Jump to content

Broj šasije nakon prometne


Recommended Posts

Kako policija/tehnički tumače

 

-auto je udaren

-zamjenjen je dio gdje je broj šasije

-broj šasije je izrezan sa starog dijela i zavaren na novi dio

 

Pod šajbom i svagdje je original broj šasije..al tamo di je uštampan je ovo napravljeno..na dijagnostici je auto čist i šasija se poklapa..broj motora se poklapa

 

 

Kako se ovo tretira sad? Meni je to sumnjivo da sam ja policjac npr.

Link to comment
Share on other sites

Kako policija/tehnički tumače
 
-auto je udaren
-zamjenjen je dio gdje je broj šasije
-broj šasije je izrezan sa starog dijela i zavaren na novi dio
 
Pod šajbom i svagdje je original broj šasije..al tamo di je uštampan je ovo napravljeno..na dijagnostici je auto čist i šasija se poklapa..broj motora se poklapa
 
 
Kako se ovo tretira sad? Meni je to sumnjivo da sam ja policjac npr.

Ako nije neki auto koji se jako krade mala je vjerojatnost da će ti policija gledat. A ak se zainate odvest će te na tehnički ako im je sumnjivo to zavareno
Mislim da si trebo nazvat cvh i njih pitat kaj u tom slučaju.
Link to comment
Share on other sites

Ma auto je rijedak...ali model kao model se krao..

Zavareno je dosta "ružno"...jer je udaren u broj..pa je to netko ravnao i onda zavario

 

Nije moj auto...ali bi ga kupio.

Postoje fotke di je udaren, dio kako se mjenja itd..

 

Sad on je regan već par godina tako i kao sve ok

1 minute ago, BM0021 said:

Kumu su kod tak neke egzibicije u heinzlovoj poništili stari broj i ukucali novi na ramu (motor). Ovo mi smrdi na potencijalne probleme...

Pa po meni je zajeb..što nije nitko obavješten dok se slagao auto i udareni pp brojevi

Edited by pacey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postupak za nove brojeve sasije, na izvanredni tehnicki pregled na STP se vraća vozilo radi sumnje na brojeve, potvrda se nosi na Mup, izlazi inspektor na teren, mup izdaje potvrdu za utiskivanje novih brojeva sasije, te zatim na STP na utiskivanje novih brojeva.

Link to comment
Share on other sites

Postupak za nove brojeve sasije, na izvanredni tehnicki pregled na STP se vraća vozilo radi sumnje na brojeve, potvrda se nosi na Mup, izlazi inspektor na teren, mup izdaje potvrdu za utiskivanje novih brojeva sasije, te zatim na STP na utiskivanje novih brojeva.
Tako je. Iz osobnog iskustva. I trajeeeeee.
Link to comment
Share on other sites

On 22. 03. 2021. at 22:00, Kegalj said:

ako ce ti davat PP broj zapisi si originalni broj sasije negdje.

Inace ce nabava OEM dijelova bit nocna mora.

 

Ma to me ne brine...

 

Budem sutra baš u mupu provjerio...

Jel mogu dobit nove brojeve bez puno muke ili ne

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

U mup il tehnički po nove brojeve, traje ali ako je sve legalis nemas straha. Samo ti je mozda bolje oem broj rjesit kak treba nego dat nakucavat nove brojeve, vidio sam ih par na starijim autima i ruzno su nakucani. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Batina said:

U mup il tehnički po nove brojeve, traje ali ako je sve legalis nemas straha. Samo ti je mozda bolje oem broj rjesit kak treba nego dat nakucavat nove brojeve, vidio sam ih par na starijim autima i ruzno su nakucani. 

 

A kako riješit oem broj?

Netko od limara?

sumnjam da mogu otuic narucit komad lima s brojem ?

 

Sve je legalno 1000%

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Batina said:

U mup il tehnički po nove brojeve, traje ali ako je sve legalis nemas straha. Samo ti je mozda bolje oem broj rjesit kak treba nego dat nakucavat nove brojeve, vidio sam ih par na starijim autima i ruzno su nakucani. 

 

Da ružno... 

 

Kad su tukli brojeve na Minija, gledam i ne vjerujem, počeo ovi udarati, krivi se lim, ide broj ukrivo...

 

Kažem ja daj dite materi, zovnem rođaka, eto njega za 15 minuta s brojevima i komadom daske za ispod, malo čekanja i ukucano kao tvornički, radnici iz CVH gledaju i smiju se. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pacey said:

 

A kako riješit oem broj?

Netko od limara?

sumnjam da mogu otuic narucit komad lima s brojem ?

 

Sve je legalno 1000%

Dobar limar ti to rjesi da izgleda oem samo se raspitat prije kod njih par, škakljivo je pošto je vec odrađeno nesto ali sigurno se moze. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Možda netko zna...
Dakle, dao sam ramu od motora na plastificiranje. Logično, iako sam im jedno 20 puta napomenuo da je motor registriran i da paze/zaštite broj rame, na što su mi svaki put rekli da nema problema jel oni to rade svakodnevno, broj rame je opjeskaren i nečitljiv. Kaj sad napraviti?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Fronius said:

Možda netko zna...
Dakle, dao sam ramu od motora na plastificiranje. Logično, iako sam im jedno 20 puta napomenuo da je motor registriran i da paze/zaštite broj rame, na što su mi svaki put rekli da nema problema jel oni to rade svakodnevno, broj rame je opjeskaren i nečitljiv. Kaj sad napraviti?

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 

Mom burazu se to desilo, koliko se sjecam epilog price je bio da je prekomplicirano to pravno rjesavat jer ukljucuje prijavu policiji i svasta nesto. On je samo dao napravit kvalitetnu naljepnicu sa brojem sasije, zalijepio ju te prelakirao prozirnim lakom i prolazio tehnicki bez problema. Kasnije je prodao motor ali mu se niko nikad nije javio pa valjda ni slijedeci vlasnik nije imao problema.

Edited by ivekk
Link to comment
Share on other sites

Znam da su kumu na ktm u heinzlovoj to di je bio broj prekucali xevima a negdje pod sicem ukucali novi broj šasije nakon istog sranja s plastificiranjem rame. E sad koji su koraci bili između prijave policiji i kucanja novog broja nemam pojma, bilo prije 10ak god



Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...