Jump to content

Nejednaka visina auta...??


Recommended Posts

ajde ekipa da cujem vase misljenje....

 

ovako ide price.....kako san piturava svoje felge i ceka da mi dodju druge, prije cca 2 miseca auto san parkira isprid kuce i ostavija da stoji na tri celicne 14'' i jednoj celicnoj 13'' koja je bila nazad desno....tako je stalo jedno 20-25 dana...nakon dolaska 15'' i montiranja, zadnji desni dio tj. onaj na kojem je bila 13'', ostaje dosta visi nego zadnji livi (prednji je ok)....racunan, triban ga malo provozat i sve ce bit ok, no nije....

 

nakon toga, dolaze gewinde....zavidane isto, a lijeva i desna zadnja strana nisu jednako pale....nije velika razlika, netko tko gleda sa strane tesko da bi skuzija ako se ne zagleda, ali razlika postoji...nazad desno je malo vise nego nazad livo...naprid je sve ok....i tako evo vec misec dana, voznjom se nije nista popravilo....

 

znaci ukratko....sa autom je 100% bilo sve ok, bila je ista visina i to....auto stoji 20-25 dana sa zadnjom desnom felgom col manjom i upravo ta strana ostaje visa nakon montiranja 15'' i gewindi....

 

neki ce rec da san lud, da to nema veze, bla bla, cinjenica je da je bilo sve ok prije nego je auto stalo na tri 14'' i jednoj 13'' felgi....e sad jel to povezano jedno sa drugim ili ne, vi mi recite?? ja to gledan, koliko god smijesno zvucalo, da se moglo nesto iskrivit i sl.

 

sta uopce da radim?? preglava san nazad sve po ovjesu i sve je isto i sa live i sa desne strane...nema nikakvih cudnih zvukova, lupanja i sl....bilo kakvi savjeti i misljenja su dobrodosla:thumbsup:

 

 

edit: nemojte mi govorit da zavidan gewinde na razlicitu visinu jel to nije rjesenje

Link to comment
Share on other sites

edit: nemojte mi govorit da zavidan gewinde na razlicitu visinu jel to nije rjesenje

 

 

 

JEL unequal.jpgJER

 

 

 

 

savjetujem da provjeris tlak u gumama, selene, da zaljuljas auto kad izadjes iz nejga da se posteno bocno izdrma, vozis jos 2 tjedna tak...... a ako sve to FAILa onda zagevindaj drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Ako te tješi, ima par ljudi na Ibizama isti problem, desni kraj viši koji mm od lijevoga.

 

Ista stvar je i meni, a gewinde su zavinute do kraja... Do čega bi moglo bit, nemam pojma, ali se niti ne zamaram sa time...:)

Link to comment
Share on other sites

Potpis. Isto i meni na puntu, nakon stavljanja opruga, pala prednja liva strana vise od desne.. Nakon malo jebanja sa oprugama, izmjene strana, opet je bilo isto...

Na kraju skuzim da je bilo i prije tako, prije izmjene opruga...

Link to comment
Share on other sites

mm razlike su normalne

 

auto, masa, lezi na oprugama, ako su sve isto postavljene, nema sanse da je auto ravan ako nije opterecenje na sve 4 isto, nikada

 

zato se i vazu cross weightovi da se auto stabilizira dinamicki i ne klacka, a naravno da nije ravan u mm

 

ja se tim ne bih zamarao, radije odveo negdje prevagati auto i nastimati gewinde kak spada, pa onda vidjeti razliku, ak bas nesto strsi onda stvarno je negdje velika greska

 

i ne preostaje nista drugo nego premejriti sve spojne tocke sasije s ovjesom, pa onda ovjes

Link to comment
Share on other sites

nije miljun posto bilo prije tako, pa primjetija bi, nisan blesav;)

 

gewinde ovde ne igraju ulogu, problem je nasta, kao sta sam reka vec, nakon stajanja auta i nakon sta san montira 15''....odma se jasno vidilo da nije tako prije bilo....ko da se nesto poremetilo....

