Jump to content

Dyno mjerenje u razlicitim brzinama


Recommended Posts

Uglavnom sad se vidi kolko su teorije o velkim odstupanjima jer se mjeri u nekoj brzini istinite. A isto one teorije ako krivo rpm podesis da ti je snaga kriva.

 

pa to ti baš nije njihov zaključak... U trećoj samo ima manje snage jer vjerovatno nema dovoljno opterećenja za turbo da napuni dovoljno boosta...

 

A četvrta, peta, šesta su u KS iste...

naravno ako pričamo o WHP...

 

Preračun na radilicu može raditi sranja.. :D

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

pa to ti baš nije njihov zaključak... U trećoj samo ima manje snage jer vjerovatno nema dovoljno opterećenja za turbo da napuni dovoljno boosta...

 

A četvrta, peta, šesta su u KS iste...

naravno ako pričamo o WHP...

 

Preračun na radilicu može raditi sranja.. :D

 

Tako sam i ja shvatio. S tim da šesta ima nešto manju snagu radi većih gubitaka trenja radi velikih brzina..

Link to comment
Share on other sites

u vecim brzinama su manji gubici i snaga mora biti veca i na kotacu i na radilici, i to se strojarski dokaze bez problema

 

 

 

Na stranu valjci, ali ja moram iskreno priznati da sam očekivao da su gubici snage u getribi najmanji u 1. stupnju prijenosa a najveći u 6.

 

Zakaj to nije tako?

Link to comment
Share on other sites

zato jer je prenosni omjer najveci

 

Jasno mi je da je prenosni omjer u 1. stupnju najveći - povećanje momenta se dobiva smanjenjem kutne brzine zupčanika. Ali zašto to ima za posljedicu veće gubitke u odnosu na 6. stupanj kad je brzina zupčanika najveća tj. moment najmanji?

Link to comment
Share on other sites

Veca je brzina veci su gubitki. To smo vec mnogo puta testirali.

Kotalni otpor kotaca je veci sa brzinom. Gubitki kroz mjenjac su stalno isti.

 

Mitsubishi evo 4. brzina 384 na kotacu i 408 na radilici.

5. brzina, 354 na kotacu i 407 na radilici. Razlika su ide kroz kotalni otpor kotaca na velikim brzinama.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...