Jump to content

gume preporuka


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

nije to neka referenca jel se zna da su gume u prvo ugradnji lošije nego da ideš kupovati te iste nove u ducanu

 

To znači da šćuka prenosi bapske priče:P

 

To znaci da ce moje PS2 bit jos bolje kad iz zamjenim, jao pa i ovako su odlicne sto ce tek sad bit:cheer:

 

Kad bi ova šćukina teorija držala vodu onda bi,ali budući da je to pričam ti priču,imat ćeš isti grip kao i s tvorničkom gumom

Link to comment
Share on other sites

ne velim da lazes :doh: nego oni briju.

 

ja sam serijski dobio na ibizi p zero nero i bile su smece teze,cak ni sitar nije mogo vjerovat da su tak lose kad ih je malo malo balansiro

 

tako da se slazem sa scukom

Link to comment
Share on other sites

Ja samo mogu reći da su moje Conti Sport Contact 2 koje su došle na autu (225/40 R18) bile apsolutno fenomenalne, nakon toga sam kupio iste, i sve opet odlično...sada imam GY excellence (znam da nije ista kategorija), ali ni blizu.

Na gLupu sam imao svašta (195/45 R15) između ostalog i Federal SS (ocjena 3), a poslije si mislim idem na klasu ili dvije gore i kupim T1R i govno, platio sam dvije klase skuplje a dobio prosjek...vjerojatni ni svaka guma u različitim dimenzijama nije jednako dobra.

Vidim da jednima paše nešto a drugi to isto pljuju, ja se inače vozim prilično oštro i jako brzo, pa mi je tolerancija mala i onda mi vjerojatno i vrlo dobra guma nije nešto...ne znam.

Link to comment
Share on other sites

ja sam serijski dobio na ibizi p zero nero i bile su smece teze,cak ni sitar nije mogo vjerovat da su tak lose kad ih je malo malo balansiro

 

tako da se slazem sa scukom

 

ok, i to je sad dokaz da bi ista takva guma, kupljena u ducanu, sa slicnim DOT-om bila bolja? :doh:

Link to comment
Share on other sites

Ja samo mogu reći da su moje Conti Sport Contact 2 koje su došle na autu (225/40 R18) bile apsolutno fenomenalne, nakon toga sam kupio iste, i sve opet odlično...sada imam GY excellence (znam da nije ista kategorija), ali ni blizu.

Na gLupu sam imao svašta (195/45 R15) između ostalog i Federal SS (ocjena 3), a poslije si mislim idem na klasu ili dvije gore i kupim T1R i govno, platio sam dvije klase skuplje a dobio prosjek...vjerojatni ni svaka guma u različitim dimenzijama nije jednako dobra.

Vidim da jednima paše nešto a drugi to isto pljuju, ja se inače vozim prilično oštro i jako brzo, pa mi je tolerancija mala i onda mi vjerojatno i vrlo dobra guma nije nešto...ne znam.

 

ja sam na istom tom autu imao istu tu gumu kao i ti... i guma mi je bila poprilicno dobra na pocetku al vec nakon 5000 km je pocela bit plasticna.

 

Tek kad sam ju zamjenio s Potenzama sam skuzio kaj je dobra guma.

Link to comment
Share on other sites

ja sam serijski dobio na ibizi p zero nero i bile su smece teze,cak ni sitar nije mogo vjerovat da su tak lose kad ih je malo malo balansiro

 

tako da se slazem sa scukom

 

NE , rudy zna , nije to tak, kaj bi sitar znal on je samo vulkanizer :doh:

Link to comment
Share on other sites

NE , rudy zna , nije to tak, kaj bi sitar znal on je samo vulkanizer :doh:

 

znaci, taj vulkanizer ZNA da:

 

1. postoje dvije linije za proizvodnju istih guma, jedna skart i druga sa postprodaju koja je dobra

2. su u tvornicama gdje se slazu auti totalni debili jer oni to ne znaju il su lopovi pa presutno pristaju na to da dobivaju skart gume

 

Dalje, on je uzeo 4 para guma, jedan par je kupio u ducanu a druge skinuo sa nekog auta, i testiranjem dosao do zakljucka da su ove iz postprodaje bolje.

 

Jebeno buraz :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

znaci, taj vulkanizer ZNA da:

 

1. postoje dvije linije za proizvodnju istih guma, jedna skart i druga sa postprodaju koja je dobra

2. su u tvornicama gdje se slazu auti totalni debili jer oni to ne znaju il su lopovi pa presutno pristaju na to da dobivaju skart gume

 

Dalje, on je uzeo 4 para guma, jedan par je kupio u ducanu a druge skinuo sa nekog auta, i testiranjem dosao do zakljucka da su ove iz postprodaje bolje.

