Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

19 minutes ago, Xman said:

Ocekivano dobar argument s tvoje strane.

Nema tko ga nije prosao na stazi a vrh je bio kad ga je Alfa prosla.

Sve je pokazao vec u prvoj utrci a bit ce smijeh gledat kad placipicka pocne krivit sve osim sebe

 

ne kuzim, jel ti uopce pratis formulu osim sto bacis oko na utrku?
Jer mi se cini da pojma nemas kakav je omjer snaga na gridu i kakve su mogucnosti pojedinih timova? 

Alpine je kramp od bolida, lani su cistom srecom zavrsili 5-i posto su ferrari motori ograniceni bili, pa je ferrari i alfa romeo bio nigdje i ostao iza njih.

 

Ove godine ako uspiju zavrsiti 7 u poretku to ce biti domet. 6-to mjesto ce biti cudo.

Ferrari se cini puno bolji, u rangu mclarena negdje, ali ni blizu top 2 momcadi.

aston je sve mi se cini puno price, malo palente, i ne vidim da ce neke rezultate imati kao sto su imali lani.

Pogotovo sa pogubljenim Vettelom. Stroll je za razliku od njega danas zapravo odvezao jako solidan race, i imao dobrih borbi i nije imao nekih eskapada.

Zao mi Gaslya jer je sigurno imao bolid za top 10, pa totlani rookie Tsunoda je dovezao do P9 u svojoj PRVOJ utrci u F1. To je vec pothvat.

Ocon klasicno nigdje, nit u kvalama, a bogami ni u utrci.

 

Ali najvise od svega mi ide na jetra to mercedesovo sandbaganje, kao problemi, kao spori, kao konkurencija jaka....  sve dok Q3 kada nekim cudom i blagoslovom crnog isusa odjednom pronadju performanse

a redbullovcima odmah padne erekcija kao danas, mlohava cuna sada 3 tjedna kod hornera a toto skoro orgazmirao kad je ham pobjedio.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
ne kuzim, jel ti uopce pratis formulu osim sto bacis oko na utrku?
Jer mi se cini da pojma nemas kakav je omjer snaga na gridu i kakve su mogucnosti pojedinih timova? 
Alpine je kramp od bolida, lani su cistom srecom zavrsili 5-i posto su ferrari motori ograniceni bili, pa je ferrari i alfa romeo bio nigdje i ostao iza njih.
 
Ove godine ako uspiju zavrsiti 7 u poretku to ce biti domet. 6-to mjesto ce biti cudo.
Ferrari se cini puno bolji, u rangu mclarena negdje, ali ni blizu top 2 momcadi.
aston je sve mi se cini puno price, malo palente, i ne vidim da ce neke rezultate imati kao sto su imali lani.
Pogotovo sa pogubljenim Vettelom. Stroll je za razliku od njega danas zapravo odvezao jako solidan race, i imao dobrih borbi i nije imao nekih eskapada.
Zao mi Gaslya jer je sigurno imao bolid za top 10, pa totlani rookie Tsunoda je dovezao do P9 u svojoj PRVOJ utrci u F1. To je vec pothvat.
Ocon klasicno nigdje, nit u kvalama, a bogami ni u utrci.
 
Ali najvise od svega mi ide na jetra to mercedesovo sandbaganje, kao problemi, kao spori, kao konkurencija jaka....  sve dok Q3 kada nekim cudom i blagoslovom crnog isusa odjednom pronadju performanse
a redbullovcima odmah padne erekcija kao danas, mlohava cuna sada 3 tjedna kod hornera a toto skoro orgazmirao kad je ham pobjedio.
 


Ajd sad odskakuci pogledat koja je vremena radio Alpine u kvalifikacijama pa pogledaj koja je vremena radila Alfa, pa onda opet odskakuci pogledat kako je ta ista Alfa prosla na stazi olmajti "najboljeg vozaca na gridu".
Stvarno si mi pun kurac naporan vise sa nametanjem svojeg misljenja pored rezultata crno na bijelo. Prvo si tvrdio da cu danas vidjeti sto je to Alonso tako dobro napravio. Onda kad su ga prosli svi koje je popljuvao, ukljucujuci Raikonena u Alfi, sto se prosle godine nikad nije dogodilo, cak ni s Oconom, sad mi bacas nekakve praznoglave teorije kako su svi dobri osim Alpine-a, koji se prosle godine borio za trece mjesto i pri tome bio kanturina.
Link to comment
Share on other sites

Nista problemi s kocnicama koji su zavrsili utrku. Nista cinjenica da sa autom koji je bio 5. najbrzi prosle godine bio tocno tamo di se ocekivalo da ce bit.

