Jump to content

TFSI motori - koje ulje?


Recommended Posts

Evo jedna rasprava, cisto da i ovaj novi koncept brzih pitanja i odgovara na forumu otvorimo.

 

Dakle, zanima me koje je po Vasem misljenju najbolje ulje za TFSI motore, odnosno sto vi stavljate u svoje gutace ulja?

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

tfsi ima karike kao od papira,

 

i sljedeci problem je izgoreno ulje u motoru koji ljudi ne mjenjaju (iz iskustva govorim) jer tfsi u laganoj voznji sa 5w30 drzi ulje od 100-110stupnjeva, testirao na svom kad sam ga kupio.. a mobil 5w50 peak life koji stavljam u svog u istom rezimu od 90-94 stupnjeva.

 

mobila sam stavljao u 2.0 tfsi kojeg sam slozio u golfa 3 , i 1.8T i najbolje mi se pokazao, u porschea ga isto stavljam.. jedina stvar je da se mora cesce mjenjati... i druga stvar je da je motor s tim uljem čist... dok sa 5w30 bude pun garezi ispod poklopca ventila..

 

kad sam ugradio svoj 2.0 TFSI koji sam vozio po stazi, i svaki dan u trici kasnije sam ga ugradio u audi 80 cabrio i bas sam se ugodno iznenadio kako je cist bio motor.. evo slika6eb0871f510299c49675958526b2e0c4.jpg

 

i jos jedna prednost je da sam slozio oil catch tank na 1.8T na Rallyeu (zatvoreni sistem s PVC-om da radi kao separator i mobil je manje za cca 80% imao manje vlage u sebe, dok kad sam ga tek ugradio sa 5w40 sam na cca 600 km dva puta mjenjao ulje i filter jer je motor bio pun garezi i OCT je bio pun vode.. a ulje novo...

 

a to sve utjece i na 1.8T i na tfsi na zakretanje bregastih ...

 

 

Edited by Beli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno točim Mobil 1 5w50 i ne troši ga skoro ništa, uzmite u obzir da ja punim 2 bara u cilindre. Prije sam točio Mobil 0w40 isto sve 5 bilo, malo ga je trošio ali je razmuljivo s obzirom na viskozitet. 5W30 točim u 116d, za to i je jedino to ulje, pa ne bi ga utočio u nešto što se vrti na 7000 ni u ludilu.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, normalna pojava kod onih prvih serija.
 
Druga vozila bi prozvali govnima, a kod VAGa je to OK (ovo pišem čisto da Kazo ne mora  ).

Nije mi OK, i nemam TFSI, al ja sam jako brzo odustala od castrol 5-30 u rs-ici.
litra na tisucu nazalost ko sto kazu...normalna pojava u tom divnom koncernu...
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Doktor said:

Castrol 5W-30 je točio čovjek iz uprave u firmi u kojoj radim u svoj 2.0 TFSi (A4 Sportback).

Motor nije živ dočekao 150tkm...tako da to nemojte raditi!

 

nije dozivio jer treba pogledat razinu tu i tamo

 

5/30 imam i u novom tsi i opet nema problema ,a sa starim sam bio u na rejsevima i po grobniku i vozen je jako svaki vikend i nikad nisam imao problema 

Link to comment
Share on other sites

  nije dozivio jer treba pogledat razinu tu i tamo

 

5/30 imam i u novom tsi i opet nema problema ,a sa starim sam bio u na rejsevima i po grobniku i vozen je jako svaki vikend i nikad nisam imao problema 

 

...između ostalog - zbog tvog i jos nekoliko nasviranih auta sam se i odlucio na Edge 5W30 jer gledam okolo po forumima + tih par tfsi-a sa 350+ konja + sto i po VW to ulje ide unutra...pa racunam bzvz mi da izmisljam toplu vodu.

 

Cijena ulja nije problem...ali koliko vidim sad...20 ljudi - 20 preporuka za ulje. Mogu dobiti 300V sa dobrim rabatom...da li bi to bilo dobro s tim da ga drzim max 7-8 tisuca km unutra?

 

I moze objasnjenje od nekog - zasto ne Edge LL 5W30 u taj motor? Mislite da je "pretanko" na 100+ stupnjeva ili...?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beli said:

tfsi ima karike kao od papira,

 

i sljedeci problem je izgoreno ulje u motoru koji ljudi ne mjenjaju (iz iskustva govorim) jer tfsi u laganoj voznji sa 5w30 drzi ulje od 100-110stupnjeva, testirao na svom kad sam ga kupio.. a mobil 5w50 peak life koji stavljam u svog u istom rezimu od 90-94 stupnjeva.

 

mobila sam stavljao u 2.0 tfsi kojeg sam slozio u golfa 3 , i 1.8T i najbolje mi se pokazao, u porschea ga isto stavljam.. jedina stvar je da se mora cesce mjenjati... i druga stvar je da je motor s tim uljem čist... dok sa 5w30 bude pun garezi ispod poklopca ventila..

 

kad sam ugradio svoj 2.0 TFSI koji sam vozio po stazi, i svaki dan u trici kasnije sam ga ugradio u audi 80 cabrio i bas sam se ugodno iznenadio kako je cist bio motor.. evo slika6eb0871f510299c49675958526b2e0c4.jpg

 

i jos jedna prednost je da sam slozio oil catch tank na 1.8T na Rallyeu (zatvoreni sistem s PVC-om da radi kao separator i mobil je manje za cca 80% imao manje vlage u sebe, dok kad sam ga tek ugradio sa 5w40 sam na cca 600 km dva puta mjenjao ulje i filter jer je motor bio pun garezi i OCT je bio pun vode.. a ulje novo...

 

a to sve utjece i na 1.8T i na tfsi na zakretanje bregastih ...

 

Mislim da 5w50 nije racing ulje kao npr motul 300v i ima puno detedenata u sebi.

Ja sam stavljao u focusa 300v 5w40 5-6 godina i nakraju sam poceo stavljati mobil1 5w50 na preporuku Gonze i stvarno je bilo odlicno.Po hladnoci ujutro nije bilo bijelog na cepu i mijenjao ga na 8 tkm, navodono na 5w50 moze i 15 izmjena bez problema ali ja to nisma radio.

 

Sta se tice potrosnje focus ne trosi ulje jer ipak je to volvo penta :)

6 hours ago, Beli said:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...