Jump to content

Ispušna grana?


Recommended Posts

granu uzeo kinesku od sr20det za 100usd (mandrel bend,3mm,50mm),stavio flanđu od odgovarajuće glave,napravio redukcije za prihvat,stavio T3 flanđu 10mm i wg flanđu te popikao sa CO2

frend povario sa inox elektrodama.počistio biaxom sa kružnim glodalom

napravio 3 nosača za sve to : znači turbo,grana,wg,screamer,downpipe

nigdje nije ništa puklo i radi savršeno na 2 bara i xxxx °C

cijena svega je bila ispod 2000kn jer više I NE VRIJEDI!

onaj tko plaća 1000E isto to neka ode brojati telefonske brojeve u imeniku Mexico Citya

 

dsc00415x.jpg

Edited by Akula
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

granu uzeo kinesku od sr20det za 100usd (mandrel bend,3mm,50mm),stavio flanđu od odgovarajuće glave,napravio redukcije za prihvat,stavio T3 flanđu 10mm i wg flanđu te popikao sa CO2

frend povario sa inox elektrodama.počistio biaxom sa kružnim glodalom

napravio 3 nosača za sve to : znači turbo,grana,wg,screamer,downpipe

nigdje nije ništa puklo i radi savršeno na 2 bara i xxxx °C

cijena svega je bila ispod 2000kn jer više I NE VRIJEDI!

onaj tko plaća 1000E isto to neka ode brojati telefonske brojeve u imeniku Mexico Citya

 

dsc00415x.jpg

 

Akula, TI SI MOJ IDOL!!!! :):thumbsup::naughty:

 

Nego, de mi reci, imaju inox 304 2.8mm i 321 3.2mm... Koja je tvoja? Jer ova druga je skoro duplo skuplja...

 

Danas je malo zajeb što je jako poskupio šiping. Tako ispadne da je šiping duplo skuplji od same grane, a grana kad pogledaš ima 100% marže, tako da ta grana nakon proizvodnje i marketinga košta ispod 20$ :drink:

Link to comment
Share on other sites

Meni žao što nisam vidio kadeta uživo, jer bih odmah metar u ruke i sve mjere i dimenzije zapisao na papir... :lol:

 

Akula kad ćeš u moj kvart sa kađom da napravim tehničku dokumentaciju.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A zasto se grana radi od koljena, zasto se ne piga cijev????

 

kvalitetnije su od piganja cijevi(ebay) i tu nema sanse da se var odvoji(jer ga nema :) , a i jace su. Ali da bi se to radio treba imati strojeve za to, a kod nas to nitko nema pa se ljudi snalaze s koljenima. A druga stvar, radijusi zavoja su kakvi trebaju biti(kad se piga), a ne ovisno kakva je promjer cijevi(uvjetovano je s koljenima i tu nema pomoci).

Npr kak te grane izgledaju(a dodu ispod 100$). Treba samo naci optimalnu granu(duljina cijevi, promjer i polozaj) i staviti svoju flandu.

tm-b16-3.JPG

Mvc-T24f.jpg

H22turbomanifold.jpg

HD-NS13.gif

 

BTW ja neznam zasto spominjete da je inox tako skup, nedavno radili 4-1granu od 3mm inoxa, potrosili oko 6m cijevi i 10koljena i ako se dobro sjecam 350kn djelovi a sve kupovano u maloprodaji(veleprodaja je oho jeftinija).

Link to comment
Share on other sites

hm, inox centar sesvete mi je maltene pred nosom, tamo sam cesto i nije tako jeftino vjeruj mi...

 

jedno koljeno fi 38 nepolirano kosta oko 35 kuna, trebas najmanje 10-15 koljena, trebas metar takve ravne cijevi ona je cca 60 kuna, flande debele ko moje na vodu rezane 1000 kuna, a di je jos rezne ploce, varenje, zajebancija, spena u ocima, sprceni prsti kad se primis za tek povarenu cijev...

A na kraju thermotec traka cca 600 kuna....

Link to comment
Share on other sites

hm, inox centar sesvete mi je maltene pred nosom, tamo sam cesto i nije tako jeftino vjeruj mi...

 

jedno koljeno fi 38 nepolirano kosta oko 35 kuna, trebas najmanje 10-15 koljena, trebas metar takve ravne cijevi ona je cca 60 kuna, flande debele ko moje na vodu rezane 1000 kuna, a di je jos rezne ploce, varenje, zajebancija, spena u ocima, sprceni prsti kad se primis za tek povarenu cijev...

A na kraju thermotec traka cca 600 kuna....

 

inox kupili negdje 10km od zg, a u inox centru kupil 3 komada po 10cm(sfalilo nam, a tamo di kupili imaju na 3m ili vise). I ako se sjecam ovi komadi iz inox centra sesvete su bili oko 3-4put skuplji po metru, a isti inox kupili. Auto radi, grana dala konje na 4200rpm na dalje, vec 5000km i sve ok.

Link to comment
Share on other sites

dodji bilo kad pa mjeri :)

 

nije ova od miate...

 

2fire ove cijevi na ti ebay granama jesu pigane ali ne iz komada..

konkretno moja (miata grana) je iz 4komada..

 

poslikam ju sutra ako stignem, sad kad je izgorila vidi se da nijje iz komada... sto vise iz 2 vrste materijala :D hehe

Link to comment
Share on other sites

e pa kolko je puta pukla ?

 

e da moram ti mjere za can poslat,

nego, uostalom tebe sam zvao i pitao kolko debel materijal da uzmem i koji.

ti mi rekao ja kupio i napravio, u medjuvremenu malo googlao, 90% ljudi radi od 2mm

Link to comment
Share on other sites

kada sam bušio fi 50 izlaz za ext. wg na grani (za 60usd) poderao sam dvije Wurth krune...malo više od 3mm inoxa,i nije baš mekan

varovi na flanđama (prije nego što sam ih izrezao) su bili kao nacrtani...

znaju ta djeca u Kini variti kako stvari stoje

 

sve cijevi i kolljena za downpipe,screamer (4xfi 80mm pod 90,4x fi 50 pod 90),metar cijevi fi 80 i metar cievi fi 50 sam platio manje od 500kn i još mi je ostalo cijevi

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...