Jump to content

slaganje felgi, kruno ili?


m3 power

Recommended Posts

odfuro sam bbs rs kod krune na slaganje, felge treba poravnat, polakirat i ispolirat rub. jos nisu dosle na red za slaganje a vec su tamo 2 tjedna, no nije mi hica. nego problem se javlja kad odem s kolegom po njegove felge kod krune koje su bile gotove jucer i doceka me sok i nevjerica. kruno je radio na njegovim felgama istu stvar koju mora napravit na mojima. rub je ispoliran dosta lose, vide se risovi od brusnog papira, na jednom mjestu mu se boja digla, felge su sve rupicaste (bile su prije na pjeskarenju) a poklopce je polakirao katastrofa, ima curke i opcenito su lose pripremljeni prije lakiranja i na kraju krajeva felge tresu :fear2: iako su poravnate. i sad je mene normalno strah da tak i moje ne slozi, do sada su me te felge kostale oko 800€ i nebi htio sad fus od posla, da li postoji koja alternativa kruni, netko tko radi dobro i s voljom. cijena mi nije jako presudan faktor jer vec kad sam ih financiski do ovdje doguro onda cu i do kraja. kruno mi je reko za 4 felge oko 2500kn. a posto je meno rs THE FELGA zelim da tako i izgleda, a ne da izgleda dobro s 2 metra udaljenosti.

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

mozda ljudi imaju razlicite kriterije, ali kako je frendove felge slozio nisam zadovoljan a ni frend...

evo i slike, slika je namjerno u velikoj rezoluciji da se vide detalji, zaokruzio sam par detalja koji nisu dobro napravljeni

picture023xdt.th.jpg

Edited by m3 power
Link to comment
Share on other sites

Ovisi kakve kriterije imas i sto zelis od felgi.

 

Meni je uzeo 200 € za slozit dvojdjelnu BBS felgu.

 

Dakle poliranje ruba i lakiranej srca. Rub je ispoliran tek tako da se moze reci da nije gore boja ili nesto..i ok sjaji se to ali da je to kao ogledalo da se mozes geldat nije. Iskreno nisam zadovoljan s time. On misli da je to to i tako ti preda felgu a vise truda nece ulozit jer nemoze to naplatit.

 

Srce felge izlakirano zakurac. Pitam se da li je uopce pjeskario prije lakiranja i da li je stavio neki sprickit ili bio kakvu podlogu prije same boje.

 

Kako mi je felga dvodjelna problem se javlja kada se felga ide sklopiti. Prilikom stezanja sarafa saraf stisne srce felge tj boju i kada ga okrenes povuce sa sobom boju i u prijevodu oljusti ju i oko svakog sarafa mi se ljusti boja. Reklamirao sam to i slozit ce mi ponovo ali ja nemam felge na kojima da se vozim kad to odnesem.

 

Eto sve se to desilo zato jer je bio ljen izrezat 65 malih naljepnica od pik trake da zastiti dio gdje ce doci glava sarafa i da taj dio bude neofarban i da se izbjegne povlacenje boje i ljustenje. Jos jedan dokaz da mu je to nebitna stavka a meni se dize kosa na glavi.

 

evo slika moje felge

 

bbs207712050021.jpg

 

 

A da ces ti imat od svoje felge ovo : ( mozes slobodno zaboravit )

 

bbs10x16bmw10.jpg

 

 

U prijevdu, kod nas ( bar ja nisam nasao a trazio sam dosta ) nema majstora koji ce slozit felge onako kako ja hocu. Kod nas je potraznaj za hochpolierungom mala i nitko to neradi. A ovi drkatori tipa kruno pa slavek nedaleko njega i ostala banda....to je sve samo da ti uzmu lovu. Uljepsa on felgu, izlakira i polira malo al daleko je to od onog pravog...

 

Ja svoju felgu poslje ljeta rastavljam sam, vec se sad naoruzavam fleksama, filcevima, kredom, pastama i krecem u akciju jer od ovih drkoša nema nista

Link to comment
Share on other sites

E da jos da ne zaboravim da mi je prilkom rastavljanja felge strgao 6-7 onih sarafa i onda uglavio neke imbuse sa malo vecom glavom ( pritom morao srce felge bijaksima fleksat i sirit da taj saraf stane ) .

 

 

Najgora stvar od sveg sto mi to nije napomenuo nego pokusao podvalit, kad sam pitao sto je ovo ...cuo sam samo kako je radnik rekao kruni u radioni ''mali je skuzio za sarafe''

 

nabijem ja njega na kurac eto

Link to comment
Share on other sites

E da jos da ne zaboravim da mi je prilkom rastavljanja felge strgao 6-7 onih sarafa i onda uglavio neke imbuse sa malo vecom glavom ( pritom morao srce felge bijaksima fleksat i sirit da taj saraf stane ) .