Nista cinjenica da je Ferrari brzi nego je bio prosle godine zbog motora. A I taj isti motor je u Alfa Romeu.

 

Pojma nemas o nicemu osim Hamilton je najbolji i lupetas.

I ovo sto Gabri govoris da odskakuce negdje. Odskakuci sam, nadji podatke i stavi ih na forum. Pa ne radi Gabre za tebe.

I smanji emocije, nauci raspravljat civilizirano. Ne mora ti pjena ic na usta ako se netko ne slaze s tobom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gabre said:

Ovo je prvih par utrka prošle sezone, druga Rikiardova sezona u Renolu, sa definitivno manje ili nimalo tehničkih promjena na bolidima od prošle godine, to se moglo nazvati PRAKTICKI ISTI auto, pa gle mu rezultata u kvalama.

689dc3d130c54f19bbcc1157d7e092cf.jpg7c46de0084812762678e97288ac1a2c4.jpga8d806bd300fb963c1de7ae812b79876.jpga314ed1806cb4bdf73fac6fdb4e2f3be.jpga685d12c420f3be728f7e3794aea6d64.jpgccb34bf13a2af6d957abe4d743a1467a.jpg

 

@Xman   ovo si pretpostavljam preskocio pogledati sto sam samo za tebe isao iskopati i staviti

Link to comment
Share on other sites

Dobro odvjetnice. Moze i dalje spricat na Alonsa dok meni svaki odgovor ide u stilu "Hamilton fanboy". Ajd i ti odskakuci pa pogledaj gdje u raspravi o Alonsu ja spominjem Hamiltona, a gdje mi ga u svakom postu namecete. Jer sam se drznuo, pazi sad, reci sto mislim o Alonsu.

I nek bude ovdje, od fanboya, cisto da vas educiram.
0de6793c31936814727fbc426074d0f8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno nikakav fanboy nisam od Alonsa, dapače,nisam fanboy nikoga, nego volim vidjeti borbu na stazi a znam da to Alonso daje svaki put 100% koliko bolid dopusti

Na gridu ima par top vozača, i odabrati jednoga kao sto si ti je definicija FANBOYA

a da sutra krene gubiti onda bi krenuo navijati za sljedećeg dominantnog vozača.

Tipični površni gledatelj F1

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znaci ova placipicka(ova kaj je pobjedila) mi vec ono zbilja ide na jetru.

Jebote vidi da mu se Max priblizava i zna da ima brzi bolid pa odmah krenu plakanja "my rears are gone man" 9 krugova prije kraja cisto da ima alibi ako ga ovaj rokne ili ako ga ipak uspije zadrzati iza da bude heroj koji je eto sa mrtvim gumama zadrzao novog genijalca!

 

Pa kad gume odu, bolidi padaju po par mjesta, ono, svi ih obilaze bez obzira na znanje voznje i bolid, a ovaj toboze za mrtvim gumama se pegla jos 9 krugova na najjace sa bolidom koji ne trenutno objektivno brzi???

Ma daj me nemoj hebat, jel bas svaki put mora prenaglasit da je kao nesto lose da ima ispriku ako ne pobjedi.

Umjesto da si time dize rejting samo si ga rusi.

Da nije to izjavio, svaka cast za danasnju voznju zadnjih par krugova, bas je bilo gust gledati i super je odvozio i obranio se.

Ali cim je izjavio da su mu zadnje gume otisle prvo sto sam pomislio je da mogu jos barem 15 krugova u rangu najbrzeg kruga, koliko ga tip sere!

 

Zesci egotriper, nista bolji od Alonsa kojeg se proziva za isto

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KA2001MR said:

Znaci ova placipicka(ova kaj je pobjedila) mi vec ono zbilja ide na jetru.

