Jump to content

Ista kliješta veći disk ?


Recommended Posts

Dakle pitanje, auto ima disk velicine 288mm i jednoklipna kliješta.

Ako se stavi drugi disk velicine 312mm a kliješta ostanu ista (pod uvjetom da disk može stat u ta postojeca kliješta),dali ce se promjenit šta u vezi kočenja.Oće li auto bolje stajat s obzirom da se promjenila samo veličina diska dok su pločice i kliješta ostala ista ?:)

 

Pošto se nekužim previše molin za pomoc :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ak povecs fi diska pod uvjetom da ti plocica grabi i taj povecni dio promjera onda si povecao dodirnu povrsinu istih ne ? ;)

 

e ja neznam oce li plocica hvatati taj povecani dio,al pretpostavimo da nece dali se i onda mjenja ista?

Link to comment
Share on other sites

IMHO NE. jer su ti celjusti na istom mjestu. a ak plocica ne kvaci znaci da nisi povecao ni povrsinu niti krak sile (polozaj celjusti u odnosu na glavcinu)

 

osim sta si si stavil pol kile tereta po kotacu vise... ;)

 

kaj je moguce staviti veci disk bez da malo "odmaknes" klijesta sa distancom?

Link to comment
Share on other sites

a znam zaboravia san :doh:

 

znaci ispocetka ide veci disk,ista kliješta,iste pločice,drugi nosači kliješta,ce bolje stajat auto :thumbsup:

 

Hoce, zato sto je veci krak sile

 

a uzmimo da je snaga celjusti, površina dodira pločice i diska i koeficijent trenja isti i dalje

Link to comment
Share on other sites

se radi o vau vau grupaciji - tj auto je iz te grupacije ili ne

 

 

ako je iste su plocice za 312 i 288 disk , cak i kljesta, razlika je samo u nosacu - oovo je na golf platformi

 

kaj onda recimo da stavim na golfa sa 280mm na 312mm trebam samo drugačiji nosač ili ?

Link to comment
Share on other sites

kaj onda recimo da stavim na golfa sa 280mm na 312mm trebam samo drugačiji nosač ili ?

 

nebi igralo....kod tebe su drukcije i celjusti i nosac,

kod 288 mm su iste celjusti kao kod 312mm....sta znaci za prijelaz sa 288 na 312 ti trebaju samo nosaci celjusti od 312 i 312 diskovi,i naravno plocice od 312

u tvom slucaju trebaju ti i celjusti(skupa sa nosacima) i diskovi da bi to bilo bolt on.

ja cu imat jedne celjusti viska ako ti bude trebalo,samo nosace necu imat.

 

ovo sta pricam je provjereno,jucer usporedivao na svom rastavljenom autu...nisam slozio kocnice jer nisam imao plocice,al sam, rastavljao da vidim jel bolt on i je....kod 1.9 tdi su celjusti drukcije

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Znači 312 ide tam di je bio 288 samo uz drugi nosač na VAGu (kolko znam npr. benzinac cupra ima 312, dizel 288)? Kolko to dođe i koja je muka s tim nosačem za namontirat? Meni diskovi gotovi pa sam razmišljao o istoj opciji kao i PesimiST

EDIT: Mexx me preduhitrio :)

Link to comment
Share on other sites

nebi igralo....kod tebe su drukcije i celjusti i nosac,

kod 288 mm su iste celjusti kao kod 312mm....sta znaci za prijelaz sa 288 na 312 ti trebaju samo nosaci celjusti od 312 i 312 diskovi,i naravno plocice od 312

u tvom slucaju trebaju ti i celjusti(skupa sa nosacima) i diskovi da bi to bilo bolt on.

ja cu imat jedne celjusti viska ako ti bude trebalo,samo nosace necu imat.

 

ovo sta pricam je provjereno,jucer usporedivao na svom rastavljenom autu...nisam slozio kocnice jer nisam imao plocice,al sam, rastavljao da vidim jel bolt on i je....kod 1.9 tdi su celjusti drukcije

 

ma mislio sam da prođem lakše al svejedno sutra idem po prednje i zadnje komplet čeljusti i diskove sa gti-a sam našao tak da sam samo mislio linijom manjeg otpora..

Link to comment
Share on other sites

ma mislio sam da prođem lakše al svejedno sutra idem po prednje i zadnje komplet čeljusti i diskove sa gti-a sam našao tak da sam samo mislio linijom manjeg otpora..

 

neznam provjreno za 1.9 al znam da su zadnje iste na 2.0 tdi i gti...256mm

provjeri prije kupnje zadnjih da nebi bacao novce za nesto sta mozda vec imas na autu :thumbsup:

edit...provejerio sad na carfolio....na tdi su zadnje 260mm a na gti 286mm

uzimaj cili set :D

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...