Jump to content

BMW F20 - resetiranje servisnog intervala


Recommended Posts

Pozdrav,

 

trebao bih uskoro mijenjati disk pločice na BMWu F20, pa me zanima da li je netko sam resetirao servisni interval za iste i može li se promjena upisati na display na kojem se pokazuju servisi bez kompjutera?

 

Funkcionira li ovaj način?

 

Hvala!

 

 

Link to comment
Share on other sites

ATE bi trebao biti prva ugradnja, mi smo sve ATE stavili 

MPC u tokiću za njegov F31 za prednje pločice je 999kn  (bez popusta), ako su slične cijene na F20 rekao bi da si dobio dosta dobru cijenu 

 

senzor (1 strana ima samo) je 150kn. mislim da nećeš moći resetirati bez zamjene senzora tako da preporučam da kupiš i senzor 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovisi koliko su pločice potrošene i da li su senzori "dobili" jer nekad se uspiju spasit.Kod mene za zadnji senzor nije bilo spasa jer su pločice bile jako potrošene dok smo prednji senzor vratili i bez problema resetirali sve.

ATE s tim nema greške kad su u pitanju normalne pločice,cijena je ok...

Edited by Rwd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DiscoVolante said:

Ok, onda naručujem pločice.


Je li 1000 kn ok cijena za prednje i zadnje ATE? Mislim se između toga i TRW-a, ali u prošlosti mi se ATE boljim pokazao.

 

Znaš li možda koliko su senzori?

1395kn komplet pločice ATE za X5 F15, mjenjao pred 2/3 tjedna. 

 

78kn senzor komad (kod mene 2 komada, jedan naprijed jedan iza). 

 

Ako je el ručna onda kompjuter treba za otvoriti zadnja kliješta. 

 

Ja sam uzeo ATE pločice i Textar PRO+ diskove. 

 

Sve resetirao sam preko BCa, upis u elektroničku servisnu ne možeš sam tako obaviti. 

Link to comment
Share on other sites

Evo promijenjeno sve, stavljen ATE, nikakvih čudnih zvukova (zasad) nema, doduše tek je stotinjak kilometara napravljeno.

 

Čini mi se da kočnica mrvicu prije hvata.

 

Servisni interval resetiran, doduše nisam vidio je li promjena upisana na displeju.


Sad slijedi remap uskoro :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Opet ja s BMWom....

 

Prije par dana mi je upalio upozorenje da nedostaje rashladne tekućine, nadolio sam i vidjeti ću je li i dalje gubi.

 

Poznanik mi kaže da je mijenjao na trici hladnjak EGRa pod opozivom, može li mi netko provjeriti je li ovaj model spada pod taj opoziv? Zvao sam maloprije u BMW, ali gospođa koja radi mi nije znala reći, već da će se kolega javiti.

 

Broj šasije je:
WBA1C7105FP994869

Link to comment
Share on other sites

Opet ja s BMWom....
 
Prije par dana mi je upalio upozorenje da nedostaje rashladne tekućine, nadolio sam i vidjeti ću je li i dalje gubi.
 
Poznanik mi kaže da je mijenjao na trici hladnjak EGRa pod opozivom, može li mi netko provjeriti je li ovaj model spada pod taj opoziv? Zvao sam maloprije u BMW, ali gospođa koja radi mi nije znala reći, već da će se kolega javiti.
 
Broj šasije je:
WBA1C7105FP994869
Pricekaj da ti se kolega javi...
Ja sam ga mjenjao na 60k km jer sam takodjer gubio antifriz, sad sam na 140k km i prije 2 tjedna sam dobio poziv za provjeru... Zvao Tomic servis da vide ima li kakve veze sto sam vec mjenjao u garanciji, nisu mi znali reci... Narucen sam u ponedjeljak...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...