Jump to content

TFSI motori - koje ulje?


Recommended Posts

slazem se da isparavanje na temelju temp razlike i kondenzacija ...ali ako je rasprava krenula u smislu tocke vrelista logicno je zakljuciti da apleiras na isparavanje vode u smislu promjene agregatnog stanja priblizavanjem tocki  vrelišta ili ti boilng pointa vode gdje je na 60 i nizim temp to jedino moguce na drugacijem ambijentalnom podrucju nego nasem samo i iskljucivo samo zbog tlaka je to moguce  :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni rekli da to i nije bas najbolji izbor za Tfsi jer je C3 ulje odnosno da ima puuuno boljih ulja za iste novce. I da se ne zamaram previše onim normama, da li ima 504/507 ili nema. Nemamo dpf, nije dizel...
 
Isto tako, mislim da je 5W30 nedovoljno viskozan sad po ljeti...
 
Prelazim na 5W40 ili 5W50 vjerojatno Mobil 1 Peak Life...ili Motul 8100.
 
 
Ako ti je tolika drama oko ulja, ne interesiraju te norme, a dolje si na moru - Mobil 5w50 i bok. Baš frend naručio za nadotočiti i nešto dodatno.

b8814961a53e82c31ef784a6b2350406.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je tolika drama oko ulja, ne interesiraju te norme, a dolje si na moru - Mobil 5w50 i bok. Baš frend naručio za nadotočiti i nešto dodatno.

b8814961a53e82c31ef784a6b2350406.jpg
U Zg-u sam skoro (vozim auto kod BB-a na servis) pa cu navratit po ulje...

...ono kad mi se auto pregrijao - preventivno sam odmah nakon tog stavio novo LL3 koje sad nema ni 1500km pa mi ga žao bacat van. Bar jos da tisucu-dvije odvrtim pa uzimam kod tebe 5W50.
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2017 at 9:13 AM, Coupe VD said:

Meni rekli da to i nije bas najbolji izbor za Tfsi jer je C3 ulje odnosno da ima puuuno boljih ulja za iste novce. I da se ne zamaram previše onim normama, da li ima 504/507 ili nema. Nemamo dpf, nije dizel...

 

Isto tako, mislim da je 5W30 nedovoljno viskozan sad po ljeti...

 

Prelazim na 5W40 ili 5W50 vjerojatno Mobil 1 Peak Life...ili Motul 8100.

 

 

 

Javi koji dan ranije da ga naručim ako ga ne bude. ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...