Jump to content

slaganje felgi, kruno ili?


m3 power

Recommended Posts

inace ako ocete da felge ispadnu kako sapda poslije plastifikacije treba ih radiit 2 puta za redom , j sam radio, pjesakrenje, grijanje felgi, na toplo nanosenje bjelog praha vanjske kvalitete kao filler, pecenje, na toplo nanosenje 2 gog sloja boje , opet pecenje..

 

e to je onda posao . glatko

 

inace u pravilu bi bilo bolje felge ocistiti desolom ili tako necim prije palstifikacije ili faranja nego pjeskarenjem, jer skracuje muke i to puno.........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Tko trazi savrseno : taj nemoze naci takvu kvalitetu usluge u Hrvatskoj. TOČKA!

 

 

Ja isto znam gro njemackih firmi koje rade felge onako kako ja neznam ni zamislit al ljudi moji...vozi to tamno, ostavi ih pa vozi doma.. ili salji po nekom..nije bas da je najlaksa i najjeftinija metoda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

VEzano za krunu..

 

Jučer bio kod njega i odnio mu felge. Razlog tome je bio sto sam imao lakiranje dvije felge pod reklamaciju. A sada sam zgulio dvije felge. Covijek je rekao da ce mi to uracunat pod ono i nista necu morati platiti.

 

Pjeskarenje srca i plastifikaciju cu ja odraditi u svom aranzmanu a on samo sastaviti na kraju i sada rastaviti nakon popravka zguljene felge.

 

Dosao sam sa izrađenim fotkama poliranih felgi, sto mojih sto drugih i objasnio da zelim da mi se rub sjaji kao sa slike. Odgovorio je da je moguce ici za jos koju stepenicu vise kod poliranja felgi ( kada on radi ) ali kao da nije moguce bas dobiti one nama svima zeljene efekte. Jel to u igri druga tehnologija poliranja ili nesto trece neznam..

 

U ponedjeljak dolazim po felge pa javim rezultate..

Link to comment
Share on other sites

Šala, inaće dečko stvarno odlično radi i svaka pohvala :dance3vs1::dance3vs1:

 

Hahhaa ovo mi je dobro, odlicno radi i onda mu se svaka druga musterija zali da nije dobro napravio :D

 

Izgleda da mu leze felge ciji krakovi imaju ravnu plohu na krakovim (hint: yugo) ove bbs-ice od m3 power necu ni komentirati :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

jelenic je najstariji da, u centru je i zato ima cijene da se zasereš

 

Ja skinem sve 4 celjkusti s auta i pitam kolko za pjeskarenje kaze kompic 300kn. Ja kazem molim ?? on kao ajde evo za 260 cu napravit. Ja se okrenem i odem.

 

 

Lijepo u lučko kod kompica opjeskario za 100kn, i plastificirao za nevjerovatnih 70.

 

Kvaliteta jednog i drugog je stvarno vrhunska.

 

Kod tog jelenica neidem ma gle nema tih novaca..

 

Been there,done that.

 

Stvarno odlicno sve napravili,nemam zamjerki !

Link to comment
Share on other sites

VEzano za krunu..

 

Jučer bio kod njega i odnio mu felge. Razlog tome je bio sto sam imao lakiranje dvije felge pod reklamaciju. A sada sam zgulio dvije felge. Covijek je rekao da ce mi to uracunat pod ono i nista necu morati platiti.

 

Pjeskarenje srca i plastifikaciju cu ja odraditi u svom aranzmanu a on samo sastaviti na kraju i sada rastaviti nakon popravka zguljene felge.

 

Dosao sam sa izrađenim fotkama poliranih felgi, sto mojih sto drugih i objasnio da zelim da mi se rub sjaji kao sa slike. Odgovorio je da je moguce ici za jos koju stepenicu vise kod poliranja felgi ( kada on radi ) ali kao da nije moguce bas dobiti one nama svima zeljene efekte. Jel to u igri druga tehnologija poliranja ili nesto trece neznam..

 

U ponedjeljak dolazim po felge pa javim rezultate..