 

 

Najgora stvar od sveg sto mi to nije napomenuo nego pokusao podvalit, kad sam pitao sto je ovo ...cuo sam samo kako je radnik rekao kruni u radioni ''mali je skuzio za sarafe''

 

nabijem ja njega na kurac eto

 

o nabio mi mu kurac u usta...

 

katastrofa.

zato sam ja svoje ase radio sam punih 2 tjedna

slikano je mobom ali je ispalo savrseno

n773043205_1022533_2616.jpg

n10209464091042401594tp2.jpg

nakon tretmana sa kredom isao sam sa najfinijom 3m pastom+ribana kreda plava...boelsno dobro

Link to comment
Share on other sites

 

meni je on radio felge sad nakon ovog burazovog sranja (zadnju desnu je ravnao, prednju desnu samo malo uredio jer je imala par oštećenja od rizola)

 

Ugl sve je izvrsno odradio, jedino su mi zalijepili onaj uleg prilikom balansiranja NA HERO al ono pol 45% a ne u smijeru vrtnje kotača. Danas su se u koloperu na špuru križali tome, a neda mi se ić tamo skroz opet reklamirat :drink:

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ga je namjerno tako zaljepio... možda se nije dobro zaljepio uteg, pa se nakosio... :lol:

 

neam pojma, al tamo gore u bukurešt više nejdem. Ima tri dana jahanja :lol:

 

Šala, inaće dečko stvarno odlično radi i svaka pohvala :dance3vs1::dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

Decki, ravnanje felgi i popravak oćesanog ruba u plocnik i sređivanje felgi o kojem ja pricam a i m3 power su dvije razlicite stvari.

 

Samo ovo drugo ocito nemoze bas napraviti svatko, pogotovo sa nekom malo vecom kvalitetom uratka

Link to comment
Share on other sites

Ja sam plastificirao Audijeve felge koje sam negavno uzeo ali sam odabrao malo hrapaviju teksturu da bude mat i to mi se cini dosta kvalitetno.

Ako krenem u restauraciju jubi felgi srca cu plastificirati da budu glatka pa javim kako je ispalo ali cete se za to nacekati :)

Link to comment
Share on other sites

di si dao plastificirat, imas kakve slike kak to izgleda poslije i koliko to cca kosta? nekak mi se vise sviidja ideja lakiranja ali ocito cu to tesko nac da se kvalitetno napravi... u ponedjeljak cu zvat strojnu obradu žuga pa cu vijdjet sta ce mi rec covjek ako odgovor bude pozitivan odo ja po krune kod felge i vozim ih tamo...

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno Krunu nebi nikome preporucio. Odnjeo mu zgrebanu felgu na popravak prije godinu dana, rekao covjek bude mi ispjeskario i polakirao to i da nemam brige, biti ce sko sve ostale. Neki dan sam tek skuzio da lik uopce nije popjeskario felgu, niti nista nego je samo polakirao preko starog laka i usput skroz fulao boju. I dao mu odmah prstene za felgu da mi napravi, naravno i to je sjebao i fulao dimenziju.

Link to comment
Share on other sites

u Rijeci sam plastificirao u MIDDu ali nakon sto se proculo da plastificiraju i felge su digli cijene. moram na razgovor s jednim drugim u Rijeci koji inace plastificira i alu stolariju pa racunam da ces lako naci nekoga i u svom kraju :)

 

kad stignem slikati cu, ali vec 3 tjedna se felge voze jedna na drugoj u bunkeru i nema nikakvih ostecenja :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam bas jucer pokupio felge sa plastifikacije. Radio sam to na istom mjestu gdje sam i celjusti od auta plastificirao. Evo slika dvije od felge...

 

Samo odabrao boju i reko udri.. ( naravno ispjeskareno prije toga )

 

dsc043661.jpg

 

dsc043670.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ima ko kakva iskustva s Jelinićem (cibonin toranj) bar je to jedna od najstarijih radiona što se tiče popravaka felgi, manje više svi kod njega nose skršene felge kad ih treba varit, a ovi dalje laikraju i uređuju, ovo za Krunu mi je čudno pun k.. pohvala a sad odjednom fušanje?

Edited by Zlaya
Link to comment
Share on other sites

Ima ko kakva iskustva s Jelinićem (cibonin toranj) bar je to jedna od najstarijih radiona što se tiče popravaka felgi, manje više svi kod njega nose skršene felge kad ih treba varit, a ovi dalje laikraju i uređuju, ovo za Krunu mi je čudno pun k.. pohvala a sad odjednom fušanje?

 

jelenic je najstariji da, u centru je i zato ima cijene da se zasereš

 

Ja skinem sve 4 celjkusti s auta i pitam kolko za pjeskarenje kaze kompic 300kn. Ja kazem molim ?? on kao ajde evo za 260 cu napravit. Ja se okrenem i odem.

 

 

Lijepo u lučko kod kompica opjeskario za 100kn, i plastificirao za nevjerovatnih 70.

 

Kvaliteta jednog i drugog je stvarno vrhunska.

 

 

Kod tog jelenica neidem ma gle nema tih novaca..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...