Jump to content

Koju gumu u 225/40 18


Koju gumu  

23 members have voted

  1. 1. Koju gumu

    • Bridgestone Potenza RE050 A
    • Michelin Pilot Sport PS2
    • Dunlop SP Sportmaxx
    • Pirelli P Zero Nero
    • Goodyear Eagle F1 Asymmetric


Recommended Posts

Kratko i jasno: RE050 A

 

Obrazlozi :)

 

I ako bi to kupovao u SLO i isao prijaviti DDV na Bridgestone bi uz PDV placao i carinu, na ostale ne bi jer su proizvedene u EU (bar mislim da jesu)...

 

i kako stvari stoje sa kupnjom gume u sloveniji i nasom carinom?

 

Mislim da su najrealnije dvije opcije, kupis felge i gume tamo, ostavljas svoje stare felge i gume tamo i ne prijavljujes DDV, racune stavis u gace i prolazis granicu ili kupis felge i gume, prijavis DDV, na nasoj carini placas +22% (carinu placas ako proizvod nije proizveden u EU) i vracas se kroz koji dan po lovu u SLO...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

ja bio prije par dana po F1 assymetric

vulkanizerstvo lasic ti je jeftinije od furlana za 10tak %

 

prijavio sam ih na HR carini i jos pitam lika ; jel su Vas javili da dolazim sa novim gumama ?

i velik lik jesu, da si bar uzeo 2 racuna odvojena postoji mogucnost da nebi javili ako su ispod 300 EURa....

Jos mi je rekao da sam uzeo 2 racuna da bi mi samo na jednog lupio PDV.. jbg

 

i nezaboravi traziti potvrdu sa su gume iz EU

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Pilot sport 2 i ja sam zadovoljan, gume su presle nekakvih 7000 km prije grobnika, vozene 230 km na grobniku, i sad se vozim vec 3000 km i jos cu barem 2000 i jos uvijek drze, s tim da mogu priznat da sad vec lagano osjecam da da imaju dosta km na sebi..

 

Druge gume nisam testirao, eventualno razmisljam od tome da sad kupim Nokian Z G2, cisto zbog cijene i jednostavnosti dobave, samo sto se nokian potrosi do odredene granice i onda vise ne drzi bas najbolje..mozda s novom nije slucaj..

 

PS2 u sloveniji mi je - 4400 kuna kad si vratim DDV

Z G2 u HR mi je - 3600 kuna kad si vratim PDV

 

Na gumama se ne stedi ali mi se neda svaki put kad ih potrosim drkat sa janezima...

Link to comment
Share on other sites

ja bio prije par dana po F1 assymetric

vulkanizerstvo lasic ti je jeftinije od furlana za 10tak %

 

prijavio sam ih na HR carini i jos pitam lika ; jel su Vas javili da dolazim sa novim gumama ?

i velik lik jesu, da si bar uzeo 2 racuna odvojena postoji mogucnost da nebi javili ako su ispod 300 EURa....

Jos mi je rekao da sam uzeo 2 racuna da bi mi samo na jednog lupio PDV.. jbg

 

i nezaboravi traziti potvrdu sa su gume iz EU

 

 

Lasic neke gume ima jeftinije, neke skuplje, Furlan ima jeftinije felge kaj mislimo uzeti :) Samo kaj nama racun nece biti ispod 10k kn :)

Link to comment
Share on other sites

Obrazlozi :)

 

I ako bi to kupovao u SLO i isao prijaviti DDV na Bridgestone bi uz PDV placao i carinu, na ostale ne bi jer su proizvedene u EU (bar mislim da jesu)...

 

 

 

Mislim da su najrealnije dvije opcije, kupis felge i gume tamo, ostavljas svoje stare felge i gume tamo i ne prijavljujes DDV, racune stavis u gace i prolazis granicu ili kupis felge i gume, prijavis DDV, na nasoj carini placas +22% (carinu placas ako proizvod nije proizveden u EU) i vracas se kroz koji dan po lovu u SLO...

 

 

Netočno...Sve od Bridgestona za ovaj dio europe dolazi iz Austrije ili Italije centralni lager...jedino ove veće dimenzije i one s02 za impreze dolaze iz japana...mogu i ove 18" iz japaana biti,ali ih ima iz Europe...

Link to comment
Share on other sites

Netočno...Sve od Bridgestona za ovaj dio europe dolazi iz Austrije ili Italije centralni lager...jedino ove veće dimenzije i one s02 za impreze dolaze iz japana...mogu i ove 18" iz japaana biti,ali ih ima iz Europe...

 

OK, nisam znao :)

Link to comment
Share on other sites

Lasic neke gume ima jeftinije, neke skuplje, Furlan ima jeftinije felge kaj mislimo uzeti :) Samo kaj nama racun nece biti ispod 10k kn :)

 

napravi si jedan racun na 500 eur i ostalo rasporedi jos na 2 recimo ....

kad dodjes na HR carinu, prije nego te išta pita, reci da imas gume i felge i da bi to prijavio ...kad udjes u kucicu tam di naplacuje, lijepo ga zamolis da ako bi ti mogao naplatiti pdv na jedan od racuna samo i to prolazi ak si pristojan i fin :P

Link to comment
Share on other sites

napravi si jedan racun na 500 eur i ostalo rasporedi jos na 2 recimo ....

kad dodjes na HR carinu, prije nego te išta pita, reci da imas gume i felge i da bi to prijavio ...kad udjes u kucicu tam di naplacuje, lijepo ga zamolis da ako bi ti mogao naplatiti pdv na jedan od racuna samo i to prolazi ak si pristojan i fin :P

 

to je dio APP :)

 

budemo vidjeli... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jučer bio u SLO, kupio RE050A 225/40/18 kod lašića.

 

Cijena za cash uz popust sa porezom je 144E, a tu sam gleda min po 1550kn minimalno.

 

Nisam ovjerava račun, jer sam konta da ce me sa MA tablicama sigurno karat. Na kraju me nije ni pogleda:doh:

 

Svakako sam osta dobar oko 300E uporedo s našim cijenama. Dojmove o gumama još neman, nisam stiga probat. Ali kažu ljudi da su dobre, bumo videli. Mislio sam se između Michelin PS 2 i njih, PS je skuplji oko 40e kod lašića u odnosu na RE050A

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...