Jump to content

E92 325


Recommended Posts

nažalost ne puno...

 

...bregaste su uzasno skupe za bmwove šestake a ne daju puno

...chipovi isto tako ne daju previše obicno zato sto bmw to dosta dobro radi

 

ono što zaista radi su kompresor i turbo kitovi koji sigurno imaju ako se taj model prodaje u us (nisam siguran)

Link to comment
Share on other sites

neka ga proda i kupi normalan BMW:o

 

Uopće nevidim smisao tuninga takvog auta, kada za sve novce koje uloži ići će kao stock 330i sa 272ps koji trosi isto kao i taj, a može za razliku novaca kupiti već 330i

 

na 330i 272ps remap, ispuh i usis je barem 285ps... a ESS ti radi kompressore za te aute i rade na vrlo malom tlaku...

Edited by GoranE46
Link to comment
Share on other sites

posto je taj motor identican kao i kod 330i, tj n52b30 i jedan i drugi razlika je samo

sto 330i ima 3stage usisnu granu i drugi softwer, dakle sve sto mu treba je 3stage usisna i da mu neko snimi soft od 330

i onda nek si stavi kraci diff, najbolje od 330i automatic koji ima 3.63 a ovaj obican mislim imam 3.15

kazu razlika nebo/zemlja

ako oce jos snage, gruppe-m usis, air-scoops neki itd.. da se dignut to 300ks

Link to comment
Share on other sites

posto je taj motor identican kao i kod 330i, tj n52b30 i jedan i drugi razlika je samo

sto 330i ima 3stage usisnu granu i drugi softwer, dakle sve sto mu treba je 3stage usisna i da mu neko snimi soft od 330

i onda nek si stavi kraci diff, najbolje od 330i automatic koji ima 3.63 a ovaj obican mislim imam 3.15

kazu razlika nebo/zemlja

ako oce jos snage, gruppe-m usis, air-scoops neki itd.. da se dignut to 300ks

 

E, vidis ovo je zanimljivo....

Jesi siguran u to? Gdje se ta informacija može provjeriti?

Link to comment
Share on other sites

za male pare odes na more sa komadom. Ukoliko nemas postene novce za napraviti posten posao, bolje se mani mastanja ako ce tvoj bmw biti turbo :D

 

problem je sto je to novi auto prepun stvarcica koje rade sa serijskim ecu-om, i ja ti mogu mapirati kako hoces, ali turbo zaboravi bez 7-10k€.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je na tom autu daleko najbolje i najisplativije napraviti turbo konverziju. Ne turbo kit, nego baš konverziju... Stand alone, ogromni injektori, ispušni kolektor turbina ili dvije manje, po potrebi lamela kit, kovani klipovi... Mogao bi proći i bez otvaranja motora sa manjim tlakom i recimo samo 300KS... Za preko i puno preko 300KS treba otvarati i motor.

 

E onda po potrebi getriba, kardan, diferncijal, poluosovine ako nešto od toga bude pucalo... Pa čak i kočnice...

 

Tu neka usisna grana i MAF, remap i šta ja znam, bacanje novaca...

Link to comment
Share on other sites

zaboravi bilo kakav turbo na tom motoru, probali su amerikanci ugradit i sve ok al elektronika se nikako nije mogla prilagodit na veće injektore ili povećan pritisak goriva, već

za sekundu je radila korekciju i vraćao smjesu na 14:1... dakle jedino neki stand alone ecu

ali opet neznam kako taj valvetronic uopće radi, auto uopće nema throttle body već može podizat ventile proizvoljno i tako dodaje gas..

druga stvar nije bmw bezveze napravio 335i na starom čeličnom bloku n54 od 330ci, jel je ovaj novi n52 u kompletu magnezijski sa nekim alusil košuljicama i pitanje koji boost i povećanu temperaturu to može izdržat

uglavnom imaš sve na e90post

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...