Jump to content

Širina felge - "JOT" demistifikacija


Recommended Posts

Jot kao mjerna jedinica ne postoji.

 

Slovo J na njemačkom se jeziku izgovara kao JOT.

 

J je dosjed felge na gumu, uz J postoje jos J, JJ, K, JK, B, P i D.

 

Širina felge od npr. 7 (sedam) znači da je felga široka 7 (sedam) inča.

 

Uz inč, često se koristi izraz col, što je također germanizam - Zoll. Uz brojku 7 (sedam) mogu stajati navodnici - ", što je također oznaka za inč, tako da npr. imamo felgu promjera 18" i širine 9".

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ZaX said:

jel morate svaku temu usrat nabijem vas.

 

+1

Tehničke rasprave se zove podforum. Svako slijedeće oftopičarenje u bilo kojem topicu koji je ivan Offtopic podforuma će se sakncionirati.

Ostalo odavde prebačen u

 

Link to comment
Share on other sites

JOT moze biti i etnicka grupa u Afganistanu, programski jezik, JOTA/IOTA je deveto slovo grckog alfabeta, te u grckom sustavu biljezenja brojeva oznaka za 10, JOT moze biti TV serija, interval u muzici, Ganski glumac, ali kao mjerna jedinica ne postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Budući da sam izgubio volju objašnjavati, u komunikaciji s nekim od koga bih eventualno kupio felge, i sam koristim izraz "jota" samo zato da ne dangubim ispravljavljajući krive Drine.
Zna biti komično kad naiđem na ISO-nazzia koji mi održi predavanje o tome da je "J" oblik felge. Saslušam ga smireno i pitam na kraju: "Koliko je onda ta felga Jota?".
No, slažem se da bi na forumu ovog tipa valjalo koristiti ispravnu terminologiju. :thumbup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, zerowaf said:

Budući da sam izgubio volju objašnjavati, u komunikaciji s nekim od koga bih eventualno kupio felge, i sam koristim izraz "jota" samo zato da ne dangubim ispravljavljajući krive Drine.
Zna biti komično kad naiđem na ISO-nazzia koji mi održi predavanje o tome da je "J" oblik felge. Saslušam ga smireno i pitam na kraju: "Koliko je onda ta felga Jota?".
No, slažem se da bi na forumu ovog tipa valjalo koristiti ispravnu terminologiju. :thumbup:

 

 

Eto sve je rečeno, može lock :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...