Jump to content

Problem passat '03 sa 1.9 tdi PD 130 ks motorom ?


Recommended Posts

Bela, obzirom na problem, osobno bi krenuo od pumpe goriva u rezervaru (dobavne pumpe). Ona mora imati konstantni pritisak izmedju 0,5 i 0,7 bara (cesta greska je da ne radi dobro kad se pumpa ugrije). Ujedno provjeriti i propusnost filtera goriva.

Sljedece za provjeru je tandem pumpa ciji tlak mora biti min. 7,5 bara na 4500 o/min i min. 3,5 bara na 1500 o/min. U oba slucaja mjerenja motor mora biti zagrijan ( 85+°C).

Nakon toga, obzirom da tesko pali, prekontrolirati senzora temp. vode . Naime temp. vode je bitna za startnu kolicinu koju ce dizna uspricati u trenutku paljenja.

Sto se gubitka snage u voznji tice, problem moze biti varijabila na turbini koja regulira broj okretaja turbine a samim time i tlak punjenja (el. ventil koji upravlja vakumom ili mehanicki blokirana varijabila).

Gubitak snage moze uzrokovati i zacepljen / ostecen katalizator (blokiran ispuh) pa ni to nije za zgoreg provjeriti.

Zatim , kao sto su ti neki clanovi napisali, ozicenje injektora koje je vrlo cest problem na starijim PD motorima, mada, ECU bi zapamtio gresku ( misfire na nekom od cilindara koji bi bio vidljiv i na leru - motor se trese i ne radi dobro ) obzirom da kazes da je spajan na VCDS.

Ima tu jos toga za provjeriti (bregasta, elementi u injektoru / valjcic za prenos gibanja klackalica-bregasta-injektor kao i podešenost cijelog mehanizma )

Nadalje, preventivno bi promijenio gumice na injektoru jer je poznato da znaju stvarati problem sto se ubrizgavanja tice.

Drugim rijecima, otiđi kod nekog ko dobro pozna PD motore i ima opremu za ispitivanje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima naravno, prenosim mu sve pa neka vidi, kao i poziv killercivica da doveze auto kod njih i da ce rijesiti, pa nek on vidi, vozac je kamiona pa ga kroz tj nema a zena i troje klinki doma trebaju auto kroz tjedan pa to sve otezava situaciju da je par dana bez auta...

Link to comment
Share on other sites

Decko kaj radi u vw servisu kaze da je bilo x takvih slucajeva.

Iako je donio vw dijagnostiku gresaka nije bilo osim da jedna dizna ne radi kako treba.

Uglavnom taj senzor je povezan sa xx stvari na autu i izmedju ostalog i kontrola kolicine uspricavanja goriva kod paljenja auta ide preko njega .... cekam da mi javi negde je u Eu to

Mi jutros poslao poruku.

Link to comment
Share on other sites

Decko kaj radi u vw servisu kaze da je bilo x takvih slucajeva.

Iako je donio vw dijagnostiku gresaka nije bilo osim da jedna dizna ne radi kako treba.

Uglavnom taj senzor je povezan sa xx stvari na autu i izmedju ostalog i kontrola kolicine uspricavanja goriva kod paljenja auta ide preko njega .... cekam da mi javi negde je u Eu to

Mi jutros poslao poruku.

 

to je ono sta je Miki gore objasnio....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...