Jump to content

Distance 4x100 na 5x114,3 - how to


Recommended Posts

Zanima me da li igdje kod nas postoji za kupiti distancu sa kojom bi promjenio sa 4x100 na 5x114,3 razmak rupa??

 

Znaci nesta kao ovo

 

0095000.jpg

 

5lugadapterset.jpg

 

 

Ili mi je jednostavnije otici do nekog tokara i nacrtat mu sta zelim??

 

 

Ajde bi iz bravarije...da cujem vase misljenje??

 

Takoder trazi sam po ebayu...tamo ima svega ali ja nisamovo nasao...pa ako ima netko tko se snalazi (meni ne ide bas njemacki, a kod uk i usa ne kuzim njihove mjere) da pogleda!!

Link to comment
Share on other sites

teško jer imaš jednu zajedničku rupu. u tvom slučaju bi ti se uvjek ta rupa preklapala i nebi bila iskoristiva. jedino da ideš na 5 x 120, ako ne i više...

 

Nemora biti... vidis kako je na ovoj drugoj slici slozeno...

 

ta rupa na distanci koja se preklapa sa rupom na glavcini npr nema namoj na sebi vec, se tu uzme duzi saraf i taj saraf se onda kroz distancu sarafi normalno u glavcinu...a ostala 4 su kraca koji cm i oni se sarafe u distancu!!

 

Dobro kod Mazdi je slucaj da one imaju sarafe u glavcini...ali i to se da rijesiti....jedan se izbije vani po njemu se najde drugi druzi...ili se da napraviti!!

Link to comment
Share on other sites

da, ali ovo je adapter sa, recimo, 4x100 na 5x100. i to je izvedivo jer su sve rupe ostale na istom promjeru i onda se poklapa i ta zajednička.

kad ideš sa manjeg na veći promjer moraš bušiti extra rupu iznad te zajedničke, a za to moraš ostaviti dovoljno mjesta za pustiti originalnu rupu, probušiti novu, a valjalo bi ostaviti još malo mesa između nove i stare rupe.

Link to comment
Share on other sites

da, ali ovo je adapter sa, recimo, 4x100 na 5x100. i to je izvedivo jer su sve rupe ostale na istom promjeru i onda se poklapa i ta zajednička.

kad ideš sa manjeg na veći promjer moraš bušiti extra rupu iznad te zajedničke, a za to moraš ostaviti dovoljno mjesta za pustiti originalnu rupu, probušiti novu, a valjalo bi ostaviti još malo mesa između nove i stare rupe.

 

Imas pravo...ovo mi je promaknulo!!!

 

Edit -

 

Nasao sam nesta --- http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4382734

 

http://gto-ro.com/044to5PCD.htm

Edited by Hrdzo
Link to comment
Share on other sites

Do sada sam nasao samo da se to moze sloziti na ovaj nacin sa "duplom distancom"...

 

dsc0123ng5.jpg

 

Znaci prva ploca ima rupe 4x100 i ona se zasarafi na glavcinu, a na sebi ima druge sarafe u razmaku od 5x114.3...

 

Samo sta je mana debljina!! Ove tu na slici su nekih 2.5cm debljine!!

 

Ali opet i to je bolje nego one od 1cm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I dal ima tko kakvu ideju...

 

Frend prodaje orginal felge od svoje mazge za vise nego ok cijenu....tako da opet trazim ove pizdarije!!!

 

Ove felge.... sa gumama za 2200kn!!

getimage_ffb89.jpg

 

E da... dal ima negdje onaj kalkulator da vidim za ET.... ove su ET 55 a meni na auto idu mislim ET 37 do ET 45

Link to comment
Share on other sites

e sad kak je sa 16'' ne bih točno znao, ali na stock 16'' je širina 6J, dakle ET je približno sličan (ili isti) kao i na 6Jx15'', a to je ET45..

 

daj se ti radije mani ćorava posla, jer takve distance su ti dosta deblje od ovih klasičnih, a da staviš 1cm to ti je na ovim felgama od šestice ET45, što bi bilo oke, ali ove distance su sve samo ne dobro rješenje..

 

ako si već zapeo, treba ti prednja glavčina 5x114,3 i zadnja ista takva, ali ona je dosta skuplja jer ima lager u sebi.. ček, ček.. ti iza imaš doboše? ako da, onda ti samo premacy ima doboš sa 5x114,3 glavčinom, jer ti s mosta s diskovima to naravno ne bude pasalo..

 

evo ti da stekneš neki okvir, ali s većim dimenzijama..

 

215/40/17; 215/35/18

-------------

7.0" +45 and higher

7.5" +48 and higher

 

205/40/17

-------------

7.0" +42 and higher; Barely making it

7.5" +48 or higher, the +45 still worries me with this width on a 205.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...