Jump to content

VAG 2.0 TFSI potrošnja, kvarovi, održavanje...


Recommended Posts

2.0 TDI-dizne,potrošnja ulja,pucanje glave,instalacija u glavi motora,zamašnjak.....

 

TFSI- potrošnja ulja,pucanje svijećica i padanje u cilindar,trošenje bregastih vratila na strani pumpe goriva.....

 

to je otprilike što se motora tiče a oko njega ima još puno stvari

ne treba se toga bojat jer sve se kvari,samo je pitanje šta te najmanje košta

Link to comment
Share on other sites

scorpion: pa pogledaj malo kolko ljudi imaju problema sa 2.0TDI-em imaju problema na SCC. ima i onih koji nemaju problema, al dosta ih ima i hebackih problema...

Mislim, nema danas tog auta koji nema problema, al jbga izmedu veceg i manjeg zla bi izabrao manje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koliko tvoj troši?!?

Znam da kod benza uvijek množiš puta 2 sa istom nogom na gasu u odnosu na dizlo :D

 

Prosla su vremena golfa 2 1.6Diesel koji je trosio 4.5 litre pa da se to uzima kao orjentir i onda bi ova računica sa ''mnozenjem puta dva'' igrala.

 

Pa eto moj sivi golf trosi kako sam napisao. kombinovanog trosi 7-7.5 , čista gradska 8-10.5 kad ej guzva, i nateravanja po gradu 13 moze ako treba

 

Naravno da u šestoj na 120 trosi 5.5 na autocesti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio 2.0tdi i nije bilo problema nikakvih.

 

Ulja troši, ali umjereno, potrošnja varira od 7-10l, grad jedno 8.5 da ne paziš. hebanje majke do 10

 

Imaš mog gnoj-a prodaje se u principa na jankomiru, ako se unormali s cijenom to ti je oke kupovina:naughty:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me koji je razlog tome ? Neki to pripisuju neprimjerenoj razradi a neki da je to po defaultu ?

 

Ako cemo o razradi gdje je greska ?

 

Ako cemo da je po defaultu koji kurac nevalja da toliko ulja trosi ?

 

Sto me jos vise cudi moj 1.9/130PS ne trosi ali ama bas nista na 15 tisuca koliko je interval ali stvarno nista. Dakle nikad nenadoljevam a na stangi je na max. Dok moj crveni MK3 trosi 7 deci na 10 tisuca..dakle jednako je los nakon 10 godina kao i novi Passat ? :doh:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me koji je razlog tome ? Neki to pripisuju neprimjerenoj razradi a neki da je to po defaultu ?

 

Ako cemo o razradi gdje je greska ?

 

Ako cemo da je po defaultu koji kurac nevalja da toliko ulja trosi ?

 

 

To je tako jer su previše stvari natrpali u glavu motora,tako bar kažu u VW.

Navodno su to riješili s common rail motorima!

Link to comment
Share on other sites

ma stvar je u razradi

sve sam sigurniji u to

 

ko god ga je mazio i pazio prvih 1500km dosad je najebo s tiom motorom

 

stvar je u tom da ga terba od prvog km razvrtavat do 4000okt. da sve fino sjedne i to je to

 

primjer passat 2.0 tdi 2007

auto je gazen doslovno od prvog dana i na hladno i svakako

isporbavali elektr.rucnu,palili gume :D

neki dan gledo ima 66 i nesto tisuca ,potrosi u 15tkm pola litre max.gazda ga vozi pa sam u kontaktu haha

i osim toga niti jedna jedina sitnica na autu nije otisla. nistaa

Link to comment
Share on other sites

Kad cujem da 2.0 TFSI trosi oko 10-11 litri po gradu normalne voznje, a i mozes se poganjat kad treba...

...i onda pogledam ovo govno od motora u Laguni od jadnih 120 konja koja trosi ciste gradske voznje 12 dode mi da ju zabijem u zid...i uz sve to se nemrem ni poganjat kak spada :doh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...