 

 

Imam felge iste kao ti, RS 722

 

Skinuo sam na 2 felge šarafe komplet, i sad bi složio srca...

 

Vidim da spominjes plastifikaciju.... gdje,kako ko?

 

 

rubove mi je kruno već ispolirao, ali osrednje...

Link to comment
Share on other sites

Been there,done that.

 

Stvarno odlicno sve napravili,nemam zamjerki !

 

Meni su felge malo iščešane po rubovima, ništa strašno, tipa malo dublje ogrebotine od rinzola i slično... Jel bi se to onda moglo riješiti tako da se felge ispjeskare i da onda idu na plastifikaciju? Ako sam dobro shvatio, pjeskarenje je 100 kn po felgi i plastificiranje 70 kn po felgi? Jel skuplje što su veće felge ili ?

Link to comment
Share on other sites

Imam felge iste kao ti, RS 722

 

Skinuo sam na 2 felge šarafe komplet, i sad bi složio srca...

 

Vidim da spominjes plastifikaciju.... gdje,kako ko?

 

 

rubove mi je kruno već ispolirao, ali osrednje...

 

 

Nazovi me na 098 909 9039 pa cu ti sve objasniti.

 

Btw-kako si skidao sarafe, jesi grijao prije odsarafljivanja? Kako to da ti nisu pukli ?

Link to comment
Share on other sites

sto se tice skidanja serafa, posto su serafi krivi dosli vratio sam ih u njemacku i kruno je stavio stare. sad kad mi dodju novi i dobri mislim sam to rastavljat, ima ko kakve savjete? nisam cuo da vole pucat serafi?

 

EDIT: vidim da nisam napisao kak je kruno slozi felge. ravne jesu tj. ne tresu, polakirane su jako jako dobro. polirane su za k*** sad kad cu mjenjat te serafe onda cu ih sam jos polirat.

Edited by m3 power
Link to comment
Share on other sites

a pucaju sarafi jer je navoj dug 2.5cm otprilike a felga je od nekog tvrdog materijala skoro ko titan..i sad kad aluminijski saraf uđe u to i zapece to je muka. jedino kaj viri van je glava sarafa koja je najslabija i prva pukne.

 

krunino lakiranje je goli kurac jer ocito priprema prije lakiranja je losa tj nema je. jer boja nemre sa sredine felge otpast ..da je tu sprickit da je to pripremljeno kak treba nesmije to bit.

 

poliranje njegovo je poliranje u smislu da se moze rec da je smirglom i pastom isao po rubu felge al da je to ispolirano da se sjaji to nije

 

i kad ja pitam zakaj nemre to bljestat da ja osljepim nejgov odgovor je da postoje vise vrsta aluminija i da se nemre sjajit svaki isto. a ko za kurac ni jedna njegova felga polirana se ne sjaji...

 

tak da su to price za malu djecu..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

moram u ovu temu jel i mene ceka slicno...

ajmo redom...bojanje i pastifikacija felgi ovisi prije svega o pripremi, po meni je greska pjeskarenje ako nije sa"0", jer slike mislim da je sven stavija posli plastificiranja, se vidi reljef

druga stvar za 2500 felge ima da kuvaju rucak, a ovo sa slika pokazano bolje ja odradim sprejom od 20kn iz merkura.

sljedece covik mozda ravna felge hvalitetno, i mozda su cijene tolike za uredjenje, a z afinalni glanc ipak nedovoljno, tesko je govoriti

sta se tice poliranja, to je heben posa i trazi puno vrimena, ja san svoje rubove posla u ZG Ajronic Familly jer od svih prikazanih poliranih mestara kod njih je naj naj sjaj, tj ono sta bi tija..

vecina slika je polirano ali onako prljavo i mutnoa to je tek pocetak poliranja...

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=31952

 

eto link ako ne mozete pristupiti javite da vadim slike

 

a sad pitanje svenu i ostalima. da li prilikom plastificiranja postoji mogucnost odabira boje ili je paleta boje neka osnovna?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...