Jump to content

Getriba sa najduzim omijerom brzina od 1.9 ili 2.0 TDI motora?


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Zoki ti želiš produžiti brzine............onda mijenjaj dif npr od nekog većeg auta!

znam da Rafaj na GTI-u V ima dif od Touarega......tvornički......oznaka getribe je ista kao i kod ostalih GTI-a samo ima drugi dif!

1. 60

2. 105

3. 160

4. 205

5. 240

6. ???

Bude Dario rekao kako su njih dvojica stajali dok su bili serijski!

Link to comment
Share on other sites

Nitko ovdje nije uzeo u obzir zašto su nekome brzine duže, i nije spomenuo dimenziju guma na tim istim autima... Veći profil gume, duže brzine, a da nisi getribe otvorio... Tako sam ja sebi produžio sve brzine 5% bez otvaranja getribe...

 

Kizo, ako je otvoreno mijenjaj...

 

No na opelu, neznam jel tako i na VW ali pretpostavljam da jeste, FDR omjer se ne nalazi u diferencijalu, nego na diferenciju (kruna diferencijala) + zupčanik na piramidi koji je ujedno nosač, kučište, osovina kako hoćeš od piramide...

 

Znači da zamijeniš samo FDR, moraš skinuti sve zupčnaike sa osovine piramide (isprešati) staviti drugi sa više zubi, a krunu na diferncijalu sa manje zubi...

 

Nije baš tako jednostavan postupak... :)

Link to comment
Share on other sites

moram skinut cijelu getribu svakako jer pusta negdije ulje a ne vidi se na oko znaci najbolje mi je onda odma i promijenit i stavit ovo sto pikzibner kaze Ibiza (FJW), Fabija i Polo 9N (FSM)....a stavit cu i gume slick 17 za sljedecu sezonu

 

pikzibner-tx

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom Zoki zna šta mora tražiti.

 

A sad za ostale

 

Zoki ti želiš produžiti brzine............onda mijenjaj dif npr od nekog većeg auta!

znam da Rafaj na GTI-u V ima dif od Touarega......tvornički......oznaka getribe je ista kao i kod ostalih GTI-a samo ima drugi dif!

1. 60

2. 105

3. 160

4. 205

5. 240

6. ???

Bude Dario rekao kako su njih dvojica stajali dok su bili serijski!

 

Mislio si tourana.

 

Meni još nije jasno da nakon toliko godina na forumuma i rasprava i svega , ljudi dan -danas mislje da je mjenjač od dizela kraći nego od benzinca. :doh:

 

Znači da je na taj GTI benzinac koji se vrti , recimo , na 7000 rpm , stavio dif. od dizela koji se vrti na 4500 rpm. I dobio je duži mjenjač.

 

Može biti samo oznaka modela getribe isti npr. 02M , ali onaka koja se sastoji od tri slova ne može nikako biti ista ako zupčanici nisu identični.

 

Zoki ima DIZELA i može naći samo diff. od DIZELA , nekog jačeg , ali da auto ima male kotače (fabia, ibiza , polo - 205/40-17) jer svi ostali imaju veće ( golf ,leon , A3 - 215/45-17)

 

Veći auti imaju veće gume i kraći diff.

 

 

 

 

2 G - pročitaj moj post od prije u ovoj temi . Napisao sam zašto baš od Pola /ibize /fabije

Edited by Rallye VR6
Link to comment
Share on other sites

Nisam uspija nac ni jednu duzu getribu od FSM, FJW (izgleda da su iste)

 

Evo omjeri i izracun brzine na 5000 okretaja s gumama 205-40-17

 

1 - 3,769 *50kmh

2 - 2,087 *91kmh

3 - 1,324 *143kmh

4 - 0,911 *208kmh

5 - 0,902 *258kmh

6 - 0,756 *308kmh

 

FD 1-4 = 2,955

FD 5-6 = 2,407

 

Meni je 4. na blokadi bila točno na 200km/h po satu (ko i Krokyu), na 205/45 r16 (sad neznam jel blokada na 5000 ili 4900)...

Tak da ne kužim od kud još ovih 8km/h? :huh:

 

Bajk - probaj pa ćeš vidit... :D Ak nakon toga baci u safe mode, nemoj se previše brinut... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sta ti znaci finalni prijenos?

Diferencijal je finalni prijenos.

Ti imas na getribi dvije osovine od kojih jedna pogoni diferencijal ( ona sa brzinama od 1. do 4.).

Preko jedne idu 1. 2. 3. i 4. brzina, a preko druge 5. i 6.

Ukoliko nemas diferencijal, ili osovinu od 1. - 4. brzine , getriba ti ne vrijedi nista.

Link to comment
Share on other sites

Ne pogone.:)

Samo ona od 1. 2. 3. i 4. brzine.

Samo je jedna osovina u direktnom kontaktu sa velikim zupcanikom na difu, i to je ta.

 

A zašto onda ima 2 FD-a. Npr 68/21 i 68/26. 68 zubi na velikom difu i 21 i 26 zubi na svakoj osovini od 1-4 i 5-6??

A i ova slika mi tako govori.

02mh.jpg

 

nije da se pravim pametan nego samo diskutiram. Nisam ni ja 100% siguran, ali mislim da je tako.

Edited by pikzibner
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...