 

Jebeno buraz :thumbsup:

 

nije tak , neda mi se objasnjavat jer bi morao pisati pun k texta a to nije u mom stilu (čitaj puca mi k kaj vi mislite i velite na to) :lol: :thumbsup:

 

al uglavnom više vjerujem vulkanizerima i ljudima koji prodaju aute visoke klase (ne vw , opel itd) nego xmanu i rudyu koji nis ne argumentiraju nego koji sve znaju, poseru nekaj i to je to

Link to comment
Share on other sites

kuzim te scuka, i ja se tak proserem kad nemam argumenata :thumbsup:

 

i nije to do rudya papcine najvece i mene jos vece nego do zdrave logike.

 

A i inace su tipovi koji rade po salonima sa autima jebeni znalci.

 

Ako ti zabole kita, onda ne znam zakaj si isao pisat kontra toga kaj sam ja napisao? Hm..mozda zato kaj te ipak NE zabole?

Link to comment
Share on other sites

kuzim te scuka, i ja se tak proserem kad nemam argumenata :thumbsup:

 

i nije to do rudya papcine najvece i mene jos vece nego do zdrave logike.

 

A i inace su tipovi koji rade po salonima sa autima jebeni znalci.

 

Ako ti zabole kita, onda ne znam zakaj si isao pisat kontra toga kaj sam ja napisao? Hm..mozda zato kaj te ipak NE zabole?

 

joooj sad me tak sram kaj si me procitao ko slijepac knjigu :blush: :bag:

 

Nije mi pricao tip koji radi u salonu nego vlasnik auto kuce (ne rabljenih auta nego zastupnik), al dobro , kaj bi on znao , on je šonjo , neznalica i prica bapske price..

Vulkanizera nekoliko je to potvrdilo , al opet kaj papci znaju , ipak oni rade s guma za gace a ne za aute...

 

hint: ne rade se sve gume na ISTOM mjestu za ista TRŽIŠTA i za iste NARUČITELJE..

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ljudima koji se razumiju u svoj posao, ali kod vulkanizera rade takvi stručnjaci da je to za popizdit'.

Ovo će sad otići u OT ako budem pisao, ali moram...

90% pogrešno namontiranih guma, guma sa neadekvatnim dimenzijama itd. da ne nabrajam, je strankama prešutno ili uz "stručnu" preporuku namontirao neki od zagrebačkih vulkanizera, a ono čega se ja nagledam spada u rubriku vicevi.

Izjave tipa: "Gospodine, preporučamo vam cjelogodišnje gume koje su jednako dobre ljeti i zimi..." ili dvije tri "dimenzije" uža guma Vam je bolja po snijegu..." i slična sranja ko da će čovjek voziti rally po kanadi.

A zapravo se naruči 5-6 najčešćih dimenzija pa se ljudima trpaju 205/55 R16 na svaki drugi auto samo zato što ih ima na lageru.

U salonima su inače znalci o kojima uopće neću trošiti riječi.

Cijela država nam je koncipirana tako da 5% ljudi radi što voli i zna a ostali primaju plaću tamo di rade.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ljudima koji se razumiju u svoj posao, ali kod vulkanizera rade takvi stručnjaci da je to za popizdit'.

Ovo će sad otići u OT ako budem pisao, ali moram...

90% pogrešno namontiranih guma, guma sa neadekvatnim dimenzijama itd. da ne nabrajam, je strankama prešutno ili uz "stručnu" preporuku namontirao neki od zagrebačkih vulkanizera, a ono čega se ja nagledam spada u rubriku vicevi.

Izjave tipa: "Gospodine, preporučamo vam cjelogodišnje gume koje su jednako dobre ljeti i zimi..." ili dvije tri "dimenzije" uža guma Vam je bolja po snijegu..." i slična sranja ko da će čovjek voziti rally po kanadi.

A zapravo se naruči 5-6 najčešćih dimenzija pa se ljudima trpaju 205/55 R16 na svaki drugi auto samo zato što ih ima na lageru.

U salonima su inače znalci o kojima uopće neću trošiti riječi.

Cijela država nam je koncipirana tako da 5% ljudi radi što voli i zna a ostali primaju plaću tamo di rade.

