Jump to content

Otišao zadnji desni ležaj na 50.000km???


Recommended Posts

Znači na fiesti 2005. godina otišao mi zadnji desni ležaj...

Popizdit ću...

Nije ni čudo što si ljudi uređuju stare automobile i ulažu novac u njih...

pa ti automobili su tisuću puta bolji od ovih novih krampova...

sa starom fiestom sam prošao više od 70.000km a kupio sam ju s isto tolko, bilo me je svugdje (ne mislim da sam divljao nego je prošla i cesta, i makadama, i poljskih puteva), i nikad ništa, samo redovno održavanje, toči i vozi, a ovu fiestu vozim samo gradska vožnja, i odlasci na more, i onda mi ode ležaj na 50.000km, pa ja na mogu vjerovati...

već duže vrijeme mi se mota po glavi da je ford pobacio što se tiče kvalitete izrade ove serije fiesta, jer sve plastike škripe, troši kao da je 5.0 motor a ide kao da je motor od kosilice, itd, itd, ali ovo je stvarno točka na i ...

kao da vozim traktor a ne auto...

i stvarno mi malo fali da mami poklonim ovaj auto i odem u dojčland po nešto malo kvalitetnije...

 

Pa me zanima uslijed čega to ode jer mi je stvaaaaaaaarno čudno da mi je otišao tako brzo i to zadnji koji po meni uopće nije nešto opterećen...

 

kaj je od plastike??? :drink::drink::drink::drink:

Link to comment
Share on other sites

ja mjenjao neki dan Dubinom burazu na Fiesti ;)

 

obadva nekih 300 kuna, treba ti preša da bi slozio

 

 

ako zelis mogu ti ja ;)

već sam zamjenio u Auto Kreši...

Kad su mi rekli šta je odma sam rekao da mijenjaju dok je auto još na dizalici...

400kn (oko 280kn ležaj + 130 ruke)

 

BTW. hvala na ponudi, znati ću za slijedeći put...

sad sam bio užasno ljut pa sam im rekao da mijenjaju jer bi ga inače ja pajserom izvadio... :)

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

ajde ne jebi zid, zvonimir sa foruma ima sa fiestom st 80 000km u dvi god, pa mu nijedan lezaj nije otisa, a ja san svjedok da auto dere po cesti koja je gotovo makadam!

 

i sad zato sto je lezaj otisao na 60 000km zato treba plakat?

daj 300kn i kupi novi sta sad toliko filozofije oko 300kn

Link to comment
Share on other sites

Znači na fiesti 2005. godina otišao mi zadnji desni ležaj...

Popizdit ću...

Nije ni čudo što si ljudi uređuju stare automobile i ulažu novac u njih...

pa ti automobili su tisuću puta bolji od ovih novih krampova...

sa starom fiestom sam prošao više od 70.000km a kupio sam ju s isto tolko, bilo me je svugdje (ne mislim da sam divljao nego je prošla i cesta, i makadama, i poljskih puteva), i nikad ništa, samo redovno održavanje, toči i vozi, a ovu fiestu vozim samo gradska vožnja, i odlasci na more, i onda mi ode ležaj na 50.000km, pa ja na mogu vjerovati...

već duže vrijeme mi se mota po glavi da je ford pobacio što se tiče kvalitete izrade ove serije fiesta, jer sve plastike škripe, troši kao da je 5.0 motor a ide kao da je motor od kosilice, itd, itd, ali ovo je stvarno točka na i ...

kao da vozim traktor a ne auto...

i stvarno mi malo fali da mami poklonim ovaj auto i odem u dojčland po nešto malo kvalitetnije...

 

Pa me zanima uslijed čega to ode jer mi je stvaaaaaaaarno čudno da mi je otišao tako brzo i to zadnji koji po meni uopće nije nešto opterećen...

 

kaj je od plastike??? :drink::drink::drink::drink:

 

Ako su ti felge kao na avataru čudo da nije otišao i prije :lol: I ja sam se igrao s lošim aka teškim felgama i prednji ležaj + unutarnji homo otišao na cca. 25.000km tj. godinu ipo nakon kupnje.. zamjenjeno u garanciji.

Link to comment
Share on other sites

Živjela stara krama, sve novo treba sprešat, dobro samljet i napravit limenke za paštetu jer to novo smeće za drugo nije:thumbsup:

 

jeje, zatp gdje su prije ljudi ginuli ko ptići sa 60kmh, danas izadjes neogreban iz auta...

