Jump to content

Trazim nesta da mi lupa


Hrdzo

Recommended Posts

Kako mi je pred nosom promaknula jako dobra kombinacija (sub, pojacalo, kondenzator, par m kabla) za relativno male pare sad sam sebe grizem!!

 

I kako ja nemam pojma o muzici trazim Vase savjete!!

 

Znaci da li je moguce slozit neki sub u kutiji (kompresija ili refleks) sa pojacalom za nekih cca 100e??

 

Ako je moguce - molim vas prepruke koje komponete traziti i sta bi valjalo??

 

Znaci treba mi nesta da lupa u gepeku!! I nisam neki audiofil da to sad mora zadovoljavati emma kriterije i sl, glavno da ne šušti i ne cvrči bez veze!!

 

thnx... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1000kn, novo došlo 2000, moj još ima i dodatni ventilator za hlađenje (tak da možeš nabijat nonstop a da se ne pregrije)

 

Inače to je firma u vlasništvu Rockford Fosgatea

 

P1050304.jpg

 

P1050308-1.jpg

 

Uglavnom to je fakat moglo jaako svirati ali kvalitetno budući je super kutija i super sub. BTW kutija ima samo 4 kile :-)

Link to comment
Share on other sites

Znaci da li je moguce slozit neki sub u kutiji (kompresija ili refleks) sa pojacalom za nekih cca 100e??

 

Kratko i jasno; NE :thumbsup: (pretpostavljam da si i kablovinje mislio da ti budu u toj cijeni).

 

Eventualno ako naiđeš na neke lijeve marke i nekoga kome se jako žuri... Samo ne zaboravi onu da je najjeftinije zapravo ujedno i najskuplje ;):naughty:

 

Moj savjet; radije još nešto uštedi/prikupi pa onda jednom ali (relativno) posteno upikni.

Link to comment
Share on other sites

Kratko i jasno; NE :thumbsup: (pretpostavljam da si i kablovinje mislio da ti budu u toj cijeni).

 

Eventualno ako naiđeš na neke lijeve marke i nekoga kome se jako žuri... Samo ne zaboravi onu da je najjeftinije zapravo ujedno i najskuplje ;):naughty:

 

Moj savjet; radije još nešto uštedi/prikupi pa onda jednom ali (relativno) posteno upikni.

 

Tako sam si i mislio.....imam sad nesta vaznije od toga...

a ako sta uleti dobro ce da uleti!! :D:D

 

Budem ja pomalo skupljao kune sastrane (aahaa... bas) pa onda nesta posteno piknem!!

Link to comment
Share on other sites

Polako ajmo od početka.. kolko love misliš dat? 100€? onda zaboravi, za tu love ćeš teško složit nešto pošteno da lupa...

moja preporuka, dobri prednji sistemi (recimo Hertz ESK160 cca700kn), obavezno na pojačalo, sub pioneer 306dvc (nije skup a odlično svira) i njega spojiš na monoblok ili dvo kanalno pojačalo, sam složiš kutiju kakva ti paše i još eventualno elipse radi ispune zvuka ali ih ne spajat na pojačalo...

 

Većinu komponenti pošto nemaš baš love uzmeš sa CICA recimo, tamo ekipa stalno prodaje neke komponente pa si složiš...

 

eto to sve dobiš za cirka 300-350€ i miran si...

 

Naravno bez HU..

 

:thumbsup:

Edited by Fila
Link to comment
Share on other sites

Polako ajmo od početka.. kolko love misliš dat? 100€? onda zaboravi, za tu love ćeš teško složit nešto pošteno da lupa...

moja preporuka, dobri prednji sistemi (recimo Hertz ESK160 cca700kn), obavezno na pojačalo, sub pioneer 306dvc (nije skup a odlično svira) i njega spojiš na monoblok ili dvo kanalno pojačalo, sam složiš kutiju kakva ti paše i još eventualno elipse radi ispune zvuka ali ih ne spajat na pojačalo...

 

Većinu komponenti pošto nemaš baš love uzmeš sa CICA recimo, tamo ekipa stalno prodaje neke komponente pa si složiš...

 

eto to sve dobiš za cirka 300-350€ i miran si...

 

Naravno bez HU..

 

:thumbsup:

 

Da...to sam na kraju i ja skuzio..... ipak cu jos malo pricekat pa skupit malo vise para....

