Jump to content

xenon -napajanje kveščn


Recommended Posts

Uzmimo za primjer H4, balast se spaja direkt na aku i masu i na postojece konektore za zarulje...

 

Pitanje: jel spoj na konektore od zarulje sluzi iskljucivo kao signal da pali xenon jer je prekidac u kabini upaljen ili preko njih vuce struju jednom kad upali zarulje?

 

Zanima me zbog ugradnje na skuter, znaci dal bi balast vukao samo s akumulatora dok ga ne isprazni ili je moguce da vuce s aku samo kao backup kad struja s namotaja nije dosta jaka (ler npr.) a da na gasu radi direkt s namotaja...? (pod uvijetom da pretvorim struju u istosmjernu prije?

 

ili bi za to trebao nekakav automatski relej koji bi prebacivao npr. kad padnu okretaji ispod neke zadane vrijednosti...

Edited by BM0021
Link to comment
Share on other sites

koji skuter? 50ccm?

 

odustani od toga, ja sam isprobao al nema teorije (za sad) da proradi na skuteru...

 

ako ides sa namotaja, pretvoris na dc, ispeglas napon, nema dovoljno struje da upali xenon...

 

ako ides direkt sa akumulatora, radi, ala kratko, isprazni akumulator, skuter ga ne stigne napunit...

 

probao ja sve, al bezuspjesno :D

 

 

 

a kod h7 il ih1 napon ti ide direkt sa prekidaca, tj sa original zica...

 

kod h4, napon ide preko releja, a one original zice sluze samo kao napon za relej...

Edited by stipe
Link to comment
Share on other sites

Ma znam da si ti uspio da proradi al je praznio aku... Nemre nit samo preko namotaja nit samo s aku, jedino ak bi se dao slozit tak neki automatski swich al sve je to jako upitno. Ono sto se cini najsigurnije je veci aku pod sic samo za xenone al to mi je glupo rjesenje. Bit ce obicna zarulja 35w umjesto 2 od 15w i trebalo bi bit ok.

Link to comment
Share on other sites

koji skuter? 50ccm?

 

odustani od toga, ja sam isprobao al nema teorije (za sad) da proradi na skuteru...

 

ako ides sa namotaja, pretvoris na dc, ispeglas napon, nema dovoljno struje da upali xenon...

 

ako ides direkt sa akumulatora, radi, ala kratko, isprazni akumulator, skuter ga ne stigne napunit...

 

probao ja sve, al bezuspjesno :D

 

 

 

koliko ja znam xenon vuce manje struje od zarulje od skutera :P

btw. imas 2 ili 3 namota na alternatoru na skuteru. Jedan ide na zarulju direkt (pretpostavljam da taj daje najvise struje) a drugi na akumulator.

Mozda da probas prespojiti zice da taj za zarulju ide na akumulator, ili spojis oba namota, pa onda probas spojiti xenon na akumulator?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu zbog pitanjca pa ću tu :) Naime imam sonar farove sa lećom na preludi, ubacio bih HID e sad....išao nešto gledati kad vidim na njima piše HID bulb not allowed. Sad me kopka zbog čega to? Jer sam pitao neke dečke i svi kažu da xenon grije čak manje od halogene žarulje tako da možemo isključiti mogućnost topljenja kućišta fara. Koji bi drugi razlog mogao biti? Ili su to možda samo napisali zbog zakona nekog, npr jer nema pranja fara i sl? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu zbog pitanjca pa ću tu :) Naime imam sonar farove sa lećom na preludi, ubacio bih HID e sad....išao nešto gledati kad vidim na njima piše HID bulb not allowed. Sad me kopka zbog čega to? Jer sam pitao neke dečke i svi kažu da xenon grije čak manje od halogene žarulje tako da možemo isključiti mogućnost topljenja kućišta fara. Koji bi drugi razlog mogao biti? Ili su to možda samo napisali zbog zakona nekog, npr jer nema pranja fara i sl? Hvala

 

SORRY na OF-u

 

Na svakome China faru piše to.Ja sam na bijeloj Astri imao Sonar AE i sada na GSI isto.Xenon je gore već jedno 4 godine i nikada ništa tako da nemaš problema :cheer:

Link to comment
Share on other sites

SORRY na OF-u

 

Na svakome China faru piše to.Ja sam na bijeloj Astri imao Sonar AE i sada na GSI isto.Xenon je gore već jedno 4 godine i nikada ništa tako da nemaš problema :cheer:

 

Grazias el Pinchito :) Tako sam si i mislio samo sam htio čuti od nekog iz prakse...idu hidovi gore :)

Link to comment
Share on other sites

Tak i meni pise da es ne stavlja xenon, a gledo sam i farovi su, bar izgledom, identicni...obicni i ovi u kojima je serijski xenon na lagunama.

 

Slijedeci tjedan idu gore pa kud puklo da puklo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...