Jump to content

uklanjanje servo bubnja / brake booster delete


Recommended Posts

Ja sam imao auto bez njega... samo je bitno da auto nije težak i da je omjer promjera glavnog kočionog cilindra i klipova na celjustima ok

Za početak si odštekaj vakum sa booster pa probaj kako koči da dobiješ feeling

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Risbo pišu da nije isti osjećaj kad je booster neispravan (ili odspojen) i kad ga nema jer kad je na autu "boriš" se nogom i protiv opruge koja je u njemu... 

 

auto cca 1 tonu, ima polugotovih setova za kupiti,  npr ovaj sa wilwood cilindrom https://drifthq.com/products/srs-concept-e30-booster-delete-kit-v2-933 

 

tu pretpostavljam treba još neki razdjeljnik i regulator za zadnje kočnice i nekako kuplung spojiti 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam razmišljao o tome pa sam odustao za sada...

Trebaš puno veću silu na "nozi" da bi zaustavio auto...
... za jurnjavu, stazu, doziranje kočnice može biti super
... za situacije u prometu i nije neka sreća

Mene brinu i padale, prihvati na veznom limu i sl posto nisu napravljeni da ih baš tako maltretiras. . Trebalo bi sve to pojačati, jel se sve savija kad kočiš i sa servom a bez njega još više....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za feeling neznam.... nisam probavao na autu koji je imao booster pa ga odštekao, ali sam popravljao jedan booster i opruga je bila prilično mekana, tako da sumnjam da ima neki utjecaj... možda više prigušenje i masa poveze sa klipom u dinamičkim uvjetima (naglo stiskanje peale recimo).. al to pretpostavljam .

A što se tiče strukture,  to sigurno nije problem jer sve mora biti dimenzionirano da nagaziš ko sivonja sa preko 200 kg i da ništa ne polomiš ili spigaš....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozim auto bez servo bubnja godinama ( Golf 1   900 kg) i sa std. kocnicama je ok za male brzine .

Kod kocenja pri vecim brzinama je koma. Em sto lose koci, em sto se jako brzo pregriju.

Medjutim, kad se stave kocnice adekvatne velicine (std. 239 x 20 a sada 312 x 25) s odgovarajucim glavnim cilindrom

 i adekvatnim celjustima (sada 4-klipne Brembo), problem s kocenjem nestaje.

Osjecaj na kocnici koja ima pojacivac kocenja kad se isti iskljuci (odspoji vakum), nema veze sa kocenjem na autu koji isti u serijskoj izvedbi nema.

Jednostavno puuuno losije koci.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=427]Risbo[/mention] pišu da nije isti osjećaj kad je booster neispravan (ili odspojen) i kad ga nema jer kad je na autu "boriš" se nogom i protiv opruge koja je u njemu... 
 
auto cca 1 tonu, ima polugotovih setova za kupiti,  npr ovaj sa wilwood cilindrom https://drifthq.com/products/srs-concept-e30-booster-delete-kit-v2-933 
 
tu pretpostavljam treba još neki razdjeljnik i regulator za zadnje kočnice i nekako kuplung spojiti 
 
Iste takve informacije sam dobio od momka koji je rekreativno vozio utrke, da se ne može usporeÄ'ivati auto koji je serijski dolazio bez serva, i sa odspojenim.

Willwood je proizvodio kočione cilindre po mjeri, koliko se sjećam nije bilo ni preskupo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...