Jump to content

prijedlozi za multimediju...bazirano na iskustvu


Scorpion

Recommended Posts

Pitanje,

 

odlučio sam maknutpostojeći HU Alpine 7998 iz automobila,

i prebacit se na multimediju.

budući da većina Vas je to prošla i isprobala, zanimaju me Vaši dojmovi a naravno i prijedlozi za modele.

 

Postoječi audio set-up jest 3-way aktiva te bi osnova ostala i dalje s time da sam odlučio otiči na 4-way. Dakle visoki, mid, kick + sub, ali to sad nije svrha ovog topica.

Planovi su kupit procesor + kontroler i naravno multimediju sa opitčkim audio izlazom.

 

Bitne karakteristike koje me zanimaju su touch screen, optik audio izlaz, DVD player i što kvalitetnija slika.....

Nije mi bitno dal ima 7 ili xxl izlaza, snaga nije isto tako bitna, niti me ne zanimaju mogučnosti podešavanj jer će to sve zamjeniti procesor s kontrolerom koji će čitat podatke preko optike direktno s laser, pa je zbog tog bitan DVD player...

 

pa ako može par sugestija, jer nisam u incar audio svijetu jedno 2 godine pa sam malo pogubio konce...

Link to comment
Share on other sites

a razlike u 2din i 1din uredajim....

koliko je kvalitetnije uzeti 1 din, zbog mogućih problema kod izvlačenja i uvlačenja dispay-a?

 

Ako uzmeš nešto kvalitetnije jako teško da ćeš imati problema kod display-a. Uvijek se može desiti koja tvornička greška, no sve se to rješi pod garancijom, a ako uzimaš rabljeno teško da će štekati ako nije u početku odmah bilo problema :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Hvala ivane, a gdje mogu pogledat karakteristike?

 

Naime, IVA jest ok, ali plačam ono što neću koristit, zato i uzimam procesor da kvaliteta bude na razini... Mada gledam da piknem jednu iz UCA preko e.bay-a

čitao sam uglavnom po njemačkim forumima i svi kažu da su i više nego dobri, tj gore ih masovno kupuju....

Link to comment
Share on other sites

ako vec stavljas kontroler i proc onda je glupost IMHO ic na nesto sto nema optiku, i tu opet dolazis do alpine IVE. Pioneer je ok za nekog ko oce nabijacinu i sl. ali za SQ ja bi ga zaobisao. Nema ono nesto, a ima ono sto ima i HU za 5kn, vristece visoke i nabrijan bass, srednji tonovi naravno nisu potrebni, samo da roka... Bez obzira na proc, HU je transport a proc ce preuredit ono sto mu ti postelas, ali ono kako on svira nece.

 

I opet, koja su pojacala, zvucnici, ostatak setup-a? jer vrhunski hu, porc itd. je nist ak su zvucnici, pojacala instalacija tek tolko da jesu... Prvo ti ubij auto sa dampingom, slozi instalaciju kako spada pa onda trazi HU i proc

Link to comment
Share on other sites

ako vec stavljas kontroler i proc onda je glupost IMHO ic na nesto sto nema optiku, i tu opet dolazis do alpine IVE. Pioneer je ok za nekog ko oce nabijacinu i sl. ali za SQ ja bi ga zaobisao. Nema ono nesto, a ima ono sto ima i HU za 5kn, vristece visoke i nabrijan bass, srednji tonovi naravno nisu potrebni, samo da roka... Bez obzira na proc, HU je transport a proc ce preuredit ono sto mu ti postelas, ali ono kako on svira nece.

 

I opet, koja su pojacala, zvucnici, ostatak setup-a? jer vrhunski hu, porc itd. je nist ak su zvucnici, pojacala instalacija tek tolko da jesu... Prvo ti ubij auto sa dampingom, slozi instalaciju kako spada pa onda trazi HU i proc

 

Hvala prAli da idemo redom.

Auto je cijeli dampiran, potrošene 4 i pol role soundaband od 22cmx10m

dakle vrata, obloge, + bunker i vrata geepka.

Svi kablobi su ponovo provučeni i stavljeni u snake skin.

Naponski kabel je 35 do distribucije od kuda ide po 20-30 cm 20kvadrata do dva pojačala.

Jedno je 2x224rms za sub i jedno je 4x66rms za prednji.

sistem jest:

 

HU alpine 7998 Fantom XL

prednji sistem jest Dragster DSK672 bez tweetera i skretnica +tweeteri Dragster DTH125.

Sub jest u 24 litarnoj kompresiji i to Dragster DWC228 1000rms.

Ampovi: Za sub 2ch Dragster 2402 te za sistem Dragster DA704 +kond od 1 farad Dragster DP703

 

S time da na ugradjnu čeka još midovi od 10 cm i to Dragster DMD100...

 

Cijelom sistemu je posvečena pažnja do najsitnijeg detalja, jer u tome sam od svoje 16 god dok sam skupiop para za prvi Alpine-ov headunit, a osim toga i sreli smo se prije kojih 7 godina dok si bi u kekakvoj vezi sa LEADER d.O.o koji su imali zastupništo za DLS.

 

Zasad hvala na savjetu, te ako se sjetiš još neki model da ima optiku i da ima kvalitetno riješen dispay javi jer barem ti imas u tome iskustva koliko si stvari promijenio.:happy:

Navodno Kenwood ima dosta dobru ponudu multimedije....naravno sve dolazi u obzir!:thumbsup:

 

Ivane hvala na ponudi, čak i Zenec dolazi u obzir,;) ali s time da bih najprije vidio sučelje i teh. karakteristike....

Sad sam u fazi istraživanja i naravno svaka pomoć je dobro došla!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...