Jump to content

P Zero Nero VS Dunlop Sport Maxx


Recommended Posts

Trebao bi kupit nove gume , a u Furlanu su mi nudili jednu od ove dvije po ne lošim cijenama..

 

dimenzija je 215/35/18 , a auto ima nekih 1100-1200 kila..

 

dosad sam imao Fuldu Exelero i meni je guma blaga katastrofa..startovi 0,nikak grip uhvatit,duplo više gripa sam imao s 195 gumom na 15" nekim bridgestone potrošenim gumama.. držanje u zavojima isto ništa, sam klizi van..a niš pretjerano ne radim , uglavnom nikak mi ne paše..pa bi na nešto drugo..

 

jel imao ko neku od ovih , pa može naka iskustva s njom napisat :)

 

dunlop

 

Dunlop_Sport_Max.jpg

 

pirelli

 

pi_p_zero_nero_ci2_l.jpg

 

 

EDIT: i jel zna netko možda dal ove gume imaju onaj zaštitni rub u tim dimenzijama? na fuldama sam imao i dobro dođe

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

Trenutno na Astri imam P Zero Nero, 215/40 ZR 17, prije toga sam imao GY F1 GSD-3. Moram priznat da mi se čini da je F1 bila bolja guma, a s njom sam bio zbilja prezadovoljan. Ova mi se čini malo nestabilnijom pri kočenju na malo lošijem asfaltu sa velikih brzina. Inače, kod kretanja mi se čni da Pirelli malo bolje "hvata".

Inače, po testovima je P Zero Nero uvijek u prve 3, zajedno sa GY, Bridgestone...

 

Objektivno, mislim da sa niti jednom od te dvije gume nećeš fulat.

 

 

btw: imao sam u međuvremenu i "kineske" GY F1, to je zadnje smeće... svakako izbjegavat.

Link to comment
Share on other sites

ja sam svoje sport maxx lani potrgao na grobniku pa cu na proljece uzet cetiri nove ali ove nove asimetricne sport maxx gt, cujem da su "do jaja" :lol::lol: ne mogu biti losije od sport maxx vulgaris...

 

steta sto ove najhebenije sport max tt ne rade u 19" :(

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je sto dvije razlicite gume ( zbog svog oblika i dizajna ) pogotovo one bočne strane..drukcije izgledaju na istoj felgi...

 

Npr guma koja ima veliki onaj rub koji kao stiti felgu od slajvanja i ima krupnije rubove vecinom izgleda ruznije od one koja to nema. Naravno t nisu ukljucene gume koje se navlace na neku siroku felgu jer to promjeni onda kompletni look...

 

 

Znam da niej vezano za ovu temu ali...

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije ista dimenzija ali evo jedan test s obje gume koje si naveo. I još mnoge druge:lol:

 

http://www.autoklub.hr/novi_modeli/testovi/clanak/art-2008,4,1,TRAZI-SE-NAJBOLJA-LJETNA-GUMA,3206.auto

 

Citam ovaj test i ne vjerujem sta novine rade...slicnu dimeziju ( 215/45/17 ) ima buraz na cliu i Conti3 je uzasna guma, totalni promasaj sto se svega tice, suho, mokro, drzanja totalni promasaj..

 

Ja pak imam Pilot sport 2 koji smo probali na cliu i meganu i guma je stvarno predobra sto se svega tice...

 

Testovima nikako ne vjerujem, tako da ti je moj savjet ako u tvojoj dimenziji postoji pilot sport 2 to je moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jako zadovoljan sa pzero nero, iako sam čuo dosta loše o njoj. No meni se čini da je dobra za starteve... Ima vrlo malo šara, tako da ima puno dodirne površine za start. Ali baš nije za puno vode prilikom kiše...

 

Ali opet nemogu uspoređivati sa drugima kad druge nisam vozio...

Link to comment
Share on other sites

P Zero Nero je smeće, Sport Maxx je jebena guma. Sport Maxx TT je još bolja, zapravo predobra ali je dosta bučna ! Jedno od većih smeće kaj sam vozio je Conti sport contact 2, to imam na S3u, jedva čekam da je potrošim i da stavim nekaj bolje.

Link to comment
Share on other sites

P Zero Nero je smeće, Sport Maxx je jebena guma. Sport Maxx TT je još bolja, zapravo predobra ali je dosta bučna ! Jedno od većih smeće kaj sam vozio je Conti sport contact 2, to imam na S3u, jedva čekam da je potrošim i da stavim nekaj bolje.

 

conti 2 je mila majka naspram conti 3, vjeruj mi...

 

@Veki - potenza te ne pali il ti je preskupa? Meni su to do sad bile najbolje gume (Pirelli nisam nikad imao)..

Link to comment
Share on other sites

Najgore mi je kod Conti 2 što je katastrofalna na dionicama di je poznati hrvatski izlizani asfalt gdje auto naprosto samo klizi po cesti ko da je na kiši. Užas od gume. I na kiši je loša. Ne znam u čem je uopće dobra osim na dobrom asfaltu gdje je dobra bilo koja guma !

Link to comment
Share on other sites

conti 2 je mila majka naspram conti 3, vjeruj mi...

 

@Veki - potenza te ne pali il ti je preskupa? Meni su to do sad bile najbolje gume (Pirelli nisam nikad imao)..

 

 

previše para..skoro pa duplo u ovoj dimenziji

Link to comment
Share on other sites

p zero nero na a4 u 17 i na puntu u 16 nisu bas nesto...onak li-la

 

Dunlop sp maxx na 5ici e60 dooobra guma, potenza re050a jos bolja od nje...

 

Yokohama parada na autu od 1000-1100kg i prednji pogon i dimenzija 17 guma je ODLICNA:)

Posted via Mobile Device

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...