Jump to content

VAG 2.0 TFSI potrošnja, kvarovi, održavanje...


Recommended Posts

Ako nije problem...da mi pomognete sa malo informacija..naime u pregovorima sam oko jednog dotičnog automobila sa tim motorom.

e sad buduči da je auto iz 2008 i da nisam imao nikakvih iskustava sa tim motorom od 200ks... dal mozete malo dati potrebnih informacija...

naime znam da glupo zvuči kupovati auto od 200ks i traziti da ne troši ali opet ne bih želio biti svaki drugi dan na benzi zbog toga jer je srce zatitralo....i nije razmišljalo...

prema papirima pise da troši 7,5 na 100km kombinirane...nism neki agresivac pa me zanima dal je relana potrošnja od 7,5l +1,5l (odstupanje od idealnih uvjeta)

da troši oko 9 litara.

Isto tako nesto o servisnim intervalima i poznatim manama motora...

 

Ako pogledate malo po oglasniku...fakat su jeftini i vrlo se teško prodaju i za relativno jeftinu lovu....

 

svaka info je dobro došla...

Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

prije racunaj

 

grad do 13l

otvorena 8-9l

mix 9-11l

 

to je serijski nechipan i normalna voznja

 

od kvarova su znale biti pumpe goriva,ali je to rjeseno velikom vecinom u 08godistu

znaju nekad pit ulja ,posebice ako su male relacije voznje

Link to comment
Share on other sites

Ja DTMa od starog (4x4 permanentni i 220KS) vozim po gradu za 11-13litara (13 ak su relacije stani kreni po centru), po otvorenoj 9 ili čak ispod, a autoput od ZG do Rijeke npr (~160 km/h pa i više) otpeljam da bude potrošnja ispod 10 litara

 

Naravno ak ćeš klat onda će više trošit, al ne puno više, dosta malo troši taj motor

Link to comment
Share on other sites

mislim da nije nemoguce da trosi 9 lit kombinirano. Ako jos uzmes i dsg, mislim da je to skroz realno.

 

Zakaj dsg..zato jer ak se normalno vozis, on je vec na 60-70 km/h u 6.oj a ti se ziher neces tak ekonomicno vozit sa rucnim mjenjacem.

 

Gradska guzva dost utjece na potrosnju, ja sam par puta resetirao BC prek vikenda i po gradu je napominjem prek vikenda, prosjek bio oko 10,5 lit recimo relativno brže vožnje al bez divljanja.

 

Ak se vozis puno po lokalnim cestama, 9-10 lit je sigurno tocna informacija.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoći

nemam neku tesku nogu i gledam da zapravo 1.4 motor u golfu V trosi oko 9-10 po gradu sto mi je apsurd isto je i za onaj 1.4 od 102ks..ždosad nikad nisam vozio benzinca, uglavnom sam tdi-driver.

 

Imam neku kombinaciju za polovan auto i nije 2008 kako sasm napisao već 2006.

dobio sma krivu informaciju....

znam da ako auto tjeras da pije...

ali zanimala me isključivo normalna voznja, nije da paziš na svaki okretaj, ali gradska voznja 50-60km/h ipak zivim u Koprivnici i radim cca 8-10 tkm godišnje s autom....

 

a što se tiće održavanja...mislim na servisne intervale i naravno potrošne dijelove?

Link to comment
Share on other sites

1.4 TSI fakat troši 10 u gradu, ima ga frend i kaže da mu manje troši nego punto 1.2 sa 60ks :)

oprosti, nisam naveo da se motor odnosi na golfa 5 iz 2005 i to onaj od 75ks

 

u međuvremenu...sam vozio scirocco sa 1.4 motorom onaj 122ks

gradska voznja+klima+divlja vožnja =10.4l

dok relacija primjerice VŽ-KC = 6.4l sa normalnom voznjom od 60-100km/h

Link to comment
Share on other sites

Ako ga ne gaziš neće ti puno trošiti,kad ga kreneš klati trošiti će i 15+ litri,računaj da ti je razlika skoro duplo u odnosu na TDIa,zavisi do noge :D

