Jump to content

set za reparaciju turba


Recommended Posts

dakle turbina mi ima lufta, na oko puno previse lufta a nisam jos do kraja slozio autu pa nemogu probat u radu.. posto nemam paprike da kupim novu ili dam ovu reparirati gledao sam po ebay-u setove za reparaciju.. dakle nasao sam za 40$ set za reparaciju, e sad mene zanima dali se to moze gore namontirati bez balasiranja osovine i da sljaka posto to jos kosta 200e a ceka me rega iduci tjedan.. turbo je garrett t28 na fiatovom 20v turbo motoru :)

fala :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

mozes, a i trebas ak ces micat kat.. ne znam tocno zasto, ali serijski TB nastrada ako se makne kat.. (valjda nema BPa)

nakon rebuilda sa 360deg lezajem radi normalno..

 

The 270 vs. 360 Dilemma

Many conventional journal- bearing turbos use a 270-degree thrust-bearing washer (at left), while the new breed of conventional and ball-bearing turbos employ 360-degree thrust bearings. The advantages of a 360-degree bearing include a full circle of lubrication, six orifices on the washer instead of three for the 270-degree unit, and an updated pad strategy to better disperse oil where it's needed. Turbonetics uses 360-degree bearings on all of its T04B and T04E turbochargers. There isn't much of a dilemma here; if you have the opportunity to use a 360-degree bearing, jump at it.

Link to comment
Share on other sites

fala Kaki, pinjusic mi je susjed tako da radije onda njemu odnesem :)

 

i sta znaci 360stupnjeva lezaj? jel se to moze staviti na moj turbo posto sam nasao i taj kit

 

A sta ti jos treba??

JEDINI u Hrvatskoj koji znaju svoj posao sto se turbina tice.

I, sto je najbitnije, ....stoje iza svog posla.

Link to comment
Share on other sites

da i reparacija je 2900kn +PDV.. za te pare kupim novi turbo.. a ne zele balansirati posebno dok ju oni ne repariraju (sto sam danas saznao).. izgleda da ce dobit reparatur kit nutra bez balansiranja, do proljeca nek izdrzi i odlicno..

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko ti turbina ima previse lufta (kako si napisao), to znaci da ti je otislo gotovo sve: turbinska osovina, kompresor, tanjur, centralno kuciste, i to sve kosta.

U tom slucaju ti set za reparaciju nista ne znaci.

Donesi turbinu da ti pogledam sta s njom mozes napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko ti turbina ima previse lufta (kako si napisao), to znaci da ti je otislo gotovo sve: turbinska osovina, kompresor, tanjur, centralno kuciste, i to sve kosta.

U tom slucaju ti set za reparaciju nista ne znaci.

Donesi turbinu da ti pogledam sta s njom mozes napraviti.

 

daj mi molim te posalji neki kontakt broj :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...