 

svasta...

Link to comment
Share on other sites

ajde ajde...nije sve krampina

 

evo golf IV tdi 250 000tkm i tek tad otisao prvi lezaj. orginal prednji desni.

inace auto je na 16" felgama.

jedva su ga iscupali :D

al ispalo me isto oko 400 kn sa zamjenom.

 

ali zato je elektronika malo bolja :)

Link to comment
Share on other sites

ajde ne jebi zid, zvonimir sa foruma ima sa fiestom st 80 000km u dvi god, pa mu nijedan lezaj nije otisa, a ja san svjedok da auto dere po cesti koja je gotovo makadam!

 

i sad zato sto je lezaj otisao na 60 000km zato treba plakat?

daj 300kn i kupi novi sta sad toliko filozofije oko 300kn

 

Bas sam tio napisati kako je i meni na 30 000 otisao lezaj i to livi:doh:

Kad Josej strikes agein:rofl:

Tad sam jos pazio kuda vozim:lol:

Taj lezaj se prvi put pojavio na fokusu od 99 i na njima sam ih promjenio mali miljun, dok na novoj fiesti sam mjenjao samo jedanput i to na svojoj:drink:

Link to comment
Share on other sites

a jel? minjasi ga?

nije ni cudo :)

 

al voteva, sad imas 80 000, auto vozi allroad :) i nije bas da su lezajevi otisli u kujac :)

 

al svejedno sta je tu cudno da lezaj "ode", treba plakat za to?

 

ja mislim da prije treba plakat za ratu kredita/lizinga svaki mjesec oko vrata nego za jedan posrani lezaj

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Josey baš jebe zid... :cice::cice::cice:

Vozi tabanusa a drži se ko da je multimilijarder... :lol::lol::lol:

 

Ma nije problem u novcu nego u tome kako je loša izrada...

Dao sam usporedbe radi svoju staru fiestu i novu fiesti i kvalitetu...

I onda netko priča o kvaliteti VW i kako je to narodno auto... Netko je dobro napisao da je tek nakon 250.000km mijenjao ležaj na golfu...

Rođak je prošao 300.000km s Audijem A4 karavanom i tek je neki dan mijenjao prednji lijevi... i onda ti kupi ovaj low budget car shit...

Nikad više novi mali auto...

Odo u dojčland po neko narodno vozilo... :dance3vs1::dance3vs1::dance3vs1:

 

EDIT:

Felge su 14" od početka...

Ovaj avatar je fotomontaža...:naughty::naughty::naughty:

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

50 000km nije malo

 

i ovisi sta si s autom radio i gdje si ga vozio, nije isto 50 000km po cesti to rupa to jama i 200 000km po njemackoj autocesti, a i pogledaj kolko kosta lezaj za audi a kolko kosta za fiestu ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja ne razumijem sto je tu sad problem? Odes, zamjenis i zdravo, ja sam na passatu starom 20 godina napravio 45 000 km nisam nista promjenio, na peugeot 35 000 km mijenjao sam samo filtere plina i servisi plina jer taj motor nije volio plin kako se kaze..Stari auti su pokusali zivjet na kvaliteti, danas svi zive na dobrom glasu i od rezervnih dijelova..

 

Ja imam 2 nove desne spone i krajnika jer su dobili lufta u 23000 km:thumbsup:

 

Meni su na Twingu na 30.000 skidali glavu motora, tak da je ovo super. ;)

 

Sta uopce rade to? Mislim otvaranje motora ni godinu dana starom autu?:huh:

Link to comment
Share on other sites

ja bi samo nadodao da tu i tamo vozam to malo cudoviste od fieste.

po meni je autek best buy po pitanju ulozeno-dobiveno, ali jel dobar i kvalitetan?? ni u kom slucaju. bilo bi malo nerealno ocekivat da bude kvalitetan za tu cijenu.

 

npr. getriba je boze moj dragi - katafakinstrofa, motor je ajde recimo ok, plastike i unutrasnjost po meni su ok i tako.

 

uglavnom se auti sad rade da traju do 5 godina i onda bacaj, isto kao i sve drugo.

 

ni jedan jedini novi auto nece trajat kao npr sto se i danas jos uvijek vozi merc 123 linija.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...