Jebote vidi da mu se Max priblizava i zna da ima brzi bolid pa odmah krenu plakanja

Pa dobro, nije ti se sviđao do sad, nitko ne ocekuje da ti se počne sviđati. Barem priznas da je pobijedio Maxa sa sporijim bolidom, a tu se znalo pisati da bi Max radio krugove oko njega da ima bolid na razini Merca. Ali neće biti bas tako izgleda..:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kegalj  ne brini ?

 

sve u svemu ja sam zadovoljan vidjenim, samo se bojim da se Merc ne popravi do iduce trke a bojim se da hoce i da ce opet imati 0.3 -0.5 brzi bolid po krugu od ostalih....

lijepo je vidjeti i ferrari tu negdje oko P5 ? 
jos trebamo vidjeti koliko jos moze Perez potegnuti iako je i danas napravio momacki posao, Albon ne bi ovo postigao da mu je jos 30 krugova dati.

Pereza je cista taktika jucer na kvalama sjebala, a onda i peh danas sa bolidom, i uz sve to zavrsit P5, par sekundi iza Norrisa koji je imao clean race je top rezultat.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Robertino said:

Pa dobro, nije ti se sviđao do sad, nitko ne ocekuje da ti se počne sviđati. Barem priznas da je pobijedio Maxa sa sporijim bolidom, a tu se znalo pisati da bi Max radio krugove oko njega da ima bolid na razini Merca. Ali neće biti bas tako izgleda..:)

Nemam sto priznati, to je cinjenica kao i to da je odvozio odlicno, sto i dalje ne mjenja cinjenicu da je placipicka koja ima golemu potrebu sam sebe izdizati i opravdavati te da je zesci ego triper.

Slicno je bilo u Monzi kada on nije mogao preci Leclerca.

Nadam se vise utrka ove godine da ce tako biti u zadnjim krugovima.

Al se u jednu ruku nadam da ce i ovaj osvojiti tu 8.-mu titulu i odskakutati iz F1 jer nemrem vise gledati njega ni njegove otrcane govore kako su opet napoko fanovi tu.... bla bla bla

Ono daj se bar malo potrudi odglumiti da je to ono sto zelis reci i da nisi tu kako bi napucavao svoj ego.

 

Link to comment
Share on other sites

msporis.

ovo su cak i javili Verstapenu pa je ovaj poludio (doslovno su mu rekli da su oba Merca prosli zavoj 4 na ovakav nacin vise puta, a da race control ne trza).

Al opet fer je napravio, da ga nije pustio, dali bi mu kaznu na kraju trke i opet glupost.

 

Nikita ima svijetlu buducnost ?

Link to comment
Share on other sites

S ovim izlascima u zavoju 4, mi izgleda nismo gledali istu utrku. 

 

Jer ovu koju sam ja gledao, cak su i komentatori znali da su suci rekli da za utrku nece gledati da li se taj zavoj vozi siroko dok god tu nema pretjecanja. A i Max je taj zavoj vozio siroko nakon sto su mu rekli da moze.

 

Max je tu ispao amater jer je bio u kudikamo boljoj poziciji s gumama i mogao se strpiti jos par zavoja i proci ga cisto i odjuriti dalje. Obzirom da si je dozvolio da ga Hamilton zatvori i natjera da ide siroko, a pravila su jasna, ne vidim kaj se cudite. 

 

https://f1i.com/news/401113-hamilton-and-verstappen-very-confused-by-turn-4-track-limit-issues.html

 

"but nevertheless questioned why there had been a mid-race change in policing the corner when it had been clear from the outset that drivers would not be sanctioned in the race for running wide."

 

I jos malo jadnog Maxica koji se vozio unutar linija u zavoju 4..mos mislit

 

https://www.reddit.com/r/formula1/comments/mf852u/all_of_max_and_lewis_lines_through_turn_4/

 

Edited by Xman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Yes, but only if you're not gaining an advantage"

 

Kod Hamiltona u 29 krugova nisu shvatili da se tako dobije advatange u vidu lap time-a, ali čim je to i Verstappen počeo raditi, odjednom su to shvatili i počeli upozoravati.

