Jump to content

Toyota Hilux 2.4TD - trešnja


Recommended Posts

Zdravo,

 

Toyota hilux, 1997. 2,4 TD 90ks, počela mi je tresti prije 150km i ne pojacava se,  znači prva druga lagano trese, gume nove i špur ok, kad pustiš gas prestane tresti isto kad i stisneš kvačilo, trese bez obzira jel pogon uključen ili ne, teško je precizirati jel trese naprijed ili otraga, osjeti se i na volanu, kad se ubrza se ne primjeti tolko koliko kretanje i vožnja u drugoj tu je trešnja najjača, kasnije ne

 

Gdje je Jura?

Edited by Branx
WTF je s naslovom, promijenjeno
Link to comment
Share on other sites

ako ti prestane tresti kad stisneš kvačilo, vjerojatnije je da je kardan ili poluosovina/zglob. da je nosač motora onda bi ti zatresao i kod kočenja ili pri prolasku oštrijeg zavoja u leru

 

 

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Sad sam malo bolje procitao. Da, slazem se s Bubijem. Meni je (na prednjem pogonu) isto tako treslo pod opterecenjem, a kad sam pustio gas onda je prestalo. Jedino sto je meni treslo stalno i u svim brzinama, auto (monovolumen) je imao puno km (320.000 km).

 

Da je kardan u pitanju mislim da bi stalno tresao. Kad mi je na BMW-u otisao gumeni element na kardanu onda je treslo prakticki stalno.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Nosači su dobri također i kardan, ovih dana cu detaljno pregledati gume, da nije koja dobila balončić ili nešto, ipak su protektirana đubrad pa se nebi čudio iako imaju tek 10 hiljada, ali pola od tog je teren

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...