Jump to content

Problem passat '03 sa 1.9 tdi PD 130 ks motorom ?


Recommended Posts

Društvo bok, jutros bio na kavi s kolegom koji je nabavip negdje oko 11 mj passata iz naslova sa 280 000 km od poznanika svojega koji ga je imao 5 godina i bezprijekorno služio, kaže sad kolega da mu je od negde 15/1 počeo stvarat probleme i to u obliku ovakvom, auto jako teško pali....dugo vergla i onda trtt trrr trrr dok ne pohvataju valjda svi cilindri onda upali, kad upali, ne dimi, ne troši ulje, nikakve lampice ne svjetle, sve radi bezprijekorno, ali izuzetno teško pali !!! A jučer mu se desilo 1 put kad je išao iz Zg da je bio na nekih 100 na sat i doda gas da pretkne neki auto i kaže ko da mu je odjednom uzelo gas...auto tone na 80-70 km/h....i pada, stane sastrane, ugasi auto, ponovno upali i dalje sve dobro, kaže da ga probao par puta auto ide 190/200 km/h....već je lud jer kaže nezna više kaj raditi, a izgubio je povjerenje u auto u smislu da ima ''siguran'' auto s kojim se može voziti a da ne stane.

 

Do sad je kaže uradio sljedeće:

 

-provjerio visokotlačnu pumpu / ispravna

-provjerio injektore / ispravni

-provjerio pumpu goriva + f. goriva / ispravno

-provjerili egr / ispravno

-provjerili fazu / ispravno

-spojili kod VW dealera na comp, grešaka nema

-glava u redu ne mješa ulje/vodu, ne troši ulej, ne dimi, dakle sve kaj se tiće svih nekakvih glavnih uzroka sa serijom PD 130 ks (pumpa + injektori) je u redu.

 

Traži pomoć, savjet, što i kuda dalje...ne raste mu lova na grani, i već na sve ovo se istrošio, kaže da sumnja na kompjuter ili neki od kompjutera.

 

Ima li tko kakav savjet da ga uputite što sad dalje pa mu prenesem ?

 

(Fire poslao sam ti sms al ne znam jel ti onaj broj radi kojeg imam u mobu)

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da mu je oduze gas, znaci da je ecu aktivirao safe mod, time vjerovatno i zabilježio iz kojeg razloga ga je aktivirao.

 

Stoga prvo dijagnostika... A paljenje, moze i nemora bit povezano sa oduzimanjem gasa

 

Dizne pale lampicu na tabli

Link to comment
Share on other sites

Mene je zezao MAF i auto mi je znao izgubiti gas ali samo kod slabog gasa ili kretanja. Grešku s MAF-a mi je komp očitavao koliko se sjećam. U Auto Kreši dođe cca 500 kn s popustom identičan originalu (Bosch)

Također me zezala nekakva tlačna cijev koja je napukla i ona je imala veze i sa servo kočnicom. Auto je gubio gas i znao sam imao problem i s paljenjem. To sam skužio da pušta zrak i promijenio pa je sve bilo ok. Ta je cjevčica cca 320,00 kn i ima je samo u ovlaštenom.

 

Zadnji problem je bio kad je pukla turbina (KKK), a mehaničar je preko telefona mislio da je palo crijevo. To crijevo zna pasti s turbine ili puknuti i onda auto ne radi nikako.

 

Moj je slučaj 1,9 tdi 101 ks i taj problem mi je najsličniji s ovim crijevom koji na sebi ima tlačni ventilić. Ako mu je propadala kočnica onda bi to moglo biti to. Imao sam negdje i fotke tog dijela ali bih trebao potražiti.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je dio koji sam mijenjao:

 

6Q1 612 041 DG

Podtlačna crijeva za pojačivač sile kočenja

Podtlačna cijev s povratnim ventilom

 

Fizički isto izgleda i za 101 i 130 ks. Meni je puklo na spoju na drugu cijev i vidi se da je zamor materijala u igri.

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q1612041dg-podtlakova-hadice-posilovace-brzd-oe-14091.html

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q1612041k-trubka-podtlakova-oe-18865.html

Link to comment
Share on other sites

Društvo bok, jutros bio na kavi s kolegom koji je nabavip negdje oko 11 mj passata iz naslova sa 280 000 km od poznanika svojega koji ga je imao 5 godina i bezprijekorno služio, kaže sad kolega da mu je od negde 15/1 počeo stvarat probleme i to u obliku ovakvom, auto jako teško pali....dugo vergla i onda trtt trrr trrr dok ne pohvataju valjda svi cilindri onda upali, kad upali, ne dimi, ne troši ulje, nikakve lampice ne svjetle, sve radi bezprijekorno, ali izuzetno teško pali !!! A jučer mu se desilo 1 put kad je išao iz Zg da je bio na nekih 100 na sat i doda gas da pretkne neki auto i kaže ko da mu je odjednom uzelo gas...auto tone na 80-70 km/h....i pada, stane sastrane, ugasi auto, ponovno upali i dalje sve dobro, kaže da ga probao par puta auto ide 190/200 km/h....već je lud jer kaže nezna više kaj raditi, a izgubio je povjerenje u auto u smislu da ima ''siguran'' auto s kojim se može voziti a da ne stane.

 

Do sad je kaže uradio sljedeće:

 

-provjerio visokotlačnu pumpu / ispravna

-provjerio injektore / ispravni

-provjerio pumpu goriva + f. goriva / ispravno

-provjerili egr / ispravno

-provjerili fazu / ispravno

-spojili kod VW dealera na comp, grešaka nema

-glava u redu ne mješa ulje/vodu, ne troši ulej, ne dimi, dakle sve kaj se tiće svih nekakvih glavnih uzroka sa serijom PD 130 ks (pumpa + injektori) je u redu.

 

Traži pomoć, savjet, što i kuda dalje...ne raste mu lova na grani, i već na sve ovo se istrošio, kaže da sumnja na kompjuter ili neki od kompjutera.

 

Ima li tko kakav savjet da ga uputite što sad dalje pa mu prenesem ?

 

(Fire poslao sam ti sms al ne znam jel ti onaj broj radi kojeg imam u mobu)

 

Hvala

 

Prvo ga spojiti na VCDS + log, odmah ce biti jasno sto ne valja.

Vezano za paljenje, frenda je zezala masa, raspala se. I to sto je skinuo kod kljuc. Software-ski je rijesio taj problem kod remapa na kraju.

Vezano za gubljenje "gasa", moze biti da je MAF senzor ili dizne zajebavaju. Grijaci se do full niskih temp ni ne pale koliko ja znam (mozda grijesim).

Link to comment
Share on other sites

Kolega, veca je sramota pravit se pametan nego pitat otvoreno sto

Mi nije jasno ili sto mi je nepoznanica, kolega je ocajan, izmjenio 4 majstora, sve probao i provjerio i dalje nije dobro, kad mu ja velim treba izlogirat auto ili spojit na vcds pitat ce me kaj je to a ni ja sam pojma nemam, cilj minje pomoc mu u tom smislu da mi Vi svi koji se kuzite u to ako ste u mogucnosti pomognete da i ja pomognem

Njemu, nista drugo, a zao mi je sto mozda ima jos takvih na forumu ko i ja koji mozda ne znaju tolko o autima a na takvom jednom renomiranim forumu sam/smo clanovi. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...