 

tako da ce ovo bit i nekoj blizoj/daljoj buducnosti.... ali biti ce!!

 

I hvala na savjetima..... a i ostalima takodjer!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

bilo je lani u cipoteki na akciji neki 12" sub u kutiji,pojacalo i kablovi za 900kn ak se ne varam....mislim da je magnat bio u pitanju......

al opet...kolko para tolko muzike :) nisam to cuo al iskreno neznam kolko bi od tog mogao ocekivat....

a dalej..za niski budjet :) cipoteka :) al kvaliteta je pri podu..

 

nemos drugo ocekivat..mene relativna low budget komba kostala 800kn pojacalo ,900 kn 2 suba (400w 12"), neznam kolko love u materijalu za kutije, 250kn kablovi i osigurac, 500kn kondenzator...... pa onda jos jedno pojacalo 4kanala za sisteme 100€,pa sistemi prvi 500kn (pazi jeftinije je skuplje..otisli su svirati onom gore) i sad kupio druge sisteme za 200€....i jos uvjek je low budget a kostalo me cca 1000€ manje vise....

 

a dalje ima i druga solucija....sa puno manje love:

..."nesto da lupa u gepeku"...mos zenu/punicu/susjedu zatvorit u gepek i da vis kak ce lupat :lol:

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kratko i jasno; NE ... Samo ne zaboravi onu da je najjeftinije zapravo ujedno i najskuplje ;).

 

so wrong, so wrong.. :lol: ja sam sebi složio u gepek čipodreka

sistem. Sub je megakickov 25cm (250kn) a pojačalo Monacor hpb,

225w rms (470kn). Kutiju kompresiju sam napravio sam. Stvar već

punih godinu dana u gepeku svira besprijekorno. i nepada mi napamet

tak nešto prodavati jer sam za 100€ složio fin bass u gepeku :cool: A

za to nemrem dobit neku paru...

Link to comment
Share on other sites

^^

A cuj, tako smo svi poceli (barem ja jesam) :thumbsup:

 

Pa onda vidis da je mjuza od frenda bolja/jaca a bogme i skuplja, pa onda vidis od nekog treceg da je njegova opet bolja/jaca od ovog drugog pa tako u nedogled sve dok malo to ne pohvatas i tocno znades sta zelis.

 

Znadem jednoga kojem je plafon serijska mjuza i discman spojen i frajer je super zadovoljan sa time...

 

A za nesto iole pristojnije je potrebno novcano ulaganje i naravno nesto znanja (sta dolazi godinama, iskustvom, slusanjem sistema i sl).

 

 

Ako i dalje budes ostao za kojih 3-4-5 godina pri svojem (sadasnjem) mišljenju onda svaka cast :thumbsup: A ono sta je tebi besprijekorno nekome je zivi uzas iliti tek toliko da svira (ne mislim sad na tebe konkretno ali you got the point). Cinjenica jest da HU/SUB/AMP od 200kn i onaj od 5000kn sviraju a sve ostalo su nijanse :D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Da i ja napisem nesta.... opet sam dosao do onog sta mi je izmaknulo na pocetku!!

 

Neznam tocne detalje tih komponenti ali mani je sasvim zadovoljavajuce!!!

 

S vremenom ako cu htjeti nesta bolje i jace kupovat cu dalje....ali pošto je mni trebalo tek toliko da nešta lupa ja sretan!!

 

dsc004951.jpg

 

dsc004971.jpg

 

Ovdje je spojeno tek toliko da svira.... moram sad jedan dan si dat truda i smjestit pojacalo gore na kutiju, skratit ove kablove i to je to!!

 

Lumpa pumpa....bzzzzz... :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

koji je opce najmanji i najLAKSI sub na trzistu? :huh:naravno s kutijom...trazim vec dost vremena mali i lagani subwoofer koji bi mi davao tek toliko bass-a da osjetim, dakle nikakva ekstra nabijanja i ne zna sta...:huh:

 

ima ko kakav savjet?:D

Link to comment
Share on other sites

imam neko mac audio, 4 kanalno...mislim da je po 150 w po kanalu, jer mi je sadasnji subwoofer bio spojen u bridge 2x150, dakle 300, a toliko mi je i sub bio...300w rms...:D ak sam rekao nesto glupo nemojte zamjerit,jer nisam u tim vodama bas...

 

a brda treba mi sub s kutijom vec, ne znam ja kutiju radit niti sam ikada radio...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...