Jump to content

Twingo GT - problem s hladnim startom


Recommended Posts

Ne hvata gas, pocukava, gasi se, puca... Auto star 1.5 godinu i ima 30.000 km. Kazu mi u servisu da treba skinuti glavu i izbrusiti sjedista ispusnih ventila. Hebem ja takvu kvalitetu auta. :yucky: Nikada, ali bas nikada se ne ganjam na hladno, uvijek pazim da se auto 2-3 minute ohladi prije gasenja, imam dosta vangradske voznje, dakle, ne moze se reci da je auto zaklan.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ggqNbv52duE

Link to comment
Share on other sites

To radi svaki RC, ali baš svaki i razlog je jer ima loše složenu mapu za hladan start, naprosto premalo benzina daje...rješava se čipanjem, meni je bilo složeno na unichipu da je hladan start malo bogatiji i auto je radio ko beba...al ovi u pugu nisu u 4 godina u stanju bili napraviti reviziju softwera koja bi radila bolje na hladnom startu

 

EDIT> sad sam vidio da ti nemreš njega ni upalit ! RC je radio normalno ali nije primao gas dok se ne zagrije malo, trokirao je, al da se gasio, to nije

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

To radi svaki RC, ali baš svaki i razlog je jer ima loše složenu mapu za hladan start, naprosto premalo benzina daje...rješava se čipanjem, meni je bilo složeno na unichipu da je hladan start malo bogatiji i auto je radio ko beba...al ovi u pugu nisu u 4 godina u stanju bili napraviti reviziju softwera koja bi radila bolje na hladnom startu

 

Isto je tako i na CS-u. Dok je hladan je katastrofa, cuka, loše prima gas i skoro se gasi.

Link to comment
Share on other sites

A u servisu niko nema pojma zašto je to tako nego tumače da su otišle svječice, da je gorivo krivo itd..hebem ih nespodobne lol...i to mi je na kraju rekao ovaj dečko kaj ima RCa sa kompresorom i pug servis u karlovcu i koji se valjda jedini u HR kuži u Peugeote što se tiče servisnih mreža i salona

 

Svi francuzi što se tiče elektronike su :yucky::yucky:, niti jedan Audi, BMW ili Mercedes to neće raditi nikad, radit će ko singerice pa makar ih upalili na -40

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Pogledajte filmic, auto se 7-8 puta sam od sebe ugasio

 

užasno loš ECU + što je tebi vjerojatno još nekaj otišlo tipa MAF ili neki slični senzor koji je bitan za hladan start...ako si micao katalizator možda ti se skurila lambda sonda pa radi ovakve gluposti dok je hladan. Možda su ti zaštopani injektori jer si ulio negdje loš benzin, možda je ovo, možda je ono, ali ovo da treba čistit usisne kanale na godinu dana starom autu je glupost stoljeća

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

navodno ima novija revizija softwarea bas zbog toga...

 

Ima, odnosno frendu se to dogadjalo na P 307. Otisao je tam u maximir na servis i nekaj su mu poprckali po kompu i sve radi, a veli i da mu auto sad bolje ide :)

Link to comment
Share on other sites

imao sam Twileta GT nekih 4000 km, kad je došao k meni imao je 5000 negdje... i znao je trokat na hladno... doduše nije se gasio... Probaj napravit reset u servisu, ako ti neće htjet to napravit, nazovi me, znam gdje hoće :)

 

Nikakvo skidanje i brušenje glave...

Pitaj lika hoće li potpisat tu izjavu sljedeći put...

Link to comment
Share on other sites

Jbga, ni tebi ocito, nisu objasnili prilikom kupnje Renaulta da automatski postajes dio Renault "obitelji".

 

Dakle, nakon nekog vremena znat ces imena i prezimena svih voditelja servisa, servisera i komercijalista u tvom gradu/kvartu, postat cete svi kao jedna obitelj - slat cete si cestitke za Uskrs, Bozic, cestitati na prinovama u obitelji, razgovarati o problemima... :rofl:

 

Uz Renault dobivas i nove prijatelje (nabrojao sam ih gore), gubis neke stare (nemas vremena za njih od hodanja po servisima, pun im je krac tebe i tvog auta i zalopojkama,...). :lol:

 

P.S. Svi na CS 197 imamo taj cold start / kangaroo problem, tek nakon tvornickog remapa koji je nakon "samo" cca 2.5god od prijave problema izasao, problem se je znatno smanjio.

Link to comment
Share on other sites

ovo se cuje ko IMT , kaj si slozio neki "sporcki" auspuh ?

Ma imam ono moje cudo s el. klapnom pa biram kada cu maltretirati susjede. :) Imam dvije varijante, jedna je kopija originalnog lonca a druga samo cijev. Ovo je snimano s kopijom originala.

 

Jbga, ni tebi ocito, nisu objasnili prilikom kupnje Renaulta da automatski postajes dio Renault "obitelji".

 

Dakle, nakon nekog vremena znat ces imena i prezimena svih voditelja servisa, servisera i komercijalista u tvom gradu/kvartu, postat cete svi kao jedna obitelj - slat cete si cestitke za Uskrs, Bozic, cestitati na prinovama u obitelji, razgovarati o problemima... :rofl:

 

Uz Renault dobivas i nove prijatelje (nabrojao sam ih gore), gubis neke stare (nemas vremena za njih od hodanja po servisima, pun im je krac tebe i tvog auta i zalopojkama,...). :lol:

Ovo je carski post! :) Ako me vidis negdje na cesti da trokiram, javi se, placam cugu.

 

imao sam Twileta GT nekih 4000 km, kad je došao k meni imao je 5000 negdje... i znao je trokat na hladno... doduše nije se gasio... Probaj napravit reset u servisu, ako ti neće htjet to napravit, nazovi me, znam gdje hoće :)

 

Nikakvo skidanje i brušenje glave...

Pitaj lika hoće li potpisat tu izjavu sljedeći put...

Ma vjerujem da ce u servisu dati sve od sebe. Inace sam prezadovoljan servisom (ZAK u Karlovcu), stari kod njih vec godinama servisira Renaulte i odusevljen je. Stvarno su maksimalno korektni i uopce ne sumnjam da ce otkloniti kvar, samo je pitanje vremena i toga me strah. Vec smo dogovorili preuzimanje u subotu a mene ceka zamjensko vozilo.

Edited by Brucci
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...