Jump to content

helix motorsport kvacilo proklizava nakon 30000 km?


Recommended Posts

ako klizi onda je lamela :)

 

eventualno ako si prao motor pa je bilo i puno masnoce pa je kroz neki otvor otislo po korpi i svemu unutra ali sumnjam da je to slucaj, ili da se nekim cudom zastekao cilindric(probaj odzraciti) sto isto sumnjam

Edited by Tomica93
Link to comment
Share on other sites

Moze. Npr. Losa razrada. Vec sam 20tak puta objasnjavao kako i zasto, ali ljudi i dalje po svom...

 

daj molim te neki link ili nešt za razradu kvačila

 

samo nekužim kaj imaš razrađivti ako stavitš novi zamašnjak , novu lamelu i novi potisni

 

eventualno ako stavljaš novu lamelu na stari potrošeni zamašnjak

Link to comment
Share on other sites

daj molim te neki link ili nešt za razradu kvačila

 

samo nekužim kaj imaš razrađivti ako stavitš novi zamašnjak , novu lamelu i novi potisni

 

eventualno ako stavljaš novu lamelu na stari potrošeni zamašnjak

 

kod mene je bio polovni zamasnjak i korpa,nova lamela i potisni

Link to comment
Share on other sites

Mrle - imao istu stvar na Ibizi (bio je Helix sa 6 pera)... Lamela mi potokarila korpu i počelo klizati...

 

mislim da kod mene nije lamela sa perima,a i auto nije nesto snazno ,iako to nema veze,mislija sam da je do zene,ali dva puta sta me je vozila nije bilo lose.

cak sam pomislija da je do esp,jer meni na 3000 giri auto podivlja,brutalno ga esp rusi ,tu jos imam sumnje onako logicne da spojka tu mora patiti

koji su mi daljni koraci kad skinem sve?

da poravnam bazu zamajca i korpe?

lamelu uzmem novu ili da ovu posaljem na reparaturu ? di? koji materijal?

Link to comment
Share on other sites

"Trebalo" i real life su drasticno razlicite stvari. Pogotovo kad koristis rabljene stvRi. A ne nove.

 

nemam love za nove stvari,pa kupujem polovne

i posto je tako mene sad zanima kako najeftinije rijesiti problem a da zadrzim ovo sto imam

kako znati koliko je potrosen zamajac,a koliko korpa,postoje li nekakve mjere,debljine istih?

da ne kupujem lamelu ako su ove dvi druge stvari potrosene

pa ako su potroseni,baciti cemo ih u smece a ne prodati kolegi forumasu

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha....Da bar...

 

ne vozim nikakve utrke ,skroz normalna voznja za auto od 200ks,helix kupljen jedino radi olaksanog zamajca,jer meni jaca korpa i lamela ne trebaju(mozda kasnije,kad dodem do viska love)

dapace mislio sam da su ove stvari pojacane da duze traju nego oem

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

mislim da kod mene nije lamela sa perima,a i auto nije nesto snazno ,iako to nema veze,mislija sam da je do zene,ali dva puta sta me je vozila nije bilo lose.

cak sam pomislija da je do esp,jer meni na 3000 giri auto podivlja,brutalno ga esp rusi ,tu jos imam sumnje onako logicne da spojka tu mora patiti

koji su mi daljni koraci kad skinem sve?

da poravnam bazu zamajca i korpe?

lamelu uzmem novu ili da ovu posaljem na reparaturu ? di? koji materijal?

prodji korpu i zamasnjak i tamo di sjeda korpa prodji da ima potisak bolji

prenitas lamelu i gas ako se tako brzo pojela nema onda ni lufta ni nisata samo nov material gore i bok

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...