Jump to content

Lakiranje farova - da ili ne?


Recommended Posts

Pozdrav,

 

ima li tko na forumu da ima lakirane farove nakon poliranja i kako se to nosi s vremenom?

Na Alfi su mi farovi požmarili na jednom dijelu i ne skida se poliranjem, ali tip koji se bavi slaganjem farova kaže da se stavi prozirni Primer za plastiku i nakon toga bezbojni lak i da farovi budu kao novi.


Pitam iz razloga što sam vidio par auta s lakiranim farovima (doduše ne znam kojom metodom) kojima je pod utjecajem sunca/miniwasha/autoputa popucao lak i krenio se ljuštit pa to izgleda tri puta gore.

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

farovi se moraju osmirlgati, skinuti taj zavrsni sloj, i onda tek staviti neka vrsta zastite gore, ili neki keramicki premaz ili lakiranje

 

nikakvo poliranje ih nece popraviti ako je nacet taj zavrsni sloj na faru

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gabre said:

farovi se moraju osmirlgati, skinuti taj zavrsni sloj, i onda tek staviti neka vrsta zastite gore, ili neki keramicki premaz ili lakiranje

 

nikakvo poliranje ih nece popraviti ako je nacet taj zavrsni sloj na faru

 

Brušeno je, ali jednostavno ne ide.

 

Farovi su izbrušeni, ispolirani i stavljen je vosak, ali nije to to još.

 

Najradije bih kupio nove vanjske plastike, ali nema za Alfu. U ovim farovima su leće i Xenoni tako da mi je glupo uzimati Depo ili nešto i opet prebacivati u njih, a nije baš ni jeftino.

Link to comment
Share on other sites

Ako nejde sa brusenjem i poliranjem nejde ni sa bezbojnim , amen :)

Ja imam nekoliko farova kaj sam lakirao i nakon par godina niti jedni se ne ljuste. Farove treba na tanje polakirat pa se ne ljusti.

Ali kazem, sumnjam da bu ti pomoglo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...