 

netko je pita za kotac....nije bija isti promjer, 13'' sa gumom je puno manja bila nego 14''...

 

mozda malo glupo pitanje ali.....jel se moglo sta iskrivit??:huh:

Link to comment
Share on other sites

ja se tim ne bih zamarao, radije odveo negdje prevagati auto i nastimati gewinde kak spada, pa onda vidjeti razliku, ak bas nesto strsi onda stvarno je negdje velika greska

 

 

ovo bas ne kuzim.....sta podrazumjevas pod "nastimati gewinde kako spada"?? i kakve to veze ima sa vaganjem??

 

jer nastimati gewinde bi moga i bez vaganja, ali nije to rjesenje.....sta bi bilo da iman opruge, a ne gewinde...kuzis;)

Link to comment
Share on other sites

kuzim ja sta ti hoces reci,

 

odi do limara i premjeri

 

ako vec imas gewinde , onda ga valjda hoces nastimati kak spada, a to mozes samo s vagama a ne metrom, nastimati dijagonale

 

jel je bitno kako se auto vozi a ne gleda na parkingu, za parking sve u pod :)

Link to comment
Share on other sites

ne bi vjerovao ali ista stvar je na MX5 od davora koja je kod mene dulje vrijeme.

 

auto je stajao na dizalici jedno mjesec dana i kad sam ga spustio dolje auto ostao pola metra od poda, kasnije se postepeno vracao :D evo sad je na 15cm od poda.

 

digo sam zadnju desni kotac jer sam felgu trebao da vidim et na jednom autu i pocela kisa, auto je tako bio jedno tjedan dana, kad sam ga vratio na kotac ta strana je bila pola metra vislja od druge :D:D:D:D:D sad se vratio :D

Link to comment
Share on other sites

nagib auta?? to je rješenje. 99% pogotovo novih auta imaju isti slučaj i do vidiš tek kad staviš veću felgu i spustiš auto. taj nagib se nemože nažalost korigirat kod centriranja trapa al nemaš ni probleme zbog toga kao da će ti auto vuć na desnu li lijevu stranu.

 

u mene je nagib na desno od kad sam kupia auto i tek sam vizualno to primjetia kad sam stavia 18 i spustia ga 5 cm.

Link to comment
Share on other sites

@alfa

meni je isto tako bilo....vraca se pomalo u voznji, ali sad je sta i nece vise ni mm doli.....reka bi da je otprilike razlika 1cm izmedju live i desne zadnje strane....

 

@kreza

nagib?? hmmm...njega mogu ispravit camber kitom, kostalo bi me nekih 500kn, ali nisan siguran da bi to bilo rjesenje posto vizualno bas i ne vidim da kola vucu u jednu stranu

 

 

a da stavin 2-3 vrice cimenta u portapak na desnu stranu?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ocu, ocu...iman to u glavi jos od kad san gewinde stavija pa nikako vrimena uvatit:thumbsup:

 

Cek cek .. :huh: .. ni poslije montaze gewinda nisi bio na spuru !?

Daj idi na spur.. muci te 1cm razlika visine, a spur posvuda... eto ti prvi uzrok svemu. :D

 

 

Mozes imati na jednom kotacu 2-3 stupnja castera, a na drugom 0. A kada su kotaci ravno vizualno nema nikakve razlike, niti ce auto vuci ikamo na ravnome... a razlika u visini ce biti :)

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

konacno napravija optiku:drink:

 

i naravno, sve je ostalo ka i prije....mislim, nisan ni mislija da ce se ista rijesit, al eto....tip koji je radija je reka da mi prednji livi kotac "visi" i da je vjerojatno zbog toga zadnja desna strana visa?? sta je mislija pod da "visi"?? btw, gewinde su zavidane isto

 

sta dalje da radim?? zelin to rijesit, nisan bezeze gewinde kupova..

Link to comment
Share on other sites

dajte već jednom počnite koristiti č,ć,š,ž,đ........ne kužim da li prednji kotač visi ili je viši?!?!?!?!?!

 

 

sorry, navika san tako pisat.....znaci, prednji livi kotac "VISI".....tocno kako pise:lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...