Jump to content

Fiat / Alfa / Lancia - 4x4 vs. Q4 vs. integrale


Recommended Posts

Jedan citat

 

This was the Alfa 155 Q4 with a turbocharged 186bhp twink - based on the Lancia Integrale. The 'Q4' refers to the 4 wheel drive system also borrowed from the Integrale - with three differentials. All this adds another 200kg to the weight of a standard Alfa 155 Twin Spark.
Link to comment
Share on other sites

sva 3 su jako slicna, ali i jako razlicita

 

zajednicko imaju: kucista, poluosovine, kardan

 

 

dedrin je identican temprinom samo je razlika u vilici kuplunga i duljini getribe (tempra ima 115 konja a dedra 50 vise). imaju srednji dif sa raspodjelom vece snage na prednje kotace (56% napred i 44% iza)

 

q4 ima sve isto kao i ova dva samo ima iza torsen diferencijal (ovi imaju otvoreni sa on/off 100% sperom) i ima srednji dif koji vecu silu gura na zadnje kotace (47% napred, 53% iza)

 

 

to ti je sva razlika :)

Link to comment
Share on other sites

delta,dedra i 155 su isti pogoni

 

dedrin je identican temprinom

 

:doh:

ne vas dvojica...

ajde se dogovorite koji je u pravu (odnosno koji se zahebo)

:rofl:

 

uglavnom,

tempra ima 56 % snage na prednje korače, 44 % na zadnje, otvoreni diff. a što bi bila ova on/off 100% špera?

Link to comment
Share on other sites

Ja iman kući sve te getribe,složene i rastavljene,razlika između integralke i Q4 je u konačnoj dužini difa,nesićam se toćno,ali od Q4 je jako duži dif nego od integrale,imam oba sa strane,ja koristim na alfi od Q4 jer mi je jako dug i to mi paše ide auto u 4 brzini preko 230km,a integrale nemože ni u 5 toliko

Link to comment
Share on other sites

Ja iman kući sve te getribe,složene i rastavljene,razlika između integralke i Q4 je u konačnoj dužini difa,nesićam se toćno,ali od Q4 je jako duži dif nego od integrale,imam oba sa strane,ja koristim na alfi od Q4 jer mi je jako dug i to mi paše ide auto u 4 brzini preko 230km,a integrale nemože ni u 5 toliko

 

Na koliko ti okretaja ide u četvrtoj 230km/h

Link to comment
Share on other sites

Na koliko ti okretaja ide u četvrtoj 230km/h

 

Oko 7300-7400

Iman iz budimpešte listiće s vožnji s svim mogućim vremenima,izlazna na 402 mi je 220km a tu sam na nekuh 7100-7200 tako da po tome znam!i to je pravih 220,ne po satu,jer mi sat ne radi,i isto tako sam mirija po tazi!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...