Jump to content

Honda CRV - MT to AT


Recommended Posts

hipotetsko pitanje, što bi bilo kad bi bilo..

Ovako, imam CR-V 2008 god III gen, 2.2 dizel (N22A2) AWD 6MT

i kako mi je auto poprilično drag i sigurno ostaje u obitelji dok ne strune ili zabrane diesel kao gorivo, kupio ja nešto drugo ili ne, ovaj ostaje ?

 

Moja želja: napraviti konverziju na AWD AT

Barijere: N22A2 nikada nije dolazio s AT, tako da nemam varijantu getribe "na šaraf",  redizajn je dobio AT, ali i potpuno drugu konstrukciju 2.2 motora, tako da ni ta igra ne pije vode

 

Pitanje:

Postoji li mogućnost nabacivanja  nekog AT na moj motor (npr dq250)?

Znam da trebam adapter za zvono i spojničku, vjerojatno i nekakav nosač same getribe na šasiju. prilagodbu poluosovina i kardana.. podmazivanje.. vjv. i hrpu drugih stvari  ?

Koliko su ECU i TCU međusobno ovisni ?

Za sada samo razmišljam i pokušavam saznati što više činjenica, ako si sve posložim u glavi, lagano to preraste u projekt za 2022g  ?

 Ne pitajte me zašto bi to radio, ne znam, em mi dosadilo stiskat kvačilo, em mi nedostaje neki nesvakidašnji projekt, jbg

Link to comment
Share on other sites

Da preskočimo koliko smisla to stvarno ima...

 

Sve se može složiti, pa i taj motor na DSG getribu...  

 

Po mome najjednostavniji način je swap K20 A/T sa 4x4

 

Ili samo pogon od toga gore, pa stavit neki k24 i onda još turbo na njega i taman si da polomiš pogone ?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lovre said:

Da preskočimo koliko smisla to stvarno ima...

 

Sve se može složiti, pa i taj motor na DSG getribu...  

 

Po mome najjednostavniji način je swap K20 A/T sa 4x4

 

Ili samo pogon od toga gore, pa stavit neki k24 i onda još turbo na njega i taman si da polomiš pogone ?

 

ako K20 iz 2.5gen ide na šaraf, a mogao bi.. onda ću razmisliti o tom zahvatu.  

18 hours ago, fire said:

Ide dq250 gore, ali to je poprilican posao i skup.

Treba ti gcu za dq250(cca 1200E + instalacija+ugradnja+mapiranje), adapter ploca(500-1000E), pa poluosovie ne pasu ...

 

Stavio jučer na papir sve poznate stavke, a ima bar x2 usputnih..  prespavao i  lagano se hladim. mislim da ću energiju i vrijeme uložiti u nešto drugo

16 hours ago, robi said:

Zlatni, eleganci pravi ????

 

e jbg,  skužit će žena da sam joj zamjenio auto ?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...