Jump to content

VDO brzinomjer pokazuje krivu brzinu


Recommended Posts

imam problem za kojeg baš i nemam konkretno rješenje...

 

na fići sam složio instrument tablu od porschea 914 (VDO), a getriba tj. pinjon su fićini.

kod vožnje mi totalno krivo pokazuje brzinu kretanja i samim time krivo tj. prebrzo prebacuje prijeđene kilometre.

 

za nešto više od duplo pokazuje brzinu (ja prema gps-u vozim 50, a on pokazuje 105 km/h.)

 

nekom logikom, problem je u pinjonu na kojeg se kači km sajla a koji očito ima drugačiji omjer brzina nego instrument od porschea.

 

kako riješit ovaj problem?

Link to comment
Share on other sites

ma nisam mislio da će sve radit idealno, al da će baš za pola krivo pokazivat to nisam očekivao...

 

da, i pinjon i sat su na sajlu. znači jedino da odnesem u tahograf pa da usporede fićin sat i ovaj i prema tome prerade il promijene oprugu

Link to comment
Share on other sites

Samo opruga će utjecat na kazaljku brzinomjera, ali će ti se kilometri i dalje vrtit 2 put brže...

 

Najbolje bi bilo složit nekakav "reduktor" između to dvoje. Nać neki gotovi, ili ti neko na 3d printeru isprinta :)

Link to comment
Share on other sites

ma nisam mislio da će sve radit idealno, al da će baš za pola krivo pokazivat to nisam očekivao...

 

da, i pinjon i sat su na sajlu. znači jedino da odnesem u tahograf pa da usporede fićin sat i ovaj i prema tome prerade il promijene oprugu

 

Usporedi 185/70R15 ili 195/65R15 koje su serijska dimenzija od 914 sa ovima koje imas na autu i sve ce ti biti jasno.

Link to comment
Share on other sites

Samo opruga će utjecat na kazaljku brzinomjera, ali će ti se kilometri i dalje vrtit 2 put brže...

 

Najbolje bi bilo složit nekakav "reduktor" između to dvoje. Nać neki gotovi, ili ti neko na 3d printeru isprinta :)

 

Na to sam zaboravio...

 

 

Presloži onda mehanizam ficinih satova u sat od 914 ako se može pa neka ti izbaždare ficin sat za podloge od 914

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...