Jump to content

Pitanje: DSG, vibracije kod kretanja


Recommended Posts

kod moje žene, 7 brzina DSG je u drugoj znao zatresti kada se voziš npr 15km/h, ali u ovlaštenom servis su rekli da je to OK.

 

Mislim da je oznaka tog mjenjača DQ200. Sada ima drugi auto, s-tronic također 7 brzina, ne znam jel DQ200, ali po meni je to sve ista stvar.

Bio je u ovlašteom servisu na redovnom servisu, flashali su mjenjač. Odmah sam primjetio da drukčije šalta u smislu da su promjenili okretaje u prvoj/drugoj brzini (brže prešalta u drugu), ali ne sviđa mi se jer sam primjetio podrhtavanje kojeg prije nije bilo. Govorim o prvoj brzini, sat vremena vožnje po gradu kreni/stani.

 

Sve mi se čini da nema do dobrog-starog tiptronica.

Link to comment
Share on other sites

meni su rekli da ovaj sa 7 brzina zna bit grublji jer je suha spojka ili tak nest i to je normalno. vozio par drugih u razlicitom raspon napravljene km i svi su se slicno ponasali.

 

a i vozio sam A3 2.0 tdi s s-tronicom 6 brzina sa razjebanim zamasnjakom al nije tresao kod kretanja

Link to comment
Share on other sites

To podrhtavanje (jako sitno) kad pustim kocnicu imam i ja na Touranu (DSG 6 brzina). Znaci drzim kocnicu u D i nista ne trese. Kad pustim kocnicu onaj tren kad "spaja" kuplung malu vibraciju napravi i onda preetane. U voznji i saltanju nema nista. Znaci samo onaj tren kad pustim kocnicu i cim se auto pokrene, prestane.

Link to comment
Share on other sites

pa da, to je trešnja od trenutka kad se pusti kocnica pa do kad auto krene, isto to sam imao kod Golfa V 1.9 TDI-a sa DSG-om, onda mi je netko rekao da je to do zamašnjaka, danas mi jedan frend kaze da trešnja znaci da nesto ne valja s mjenjacem.

 

- - - Updated - - -

 

pa da, to je trešnja od trenutka kad se pusti kocnica pa do kad auto krene, isto to sam imao kod Golfa V 1.9 TDI-a sa DSG-om, onda mi je netko rekao da je to do zamašnjaka, danas mi jedan frend kaze da trešnja znaci da nesto ne valja s mjenjacem.

Link to comment
Share on other sites

na hladno kad upali se auto stavis u N i cujes zamasnjak ako lupka ,ovo da vibrira kod kretanja moze bit da su lamele malo nacete i zato vibrira ,mozda samo promjena ulja moze pomoc ,filter ulja ,treba probat

Ljudi se ne drze intervala ulja za DSG i zato se događaju problemi

Link to comment
Share on other sites

kako mislis ne radi?

 

Ja sam imao na CCu adaptivni ovjes i lowtec opruge gore i kad mjenjas u postavkama na sport npr onda se volan malo ukruti i ovjes postane nesto tvrdji i to je to. Na ovom se ne dogadja bas nista? Visina se naravno ne mijenja.

 

Bile su gewinde a sad opet normalno sve nazad? Elektronika nije prikopcana mozda? Mozda su obicni amortizeri itd...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti auto u prvoj kod kretanja i drugoj treska- ronda, kvacila su u banani, i meni su u ovlastenom rekli da je to normalno( naravno nije) ali izganjao sam nova kvacila, zamjenjeno i radilo bez ikakvih vibracija

Link to comment
Share on other sites

Budemo provjerili nosace motora. Jer zbilja je sve ostalo glatko i radi bez ikakvih problema i zvukova. Javim tu kad pregledam.

 

I Selimovic je jucer probao, pa je rekao da bi mogao biti nosac motora.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...