 

a i taj TDI zna popiti dosta nerazumno

 

u pon meni prosjek bio 8,5l/100km i to samo slavonske avenije bez guzve i malo autputa i natrag

Link to comment
Share on other sites

a i taj TDI zna popiti dosta nerazumno

 

u pon meni prosjek bio 8,5l/100km i to samo slavonske avenije bez guzve i malo autputa i natrag

 

On ima 1.9tdi,ti si vjerojatno vozio 2.0tdi od 140ks i 8,5l je normalna potrošnja za gaženje tog auta,siguran sam da ga nisi štedio :lol:

Link to comment
Share on other sites

On ima 1.9tdi,ti si vjerojatno vozio 2.0tdi od 140ks i 8,5l je normalna potrošnja za gaženje tog auta,siguran sam da ga nisi štedio :lol:

 

To je normalna potrosnja za taj auto kada se vozi po gradu bez klime iako je neka guzvica lagana, s klimom dodaj samo litru vise.

 

Gazanje 2.0 tdi-a / 1.9 130ks ti je 10-11 litara

Link to comment
Share on other sites

To je normalna potrosnja za taj auto kada se vozi po gradu bez klime iako je neka guzvica lagana, s klimom dodaj samo litru vise.

 

Gazanje 2.0 tdi-a / 1.9 130ks ti je 10-11 litara

 

Koliko tvoj troši?!?

Znam da kod benza uvijek množiš puta 2 sa istom nogom na gasu u odnosu na dizlo :D

Link to comment
Share on other sites

kak je Dario napisao, računaj oko 11-13l po gradu normalne znači malo gas malo lagano onako kak te uhvati, otvorene oko 9-10, ja ga spustio i na 8 :D ak ga teraš non stop može i 16-17 :thumbsup: ovisi o načinu vožnje, o kvarovima nema puno priče, rijetko kaj odlazi, blow off serijski al na '08 je revizija pa drži super i mojih skoro 300ks tak da nemaš brige..ostalo sve super, servisi jeftini (cca 1500-2000kn redovni), ak ga teraš malo više onda hoće popit malo ulja al na 10000 doliješ litru i vozi dalje do servisa, to je ukratko to :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

To je normalna potrosnja za taj auto kada se vozi po gradu bez klime iako je neka guzvica lagana, s klimom dodaj samo litru vise.

 

Gazanje 2.0 tdi-a / 1.9 130ks ti je 10-11 litara

 

Glupost, meni 1.9 sa klimom troši 7,5 - 8,5...ništa više

Link to comment
Share on other sites

vozio sam se normalno, AC ukljucen

 

nemam potrebu gaziti aute, jednostavno se vozim brze od ostatka...

da sam ga gazio desetka bi bila

 

Pretpostavljaš da bi bila 10-ka,ja sam ga gazio(imam nogu 47,5:lol:) prije par godina i preko 9 litara nije moglo znači od čepa do čepa,sad po BC koliko bi bilo tko zna,ali pun pun je najpreciznija metoda

btw odosmo u Off................

 

Glupost, meni 1.9 sa klimom troši 7,5 - 8,5...ništa više

 

Ugasi klimu :P kakvo ti je to ime?!?!? :doh:

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoći i podjeli iskustva...

Bez obzira na ponudu koju sma imao...doša sam do zaključka da je srce jedno, razum i realana potreba sasvim nesto drugo.

Da sam oduvijek zelio tako nesto, definitivno DA...da si mogu priuštit, definitivno DA..ali da kad kupim takav auto da ću razmišljat o diverzifikaciji viška financijskih sredstava , isto tako da.....

Nije toliko niti pretjerano skup za odrzavanje...ali popratna davanja vezana za taj auto su enormana...i bolj eda radim za nesto drugo nego da zarađujem da mogu vozit takav auto.

uglavnom hvala na savjetima..trazim i dalje i vjerojatno ću ići na provjerenu kombinaciju 2.0tdi 140 ks...s većom i bogatijom ponudom opreme...

Edited by Scorpion
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...