Jump to content

Dovod ulja u turbinu


Recommended Posts

Meni ne igra sa senzora jer je sa zadnje strane motora a turbo mi je naprijed.

Razmisljao sam da bi ga povukao odmah poslije filtera ulja, na kucistu pumpe izbusit rupu i nasarafit, navarit nastavak za crijevo.

Na glavi bi prvo trebao izmjeriti pritisak posto imam restriktore u kanalima na vrhu bloka, makar za moj turbo preporucaju 3AN crijevo i mislim da je taj restriktor taman te velicine.

Link to comment
Share on other sites

da, ako je s kontra strane onda je glupo tako složiti sa metar lajtunga

 

modernije turbine trebaju dosta manje ulja nego ova stara krama kakvu ja imam, najjednostavnije bi bilo izmjeriti na glavi i od tamo uzeti ulje ako ima dovoljan pritisak.

e sad kolko najmanje mora bit budu napisali oni koji znaju više

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, nema šanse da ću metar i pol lajtunga vuc oko motora. Pogotovo ne tako tanki lajtung. Najviše bi ga volio prije radilice spojiti. Samo ne znam dali je to opasno za radilicu i lezajeve.

Link to comment
Share on other sites

Kako ne. Ali te turbine nisu samo zasarafljene pa da to radi kak treba.

 

No da ne odemo u krivom smjeru. Nebum koristio senzor pritiska kao izvor za turbo. Ne odgovara mi to :)

 

Imaš iskustva sa spajanjem prije radilice?

Link to comment
Share on other sites

Kako ne. Ali te turbine nisu samo zasarafljene pa da to radi kak treba.

 

No da ne odemo u krivom smjeru. Nebum koristio senzor pritiska kao izvor za turbo. Ne odgovara mi to :)

 

Imaš iskustva sa spajanjem prije radilice?

Zašarafljene jednako kao i bilo koja druga turbina. Razlika je jedino u odvodu ulja, obzirom da su turbine nisko, potrebna je pumpa za povrat ulja. Dovod je goli dugi lajtung i ništa drugo. Na mom autu je lajtung oko 2m duljine i nema problema.

 

Ja nebi uzeo ulje sa radilice.

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...