Jump to content

Seat cupra vip business cup


Ziga

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Rajmond,

može li cijene za vožnju svojim autom i točni termini za taj track day 24. i 25.09.?

 

Ako će biti dosta forumske ekipe, bilo bi zanimljivo doći :)

 

 

Jos slazem satnicu. Bit ce utrka formulr Predator's, Business Vip Kup, PH...

Link to comment
Share on other sites

Proteklog vikenda vozili smo u Beogradu na Uscu. To je njihova legendarna staza, ali daleko je to od staze, a sigurnost je na minimalnom nivou. Da razbijes auto ne moras izletit sa staze :)

To je ulicna utrka, vozi se od bankine do bankine. Ako od staze do ograde imas metar, a slucajno uletis u taj metar "izletne" zone (zavoj tri kod Save), docekaju te krateri koji ti otrgnu kotac :) Staza je nekad imala umjesto asfalta kamene kocke. Dio tih kocaka je ostavljen na jednom malom parkingu koji je dio staze, preko njega se ulazi u sikanu. Nazalost te kocke nisu bas uvijek tamo gdje bi morale biti, automobili ih pocupaju te razbacaju po stazi. Nekoliko nasih auta imalo je bliski susret s kockama.

 

Staza ima 4 zavoja i jednu sikanu. Mislim da se u toj sikani rijesava utrka. U sikanu sam ulazio trecom punim gasom i na prelasku iz lijevog u desni saltao sam 4tu. U tom momentu prolazis od kuta zida na 5 cm. Za sikanu zaista treba imati velika jaja stisnuta pojasom :)

 

Sikana vodi na mali pravac koji postaje dugi lijevi koji ostro zavrsava, to je zavoj prije ulaska na startno ciljni pravac. Dolazi se 4tom, brzina je poprilicna, zavoj se prolazi trecom. U tom zavoju ima dosta publike, sto govori o njegovoj atrktivnosti :D

 

Nakon strtno ciljnog pravca, sa 4tom se dolazi na kocenje, salta se druga, lakat lijevi zavoj, apeks je trotoar koji dijeli lijevu i desnu stranu prometnice. Ukoliko pogodis trotoar, show je zagarantiran, ako si predaleko od njega, smijesi ti se ograda ili betonski zid :D

 

Onda punis trecu, mozda cak ide i na trenutak 4ta i ponovo mrtvo kocenje do druge brzine za zavoj 2, lakat lijevi. Tu namjestis auto uz prvi trotoar (onaj koji dijeli kolnicke trake), preletis uz semafor preko pjesackog trotoara i ateriras na sahtu koja ti pocupa gume da bi zavrsio na autobusnoj stanici. Kroz stanicu punis drugu, saltas trecu, na pola pravca ide 4ta i kada dobro napunis 4tu imas free style kocenje za zavoj tri s pocetka ove price. Kocenje je na hupserima, ako ne zakocis ides u Savu. Nas kolega je probio ogradu i stao ispred Save :D

 

 

Sve u svemu jedan jako skupi super vikend jer koliko se u Bg moze popiti i pojesti, pa to nije normalno. :D

 

 

 

 

I da, ljudi su stvarno pravi domacini, atmosfera je odlicna, ekipa za 5!!! Nadam se da cemo opet vozit u Bg, jer zaista ta utrka ima svoji cari, a pogotovo nocnih :D

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam stavit kameru, a i dosadna je snimka kad si stalno prvi, nista se ne desava :D

 

nebi nis ni napisal da je drugacije :lol:

 

kaj si uspjel zgurat Pokosa ili nije vozil :lol:

 

Cestitam :thumbsup::cool:

Link to comment
Share on other sites

nebi nis ni napisal da je drugacije :lol:

 

kaj si uspjel zgurat Pokosa ili nije vozil :lol:

 

Cestitam :thumbsup::cool:

 

Vozil je IP, ali je startao iza mene, nismo se bas sretali na stazi

 

 

14138210_10206900102373294_1089772897798016849_o.jpg

 

- - - Updated - - -

Edited by Rajmond
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno, znas da je to meni domaca staza, ko na njoj ima vise krugova od mene

Znam na koji moj post ciljas, al si opako krivo zabrijao. Nisam ti rekla da samo Grobnik znas vozit nego sam rekla da trening brutalno puno znaci. I ne mozes reci da ne, nije bas isto jel bilo sta vozis svaki tjedan il jednom godisnje. Nitko ti ni u jednom trenu nije osporio rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Znam na koji moj post ciljas, al si opako krivo zabrijao. Nisam ti rekla da samo Grobnik znas vozit nego sam rekla da trening brutalno puno znaci. I ne mozes reci da ne, nije bas isto jel bilo sta vozis svaki tjedan il jednom godisnje. Nitko ti ni u jednom trenu nije osporio rezultat.

 

 

Nisam zaista ciljao na niti jedan tvoj post, niti ista sto si ranije pisala. :thumbsup:

 

Nakon Grobnika mnogi su rekli da je to jedina sansa di mogu nesto napraviti, samo to nista vise. Sad idu price da je moj auto prljav :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Nakon prve utrke sam slusao kako samo Grobnik znam vozit, a nakon druge slusam da sam prljav :cice::cice::cice:

 

Naravno da si prljav u postolara su uvijek najgore cipele, a ko ono ima praonicu? :rofl:

 

To ti je autosport kad si brz si prljav kad si spor neznas nikad nevalja ali najvise boli dezurne kriticare na sanku kad ti osmijeh ne silazi s lica nakon trke bio prvi ili zadnji ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...