Jump to content

kraćenje/produživanje poluosovina?


JosipZG

Recommended Posts

ja za 150 kn ne bi preuzimao odgovornost poluosovine ;)

 

Pa koliko bi trebao koštat posao ako prerežeš poluosovinu,zavariš i navučeš piksu na to i opet zavariš?

 

To je komad željeza za svakog majstora,njemu je to isto jel poluoasvina ili nešto trece ako zna svoj posao jer nema nikakve šanse da opet pukne čak i da neki fušer radi,kod fušera eventualno u debalnsu može mozda bit.

Link to comment
Share on other sites

Ukratko ako ga pitate za poluosovinu i on nauke radi produžite dalje ;)

 

Ja imam problem da ovi s kojima u zadnje vrijeme radim rade nauku od svega. Pa jbt ko da meni dode covjek na posao a ja se primim za glavu jaoooo kolko tu posla imaaaaaaaa. bilo bi mi neugodno

Hoces radit il neces?

 

 

Edit: Igorr procitaj onu temu o poluosovinama koju sam jucer digao iz mrtvih. Nisam procitao neka losa iskustva

 

Sent from my iPhone 7s

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko bi trebao koštat posao ako prerežeš poluosovinu,zavariš i navučeš piksu na to i opet zavariš?

 

To je komad željeza za svakog majstora,njemu je to isto jel poluoasvina ili nešto trece ako zna svoj posao jer nema nikakve šanse da opet pukne čak i da neki fušer radi,kod fušera eventualno u debalnsu može mozda bit.

 

Ja ti kažem da ja osobno ne bi preuzimao odgovornost i ima malo više tu znanja potrebnog od "švasanja" dviju cijevi.

 

Za to ti ja imam ljudi koji će ti to odrađivati za 50 kn(odrezat cijev na cirkularu, i napraviti 3 kružna zavara)

 

Donesi cijevi koliko hoćeš i reci koliko skraćivanja i produljenja hoćeš. Jel' bu ravno, ne pitaj.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam problem da ovi s kojima u zadnje vrijeme radim rade nauku od svega. Pa jbt ko da meni dode covjek na posao a ja se primim za glavu jaoooo kolko tu posla imaaaaaaaa. bilo bi mi neugodno

Hoces radit il neces?

 

 

Sent from my iPhone 7s

 

Sve jasno, ja ne osporavam kvalitetu ovdje. Dapače, podržavam ju i govorim da ima puno više posla(i odgovornosti) od jednog reza i 3 zavara ;)

 

EDIT: rekao bi ti cijenu, u kratko kaj se treba odraditi(kaj dobivaš uslugom) i bok pero - hoćeš nećeš, odi drugome.

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako, ja da radim taj posao kvalitetno napravio bi ga na slijedeći načim(napisati ću i potrebni materijal):

 

1) metar ili bolje veliki šubler za izmjeru svega

2) kružna pila - rezanje poluosovine

3) tokarski stroj - tokarenje srha i priprema za zavar

4) tokarski stroj - tokarenje puškice

4.5) izrada ekstenzije poluosovine(ako se produljuje poluosovina, opet treba rezat cijev, pripremiti ju i kasnije imaš veću puškicu ili dvije, više zavara, veća šansa za disbalans)

5) stroj za kružno zavarivanje - spajanje, tj zavarivanje poluosovina

6) kružna brusilica - za uređivanje spoja

7) stroj za kružno zavarivanje - zavarivanje puškice

8) tokarski stroj - obrada zavara na puškici

9) zaštia metala

 

 

Da se to i puno jeftinije i sa manje kompleksnim alatima napraviti. Tu i može biti cijena 150 kn, ali kvalitete NEMA, možda bu dobro a možda i ne bu ;)

I koliko bi ti naplatio posao gore kako sam napisao?

 

BTW, ja se direktno ne bavim sa takvim poslovima, ali IMO znam tehnologiju izrade. Ozbiljna firma koja izda račun ne bude to napravila za 150 kn, deda doma u radioni možda i bude.

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...