 

Uopće nije glupo i sumnjivo u korist jednog vozača.  To baš moraš biti zaluđeni fan Hamiltona da ne vidiš da je pizdarija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pogledaj filmic na linku gore. Pretpostavljam da je svaki kadar jedan prolazak zavoja 4. Vi ste svi ovdje full objektivni, dok sam ja zaluđeni fanboy al svejedno nek mi netko pojasni sto se vidi na njemu, obzirom da Max radi isto to, pa ja ocigledno ne kuzim kako se ide u korist jednog vozaca, kad oba vozaca na filmicu rade isto.

Link to comment
Share on other sites

Poanta je u onom što ti piše u intervjuu kojeg si sam linkao. Da je Verstappen to počeo raditi dosta kasnije jer je bilo jasno da se time dobiva na lap time-u, a to predstavlja gaining an advantage. Stoga to nisu radili jer su mislili da će biti kažnjeno, i počeli su ga instruirati da to radi tek kad su vidli da FIAin miljenik to radi bez kazne od početka utrke. 

 

Čim je Verstappen to počeo raditi, race control je odjednom shvatio da se time dobiva advatange i rekao da će to početi kažnjavati.

 

Sve one krugove dok je to samo Hamilton radio to nisu shvatili, jebiga, promaklo im. 

 

Čak i Hamilton je rekao da mu nije jasno kak sad to odjednom nije dozvoljeno a pola trke je bilo, to je i u samoj trci rekao, kad su mu rekli za black and white flag. 

 

To je glupa nekonzistentnost kakvih FIA ima milijun, a većina ide u korist Hamiltonu...  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

informacija da se to nece kaznjavati je bila od pocetka poznata svima. Al ono sto je jos bolje je da je Red bull sigurno svake sekunde pratio kako Hamilton vozi i sigurno su svaki put u 4-om zavoju vidjeli da ide široko. Meni se sad ne da ici gledati iz Maxovog bolida opet cijelu utrku al dam glavu da je i on isao siroko prije nego su mu javili da Hamilton ide siroko a sto se uostalom i vidi u broju prelazaka na filmicu gore, to nije bilo par puta samo. 

 

Ta pravila su tu jasno njima recena isto kao sto su recena i sredinom utrke i Max i Red bull su dobro znali da u zavoju 4 nece smjeti široko preticati. Nije on tamo otisao siroko jer je mislio da smije, da se ne lazemo. Otisao je u žaru borbe jer je bio nestrpljiv a imao je utrku na pladnju.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Video evidence indicated that Hamilton had ran wide at Turn 4 on 29 consecutive laps without being given the slightest warning, a practice that wasn't lost on the Red Bull team who eventually encouraged Verstappen to do the same.

But out of the blue, the Mercedes camp was informed by race control that Hamilton's track limits abuses were no longer acceptable.

"Halfway through the race they basically changed their minds and all of a sudden you’re not allowed to go outside that white line," said Hamilton.

 

Red Bull to nije radio dok nisu vidli kako ovaj prolazi nekažnjeno.

 

Quote

"Ron and I were speaking to Michael [Masi] during the race. Michael referred to the note saying 'Yes, but only if you're not gaining an advantage' and that was in the notes. I haven't seen them.

 

Siroti Toto naime nije vidio napomenu da se to smije samo ako se time ne dobiva na vremenu. 

 

Očito ni FIA to nije vidjela sve dok Red Bull to nije krenuo raditi. 

 

Jebiga, valjda je kod plavog bolida uočljivije nego kod crnog ? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, msporis said:

 

Red Bull to nije radio dok nisu vidli kako ovaj prolazi nekažnjeno.

 

 

Siroti Toto naime nije vidio napomenu da se to smije samo ako se time ne dobiva na vremenu. 

 

Očito ni FIA to nije vidjela sve dok Red Bull to nije krenuo raditi. 

 

Jebiga, valjda je kod plavog bolida uočljivije nego kod crnog ? 

"We all race as one"

Ako nikako onda pravedno ????

Link to comment
Share on other sites




Red Bull to nije radio dok nisu vidli kako ovaj prolazi nekažnjeno.
 



Isao sam sad gledati i u prvih par krugova koliko sam gledao, je svaki prolaz široko. Tak da ti ovo uopce ne stoji i srecom, lako je dokazivo ako bas zelis neku lovu stavit, cisto da mi se trud isplati da ti screenshotam svaki put kad je to napravio :)
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...