 

slažem se s tobom

konkretno mi je to za gume neki lik u auto hrvatskoj govorio tj drydenu i neki šef il tak neki k.. u vulkalu (obojicu sam upoznao prek poznanika) , nije to došlo direkt od montažera

Link to comment
Share on other sites

znaci, taj vulkanizer ZNA da:

 

1. postoje dvije linije za proizvodnju istih guma, jedna skart i druga sa postprodaju koja je dobra

2. su u tvornicama gdje se slazu auti totalni debili jer oni to ne znaju il su lopovi pa presutno pristaju na to da dobivaju skart gume

 

Dalje, on je uzeo 4 para guma, jedan par je kupio u ducanu a druge skinuo sa nekog auta, i testiranjem dosao do zakljucka da su ove iz postprodaje bolje.

 

Jebeno buraz :thumbsup:

 

 

Nije bas tako,nemoj banalizirati.

Gume se ne rade univerzalno vec za svako podneblje posebno. One koje su recimo super za USA trziste kod nas su jako bucne i ne drze bas najbolje vec nakon par tisuca km. Zasto? Pa zbog vrste asfalta koji je u USA sasvim drugaciji nego kod nas ili u Svedskoj,Svicarskoj....Kod nas je grub i nekvalitetan asfalt pa gume koje imaju "cudne" sare brzo gube svoja dobra svojstva. Vec ti je u HR velika razlika u cestama na sjeveru i jugu. neke gume su na jugu mrak,a na sjeveru tek prosjecne....i bla,bla,bla ima toga cijela nauka

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ljudima koji se razumiju u svoj posao, ali kod vulkanizera rade takvi stručnjaci da je to za popizdit'.

Ovo će sad otići u OT ako budem pisao, ali moram...

90% pogrešno namontiranih guma, guma sa neadekvatnim dimenzijama itd. da ne nabrajam, je strankama prešutno ili uz "stručnu" preporuku namontirao neki od zagrebačkih vulkanizera, a ono čega se ja nagledam spada u rubriku vicevi.

Izjave tipa: "Gospodine, preporučamo vam cjelogodišnje gume koje su jednako dobre ljeti i zimi..." ili dvije tri "dimenzije" uža guma Vam je bolja po snijegu..." i slična sranja ko da će čovjek voziti rally po kanadi.

A zapravo se naruči 5-6 najčešćih dimenzija pa se ljudima trpaju 205/55 R16 na svaki drugi auto samo zato što ih ima na lageru.

U salonima su inače znalci o kojima uopće neću trošiti riječi.

Cijela država nam je koncipirana tako da 5% ljudi radi što voli i zna a ostali primaju plaću tamo di rade.

 

S ovima se u potpunosti slažem,po salonima radi ekipa koja nema veze s autima,uglavnom bitno je da se proda.

 

NE , rudy zna , nije to tak, kaj bi sitar znal on je samo vulkanizer :doh:

 

Može sitar biti vulkanizer i predsjednik općine donja pušća,ALI on nije vozio npr michelin PS2 koje su tvornička ugradnja i Conti 3 koje su tvornička ugradnja na 197 i Michelin je višestuko bolja od Contia a obje su tvorničke ugradnje,ALI drago mi je da prenosiš priče "rekla kazala" dok ja nažalost govorim iz iskustva.

 

ja sam se bio nadovezo na to da gume koje su dosle s autom su bile zakurac ,kao sto je scuka napiso ;)

 

S čim si ih zamijenio da znaš da su loše?

 

Conti Sport Contact 2 (205/55 r16) imam i ja na autu i po meni naj bolja guma, vozio sam sa Bridgestn-eom:) i Michelinom al šta conti rad to je nešto strašno...

 

 

Strašna je ova usporedba koja Continental stavlja ispred Bridgestona i Michelina,ali dobro pukneš pa preživiš,ti si jedini koji će to reći:doh:

Link to comment
Share on other sites

Nije bas tako,nemoj banalizirati.

 

 

to sto si napisao je ok ali nema veze s nasom raspravom. Jer Scukin igrac ne tvrdi to sto si ti napisao nego tvrdi da se za prvu ugradnju svjesno ugradju losije gume nego kad ih kupis u post prodaji.

 

Posto sam vec napisao sto mislim o tome i nisam vidio apsolutno nikakv argument koji bi me razuvjerio, ostajem pri svojem

Link to comment
Share on other sites

to sto si napisao je ok ali nema veze s nasom raspravom. Jer Scukin igrac ne tvrdi to sto si ti napisao nego tvrdi da se za prvu ugradnju svjesno ugradju losije gume nego kad ih kupis u post prodaji.

 

Posto sam vec napisao sto mislim o tome i nisam vidio apsolutno nikakv argument koji bi me razuvjerio, ostajem pri svojem

 

To necu komentirati jer neznam. Cak bi mi imalo i logike da tvornice narucuju jeftinije gume od proizvodjaca tako da im cijena auta u prizvodnji bude sto manja ali tko to moze dokazati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...