Jump to content

plin vs sa ecu(ms or vems)


Recommended Posts

situacija je sljedeća, uzeo sam ford, i sad mogu reć da je to mnogo velik potrošač.

 

prvo mislim odvozit nekih 10 000 km da vidim što sam kupio.... e sad, u glavi vidim dvije opcije.

 

 

 

prva je da ugradim plin, ta me košta oko 1000 eur cca, ne gledam sad na kunu.

 

druga je da dam recimo da mi fire il neko drugi, a ima ljudi na forumu ugradi vems il ms, nebitno.

 

dali bi se s sa ecu optimizacijom postigla manja potrošnja?

 

znaci nikakav tuning, da auto do neke 3000 bude upaljač(ciljano oko 6 litara za auto od tone i sada 75 ks), a dalje kolko može dat.

 

 

 

dali ima logike u tom razmišljanju? te da li je izvediva druga opcija?

 

naravno prednost je što mi ostane ecu kod promjene auta..

Link to comment
Share on other sites

75KS :lol: potrošač? :doh:

 

I još na to SA? :lol:

 

Fire i ja ti imamo jako dobar primjer kako auto može biti pila i može biti vrlo ekonomičan sa SA (VEMS). MS nije toliko ekonomičan i pun fičerima pogotovo ne za svaki dan..

 

Druga stvar je ta da ljudi ne kuže kako motor od 1.6 sa 75KS neće manje trošiti od 2.0 motora sa turbinom i 200+KS... Prvenstveno jer je mali motor često na većem gasu kako bi pratio promet i ne radio gužvu, i jer se muči sa relativno velikom karoserijom...

 

Ja imam jebenu kombinaciju... 2.0T motor SA VEMS koji pogoni i plin i benzin... Mogu reći da mi auto troši isto ili manje od moga brata koji ima kaškajija 1.6 isto na plin... A moj ima duplo više KS...

 

Znači generalno 1000EU SA staviti na 75KS glupost... Napraviti tuning pa staviti SA i plin, ima smisla...

 

ili jednostavno stavi plin na to što imaš i vozi se...

Link to comment
Share on other sites

laganini vožnja bez ikakvog gaženja ispod 3000 rpm 1 kn 1 km. sutra idem električaru na diagnostiku jer ne radi dobro na lergasu, no danas je zaključio da nije niti mjerač protoka niti lergas ventil, možda je stvar u injektoru.vožnja je gradska u ludbregu, znači ama baš nikakve gužve samo stajanja na križanjima

 

 

swap ne dolazi u obzir jer žena nesmije vozit auto jači od 75 kw, a trebam legalan tehnički ispravan auto.

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

fascinira me kak punto sa cca 850 kg i starim 55 ks motorom troši 5-5,5 litara iste vožnje, sa jednom diznom i pretpotopnim sistemom ubrizgavanja, dok ovaj ima multipoint, a nije tolka razlika u kilaži

Link to comment
Share on other sites

Meni MS auti manje trose nego prije na original elektroniki. Moj auta ima rekord 7 litra na 100km a vozi 13 sec na 402 metra.

 

I ja sam uspio natjerati ispod 7 litara na 100km LPG-a (ne benzina), s tim da je bilo i povremenih bustanja prilikom obilaženja, stara cesta preko plitvica uz prosjek 100km/h...

Link to comment
Share on other sites

ma niš ja ne velim, samo da se to otkloni, sigurno je neka sitnica pa zajebava, onda bude to to :)

 

 

znači ne isplati se sa ecu? da napomenem da me s time cijeli auto košta cca 2000 eur :D

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

ma niš ja ne velim, samo da se to otkloni, sigurno je neka sitnica pa zajebava, onda bude to to :)

 

 

znači ne isplati se sa ecu? da napomenem da me s time cijeli auto košta cca 2000 eur :D

 

Stavljati SA radi uštede 1L na 100km zaista nema smisla pogotovo na tom motoriću. SA se stavlja radi drugih stvari...

 

Za 1000EU se možeš voziti preko 7000km besplatno...

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran za lambdu s obzirom da je mjesec i pol prije nego si ga kupio prošo tehnički (ekotest) i lambda je imala OK vrijednost ...

 

Inače taj je motor dok smo kupovali auto trošio najviše, 1.6 16v troši manje od tog, a ima 15ks više ... on se sporo grije i troši na kratkim relacijama dosta ...

Eventualno vidjet što je s diznama i ja više ideja nemam jer meni nije trošio ništa više nego proteklih 13 godina .... jednostavno po otvorenoj cesti gdje je monotona vožnja troši puno puno manje nego po gradskoj (bio to Zagreb ili Ludbreg ....)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...