Jump to content

Suzuki SX4 - random cukanje


Recommended Posts

Imam u zadnje vrijeme iritantan problem, pa ako ima netko neku pametnu...ovlašteni nije pomogao

 

Cukanje se većinom pojavljuje u drugoj/trećoj na nižim okretajima...i kad vozim konstantnim gasom i kad ubrzavam bilo polako ili pun gas.

Kao da na 0.1 sekundu ostane bez ikakve snage. Ponekad zacuka jednom, ponekad 10 puta dok razvrtim drugu.

Na kompu se ništa ne vidi.

 

Motor je 1.6 benzinac, 79 kW, 2007 godište, 4x4 model

Sumnjam na svjećice  (NGK iridium i trebalo bi ih mijenjati kroz neko skoro vrijeme), možda bobina...nisam pametan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imao sam identičan problem na Peugeotovom 1,4 HDi motoru..Isti simptomi koje si naveo. Na kraju smo skontali da je otišao EGR ventil. Malo sada gledam po netu i izgleda da na tvom motoru je identičan EGR kao na tom peugeotovom 1,4 HDI ....Uzeo sam novi Valeo ispao me 1300 kn 

 

Na punom gasu je auto radio normalno jer je EGR otvoren skroz, skontali smo na načim da je kolega spojio BOSCH KTS i išli smo se vozati pa je pratio po gradu EGR-a išao je od tipa 30% na 90% i graf je bio kao da gledaš sinusoidu gore dolje, a zapravo bi krivulja trebala biti ravna sa razlikom 1 do 2 %  . Možeš ga i zablokirati pa se provozati da usporediš dok auto ne skonta da je zablokiran. Paše točno kovanica od 2kn heehe

 

EDIT: tek sada sam skontao da je EGR na 1.6 dizlo motoru isti :)

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...