Jump to content

BMW E91 318d DPF problem, pitanja, iskustva, DPF off...!?


Recommended Posts

E91 318d 2007.g. 230tkm (ili nesto slicno sa DPF problemom)

 

Je li tko prao DPF filter..s cime?, rezultati?

 

-mislim na pranje miniwashom i nekom tekucinom, specijaliziranom ili nekim odmascivacem, Mafrom npr...rezultati?

 

-po dijagnostici mi je zacepljen 100% i sad mi jebe sve...cak mi je poceo sliniti lagano prema motoru koliko je zastopan

 

- ne mogu se voziti npr 60km/h 20-30min da se regeneracija pokrene sama...da to odmah rijesimo..ne pitajte zasto, da ne gubimo tu vrijeme

 

-ne zanima me ni fizicko micanje i DPF off,zelim step by step i jeftiniju varijantu, dakle prvo PRANJE, onda karanje

 

..ako netko ima iskustvo iz prve ruke ili slicno o tom problemu i rezultate eventualnog pranja, slusam.

 

 

AKO se bas u najgorem slucaju radi soft. DPF off, je li netko radio, kod koga (preporuka), znamo li koje su okvirne cijene? (ovo mehanicko, tj. nadomjestak filtera sa cijevi mogu rijesiti, soft. ne)

 

Hvala

 

*searchao sam, ne nalazim :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

sve konstruktivno prihvacam, hvala djecaci hvala (kiler, poslao ti PM ali si mi u postu vec odgovorio, tnx)

*prisilno ne mogu prek kompa pokrenuti, probano vise puta, na 100% je u banani..mora biti ilipranje ili soft. OFF

 

Ako ti egr ne radi nemozes pokrenuti regeraciju npr.

Link to comment
Share on other sites

ne baca mi gresku EGR..samo DPF i grijac jedan..ponistavano vise puta i uvijek isto, eventualno kad ga ponistim dok je auto ugasen i malo isturiran, DPF se ugasi, ali ponovno ga upalim i opet se pojavi..dakle, ponovljeno vise puta i uvijek isto baca kaj se gresaka tice..sve je do sada bilo ok, osim danas kad je ponestalo snage i to je to..od tada dijagnostika i sad evo tu svi zajedno veselo tipkamo i skupljamo informacije :) big faking hepi femili <3

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

ne baca mi gresku EGR..samo DPF i grijac jedan..ponistavano vise puta i uvijek isto, eventualno kad ga ponistim dok je auto ugasen i malo isturiran, DPF se ugasi, ali ponovno ga uplaim i opet se pojavi..dakle, ponovljeno vise puta i uvijek isto baca kaj se gresaka tice..sve je do sada bilo ok, osim danas kad je ponestalo snage i to je to..od tada dijagnostika i sad evo tu svi zajedno veselo tipkamo i skupljamo informacije :) big faking hepi femili <3

 

Za regeneraciju da se moze pokrenuti moraju par uvjeta biti uspunjeni. Znaci temp motora iznad 70C, egr mora radiit dobro, greske nesmiju biti i ono malo cudno na nekim bmw, u tanku iznad 20l goriva.

Link to comment
Share on other sites

nezz zakaj mi na delfiju ne pokazuje temp motora, nigdje, ili smo coravi ili glupi, al ovaj drugi lolek nije bas lopata, nisam ni ja tolko..hm..tank je na pola..dobro, nebitno sada to..trenutno sam okrenut na pranje, ako ne prode to, kontaktiram nekoga od vas i off-at cemo i tak mi svejedno hoce li je vise ikada pokrenuti ili nece..psmtr

Link to comment
Share on other sites

Probaj kontaktirat automatic bmw servis. Potrazi na faceu ili webu. To je neka firma, za koju ja nikada nisam cuo ranije, koja servisira bmw i mercedes vozila. Nalaze se negdje na radnickoj. U nekoj raspravi na BMW grupi, bas o dpf, lik se javio da oni ciste dpf suhim ledom. Vade ga van ciste suhim ledom i software nakon tretmana pokazuje 5% zapunjenosti, sto se kao tretira pod, novo. Prica kosta 2500kn i ako se dobro sjecam lik daje i garanciju na posao ali to nisam 100% ziher.

Link to comment
Share on other sites

Probaj kontaktirat automatic bmw servis. Potrazi na faceu ili webu. To je neka firma, za koju ja nikada nisam cuo ranije, koja servisira bmw i mercedes vozila. Nalaze se negdje na radnickoj. U nekoj raspravi na BMW grupi, bas o dpf, lik se javio da oni ciste dpf suhim ledom. Vade ga van ciste suhim ledom i software nakon tretmana pokazuje 5% zapunjenosti, sto se kao tretira pod, novo. Prica kosta 2500kn i ako se dobro sjecam lik daje i garanciju na posao ali to nisam 100% ziher.

 

citao sam to i to je bullshit. cak su mu i to na grupi rekli. Za 2500kn ga izvadim, zavarim tigom, iskljucim u sw i bog te veseli.

Link to comment
Share on other sites

citao sam to i to je bullshit. cak su mu i to na grupi rekli. Za 2500kn ga izvadim, zavarim tigom, iskljucim u sw i bog te veseli.

 

A znam. Ali ima ljudi koji ne zele bez dpf-a. Sad da li to radi ili ne ja ne znam. Imas ti kakva saznanja. Da li je to stvarno 0 bodova?

 

Nasao sam kontakt

Automatic d.O.o.

BMW & Mini Hi Tech service

Radnička cesta 43.

10000 Zagreb

Link to comment
Share on other sites

za 2500 ocu sve to, 190ks i veliku navigaciju...serem...puno vas je, hvala na konstruktivnim info. u svakom slucaju, puno sam saznao u malo vremena..pametniji sam malo. Mozda najbolje van, soft. off i bok te veseli ;)

 

To ja planiram kad me na passatu pocne zajebavat. Valjda bu Hic to napravil kak treba ?

 

 

nemam, ali skinuli smo ih 50 i to bog ne opere :D

 

Ali ovo je suhi led ???

Nemam pojma. Cudna mi je firma (nema nigdje iskustva, weba, fb-a) ono totalno su mi nepoznati a koriste tu tehnologiju jediniu ovom djelu europe, navodn.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svome skinuo DPF i sve lonce do kraja odnosno "straight pipe" .... tehnicki prolazis uredno...odnosno zacrnjenje..... a jedina mana je sta se polako pocmu skupljati tamne naslage od cace na tablici i zadnjem braniku....al nista strasno ......

Link to comment
Share on other sites

Ma msm da ide izbijanje, nek ostane kuciste, povarit cemo ga i ugasiti +EGR i bok bok (jos cu ga ic prat pa necu skuzit da sere, a nek lagano slini prema turbini itd., pa jos sve ode u kujac na kraju)...dobio sam neke ponude u box, ako jos netko ima ideju..slobodno pikne (DPF off/DPF+EGR off/DPF+EGR off+mapiranje...nesto od te tri kombinacije me zanima,malo sam kratki pa najvjerojatnije ova druga..hm hm)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...