Jump to content

Parking senzori


Recommended Posts

Jucer sam se malo zaboravio u kojem sam autu :D

Pa skoro poljubio zid otraga :doh:

 

Ne svidja mi se ideja busenja branika ..

al vidim da ima varijanta sa senzorima na tablici...i neka traka elektromagnetna koja se lijepi s unutarnje strane branika..

 

any info?

ima li tko naknadno ugradjene senzore i kakvi su utisci

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ma alfi na traku preko ebaya. Uglavnom detektiraju na cca 40-50 cm i konstantni beep je na 5-10 cm i jos isprekidani izmedu.

Za sada su se pokazali odlicni.

Razlika izmedu njih i opelovih orginalnih sto opelovi detektiraju na puno vecu daljinu.

 

Pricam o elektromagnetnim senzorima

Link to comment
Share on other sites

stavil sam ja ovaj em , nije loše , sam nekad zna bzvz zatulit u prazno , radi ok , al bolje i to neg niš

 

Ja imam ma alfi na traku preko ebaya. Uglavnom detektiraju na cca 40-50 cm i konstantni beep je na 5-10 cm i jos isprekidani izmedu.

Za sada su se pokazali odlicni.

Razlika izmedu njih i opelovih orginalnih sto opelovi detektiraju na puno vecu daljinu.

 

Pricam o elektromagnetnim senzorima

 

To je ovo?

http://www.ebay.com/itm/Electromagnetic-Car-Rear-Parking-Sensor-Kit-Invisible-In-Bumber-No-Drills-Holes-/291493635188?hash=item43de5fe474:g:IxgAAOSw3mpXGEjI

Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj je tako i na gt, mislim da mi je stup,drvo, ograda u autu kad ga sparkiram do kraja. A prije bi izgasio, izasao van pa ponovo jos tih metar.

Btw ja sam ih stavio i naprijed, a za brzi spoj sam koristio one auto jackove savzutom rebrastom gumicom sto sam isto nasao na ebayu za nekih 5 kom 4pinskih za cca niti 40 kn

Link to comment
Share on other sites

Evo u par riječi i slika kako je to proteklo. Radio sam u dva navrata, prvi put na nekom parkingu čekajući ekipu da dođe na pivo, poslije sam to sve vozio par dana dok nisam prekjučer uhvatio tih par minuta i spojio plus i minus na rikverc, provukao kabel i zalijepio zvučnik.

 

Sav alat je tu branik odšarafljen i prva pomoć pri ruci

 

DSC_3083_zps9ppgh2zx.jpg

 

 

Skinuo branik i koje je to groblje ispod njega te je neopisivo...mislim da ima prljavštine još iz Japana :D Hrđe ima srećom samo na ovom ojačanju

 

DSC_3084_zpsluwylbqt.jpg

 

 

Na braniku također sto slojeva prljavštine

 

DSC_3085_zpsdiiy5frv.jpg

 

 

Nakon deset minuta ribanja, vidi čuda, branik je zapravo crne boje iznutra :rofl::rofl:

Traka je zalijepljena, na kraju s konektorom je malo kraće jer žica doseže samo do tu, a nisam imao žice pri ruci da produžim, ali bit će i to dovoljno.

 

DSC_3086_zpsjxdeddhu.jpg

 

Ljepilo na traci mi se činilo dosta čvrsto, ali sve je to kurac bez duct tapea :D

 

DSC_3090_zpstdpbxjmg.jpg

 

 

Provučena žica kroz onaj plastični poklopac i rupu, dodatno kasnije zaštićeno duct tapeom

 

DSC_3088_zps2oalqpta.jpg

 

 

Branik vraćen na mjesto i traka spojena, te se to sve skupa vozalo par dana ovako

 

DSC_3091_zps5zq2ttg4.jpg

 

 

Uhvatio vremena te je izvađen konektor od rikverc svjetla, otvoren, zelenu žicu sam uspio izvaditi, ali crna ni makac, te sam odustao prije nego sam cijeli konektor slomio (odustao na pola puta točnije...radio je duct tape i ovdje :D)

 

DSC_3093_zpsgzyclw4a.jpg

 

 

Sve spojeno i konektor polijepljen duct tapeom i vraćen na mjesto, kutijica fiksirana kao i višak žice.

 

DSC_3096_zpss9ktjlgs.jpg

 

 

Nije mi se dalo rastavljati cijelu stranicu da bih sakrio i ovih deset centimetara žice pa je ostao ovako, a većinu sam sakrio ispod ovog nosača police. Zvučnik nalijepljen odmah iza sica i čuje se ok, ne treba čak ni smanjivati radio.

DSC_3098_zps4ihjygsq.jpg

 

 

I na kraju najvažnije. Stvar radi:notworthy::cheer::cheer:, hvata na malo više od pola metra i u tri stupnja upozorava do konstantnog bipa na cca 10 centimetara.

Ja zadovoljan, dobio parking senzore za 7 eura i malo više od pola sata posla. Otac sere da je on nagluh i da ih ionako neće ćuti...dakle svi zadovoljni :D:D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...