Jump to content

2.0tfsi problem


Recommended Posts

1 hour ago, gmajna said:

I jedno i drugo... sada bas gledam da ovaj sa tiguana odgovara ali da nije to to. Mora da je do toga (blow off)

I tu malo slini cudno...
a6ca71d3dbc4ec9a2e2c8dc0427afeca.jpg

 

To je hladjenje turbine. Ako nije nekakav cudan antifriz, onda ulje ide u sistem hladjenja i stvara emulziju. Pogledaj ekspanzionu posudu da li je masna na gornjem dijelu.

Edited by KIMI_1.8T
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topic, a mozda je vec negdje pisano, ali ne vidim.

 

imam neku priliku uzeti povoljno 2010 A4 2.0T, no navodno trosi puno ulja, pa je zena kupila novog A4...  ima nekih 120-130k km.... super ocuvan :lol:   to mi od mehanicarevog brata zene auto :D  on ga inace odrzavao...  :D

 

sto uzrokuje tu potrosnju ulja veliku, citam pun net tog problema. Jel postoji neki fix, sto je potrebno odraditi da se to rijesi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vlado206 said:

Šta ti je to, 1l ulja na 100l benzina u Kanadi :D

 

Ima ih koji troše tako puno, imao kolega u CH, mislim čak da su motora mijenjali. 

:D

citam pun net problema s njima...

 

no dobio bih ga za nekih 5k dolara....  a ako je sve ostalo u dobrom stanju (a trebalo bi biti) mozda bi se isplatilo pa ga raskupusat... to mi je mehanicar danas rekao kad sam bio kod njega.. reko, ok, uzet cu ga ali ga moras popraviti :D   neki su rijesili sa promjenom pcv ventila...  nekima su mijenjali klipove i karike....  a nekima ni to nije pomoglo.... navodno je cijela serija bila sa krivimkarikama i to je sjebalo sve.... 

7 minutes ago, Vlado206 said:

Šta ti je to, 1l ulja na 100l benzina u Kanadi :D

 

Ima ih koji troše tako puno, imao kolega u CH, mislim čak da su motora mijenjali. 

a sad nesto citam da je audi popusio tuzbu....vrag zna jel bi se dalo sto izvuc iz toga  https://www.wheels.ca/car-reviews/buying-used-2009-16-audi-a4/

 

morat cu jos malo kopat, ne stignem sad s posla  https://www.audiforum.ca/general-audi-discussion-44/audi-canada-class-action-suit-please-contact-me-72681/

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

sigurno da je, to na svaki tank, litru ulja trpas sto je blesavo. Pricao veceras sa tom zenom, ispalo da je jos uz to i rebuilt title, tj, bila proglasena totalka jer je bio udaren kad je bio skroz novi.

tako da sam se zahvalio i rekao sretno, ja se povlacim. A i sto sam vise citao, to sam vise zakljucio da A4 2.0T izmedju 2009-2012 su tesko smece motori.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...