Jump to content

Opleteni lajtunzi kocnica vs. obicni gumeni


Recommended Posts

Iskreno, ja nisam primjetio ama bas nikakvu razliku na svom autu.

 

Kakva su vasa iskustva? (naravno vi koji ih imate)

 

 

Ja sam imao gumene na alfi cijelo vrijeme i sve 5, stavio te opletene sa fiata i nema apsolutno nikakve razlike, mislim da je to ipak samo za divljake koji voze po stazama svaki dan i koji koce na granici blokiranja slicka

 

 

 

 

Sad ce neko rec da mu je kocnica "tvrđa" :huh:

Mozda je tvrđa u odnosu na truli gumeni lajtung koji je star 10 godina i sav je ispucao, ali novi gumeni je isti kitić ko i taj opleteni

Link to comment
Share on other sites

imao stari gumeni...pa na gomilu preporuka na koje sam naišao dao napraviti pletene...ista stvar,još je pletena slinila ulje...skinuo pletene i u smeće i uzeo nove gumene

 

gdje točno slinila?? ja na svome još 2 godine ne vidim niti manijak ulja .:huh:

 

 

a ovisi o tome kako se držali opletene.. malo divili, malo savijali itd....

Link to comment
Share on other sites

Ako ce mi netko precvikat lajtung to ce onda sigurno bit dok sam negdje sparkiran... a ma gdje bio sparkiran, sigurno ću se prvo isparkirat il uključit u promet, gdje ću bar jednom stisnut kočnicu, a uostalom kočnicu treba držat i kad pališ auto, zajedno s kuplungom :D

 

blago vama koji čim sjednete u auto, idete ganjat 250 :D

Link to comment
Share on other sites

to sto su lajtunzi izvana gumirani ne znaci da ne drze ipak to nije komad obicne gume nego unutra ima ojacanja.

 

 

svi automobil/kamioni/radni strojevi imaju takve lajtunge.

 

neznam kak se ponasaju celicni pleteni lajtunzi kod vecih hodova ovjesa i vibracija, ono tipa kaj ce bit s tim lajtungom za 3 godine

Link to comment
Share on other sites

Ako ce mi netko precvikat lajtung to ce onda sigurno bit dok sam negdje sparkiran... a ma gdje bio sparkiran, sigurno ću se prvo isparkirat il uključit u promet, gdje ću bar jednom stisnut kočnicu, a uostalom kočnicu treba držat i kad pališ auto, zajedno s kuplungom :D

 

blago vama koji čim sjednete u auto, idete ganjat 250 :D

 

 

pa ne palim auto s kocnicom lol, kuplung da, ali kocnica ne..imam rucnu.....

 

a kocnicu pritisnes uvijek kad se isparkiras, pa sigurno nisi uvijek guzicom unutra i spreman za ukljucivanje na autobahn :lol:

Link to comment
Share on other sites

prespojis sajlu gasa na sve tri pedale, pa si siguran.:lol:

 

sarafima ili moze i cvorovi mornarski? :D

 

ni ja nisam osjetio bitnu ikakvu razliku, osim sto su pleteni ljepsi kad se gledaju ne.... imam ih 3g na autu i ne pustaju za sada

 

mjesto radnje VEP HIDRAULIKA/vrapce

 

 

jedino kad ubacim u Reli onda mi je ko slabija malo kad gledam...:cice:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...