Jump to content

HITNO Tražim varenje alu/magnezij - alternator kučište


Recommended Posts

Bok svima, tko mi može zavarit kučište alternatora vanjska strana koja dolazi tj. gleda prema remenici ? xc90 volvo d5 2008, 2014 su mijenjani remeni, greškom nije vjerovatno dosta zategnut alternator kad se to mijenjalo, šaraf otpustio, sve je bilo van centra automatski, zdrobio se španer i rolica i sažvakalo remen, a vadimo alternator imamo šta vidjet - kučište koje se šarafi na blok na 2 mjesta, na jednom mjestu ''uho''puknuto i alternator samo na 1 šarafu se držao ....treba precizno u stotu zavarit da je sve kad se stavi gore 100% u centru da mi ne shebe nanovo novi remen/španer/rolicu, moj varioc kaže da treba Mig jer je to alu + mješavina špijater magnezij neki itd itd ... da samo varenje kao aluminija nebude dobro a niti precizno....da stvar bude gora, zamjensko kučište košta 180 kn + pdv ali se čeka 15 dana...rabljenih nema, tko ima prodaje samo cijeli alternator .... dobio preporuku na božićevića, očića ... ali reko da pitam možda ima tko kakvu bolju preporuku...sutra sam u zgb sveta helena, ses. kraljevec, sesvete, i idem na jankomir...imam to kod sebe u kombiju.

Link to comment
Share on other sites

I moja preporuka za Čukamana za ubuduće za varenje, u mom slučaju ovakvih stvari ...ali vidim kolko je ljudi došlo u tih 20 min tamo predat/podić...radi se full, nemrem reći - ostavili su dobar dojam na mene, i što se tiće posla, i što se tiće pristupa i brzine...ja sam im jutros polsao mail prije 6 h, ali sam odmah ih zvao u 7:00 i rekli su do 14:30 nek zadnje dodjem da će riješiti, pošto rade do 15:00 ... ja bio tamo oko 13 h i kažem bilo gotovo za 20 min...hvala Tin-u na preporuci.

 

- - - Updated - - -

 

I moja preporuka za Čukamana za ubuduće za varenje, u mom slučaju ovakvih stvari ...ali vidim kolko je ljudi došlo u tih 20 min tamo predat/podić...radi se full, nemrem reći - ostavili su dobar dojam na mene, i što se tiće posla, i što se tiće pristupa i brzine...ja sam im jutros polsao mail prije 6 h, ali sam odmah ih zvao u 7:00 i rekli su do 14:30 nek zadnje dodjem da će riješiti, pošto rade do 15:00 ... ja bio tamo oko 13 h i kažem bilo gotovo za 20 min...hvala Tin-u na preporuci.

Link to comment
Share on other sites

dobra ima je satnica, vise od 450kn

 

Ti samo vidis kako netko ima satnicu

 

Jel frajer rjesio problem, je

Jel platio ,je

Jel kukao oko cijene, nije

Jel auto pali vozi....

 

Cukman ima know how opciju i to naplati.....ako ti pase ok, ako ne ne

 

Da to zna raditi svatko onda bi ih preporucili 20 tu na forumu a ne 1-2 osobe

Link to comment
Share on other sites

na 2 posta iznad....

 

Ja sam trebao da mi to netko riješi u ZG, nisam pitao kolko košta nit me to mučilo jer nemre to koštat 300 kn psmtr...trebao sam odmah, i tako sam po preporuci riješio, i dalje mogu isto tako njih preporučiti, sigurno to mogu i drugi zavariti, ali ja sam riješio kod Čukamana i zadovoljan sam i priči kraj.

Link to comment
Share on other sites

Ti samo vidis kako netko ima satnicu

 

Jel frajer rjesio problem, je

Jel platio ,je

Jel kukao oko cijene, nije

Jel auto pali vozi....

 

Cukman ima know how opciju i to naplati.....ako ti pase ok, ako ne ne

 

Da to zna raditi svatko onda bi ih preporucili 20 tu na forumu a ne 1-2 osobe

 

Upravo to. Da je preskup ne bi imao toliko posla.

Netko zeli proci jeftinije, a netko zeli kvalitetno odradjen posao.

 

Takvih prica se naslusam redovito u svom poslu... Da kaj jedan logo ima kostat 2, 3, 5 ili vise tisuca kn. To samo sjedis za kompom i klikces. Kaj web stranica ima kostat par tisuca ili par desetina tisuca kn?

Netko svoje znanje, obrazovanje, iskustvo, podrsku, opremu, namete drzavi itd treba naplatit i onda jos uz to i zaradit.

 

Ako Cukman prolazi s takvim cijenama i ima toliko posla mogu samo rec bravo i neka nastavi tako dalje. Barem netko!

 

Edit: i ovo kaj the-rider veli je bitna stavka.

Edited by vjeko
Link to comment
Share on other sites

pa jebote, covek ni ne smije vise komentirat neciju satnicu, nisam nikoga pital zasto je tolko platio, vjerovatno bi i ja da mi je to najjednostavnije rjesenje.

al na ovom forumu cim nesto komentiras odma ne valja

pa jel ovo forum ili koji kurac

i dalje mislim da je 450kn satnica previse, ali u svakom slucaju je jeftinije, a mozda i brze nego kupit novi dio

Link to comment
Share on other sites

pa jebote, covek ni ne smije vise komentirat neciju satnicu, nisam nikoga pital zasto je tolko platio, vjerovatno bi i ja da mi je to najjednostavnije rjesenje.

al na ovom forumu cim nesto komentiras odma ne valja

pa jel ovo forum ili koji kurac

i dalje mislim da je 450kn satnica previse, ali u svakom slucaju je jeftinije, a mozda i brze nego kupit novi dio

 

Ne možeš to tako gledat,ako je neki zahtjevan komad zavario za 20 min. da mu je satnica 450kn.Pogotovo što se tiče aluminija,tu je situacija dosta zajebana,pogotovo kad ti donesu prljav karter ili cijev od klime .Više vremena izgubiš oko čišćenja i pripreme nego samog varenja.

Link to comment
Share on other sites

Proslo je 20min od kako je Bela predao dio do pokupljanja, prema tome obracunao mu je satnicu 450kn, a koliko je potroseno na ciscenje i koliko na samo zavarivanje ja to ne znam.

ali matematicki gledano zaracunao mu je satnicu od 450kn.

Kak da to drugacije gledam?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...