Jump to content

Daljinsko paljenje vozila


Recommended Posts

Bez ljutnje Đi, ali ti ko dijete brkaš stvari. Ajd sad pažljivo čitaj:

 

1) Znači tip koji kupi BMW za 60.000 EUR-a će pristati da ga deru samo zato kaj ima novaca? Kak ne, možeš si misliti - čovjek našao novce na cesti, pa 1000 Kn simo tamo, nije važno, jel?

 

2) Tip koji kupi Bimera će tebi (dakle fizičkoj osobi a ne pravnoj osobi) dati tog bimera da mu petljaš po elektronici, pa ak se nekaj skrlji onda ćeš ga ti bespomoćno pogledati i bedasto se nasmijati, a on neće znati dal je bolje da te sam prebije ili da nazove neku ekipu da to obavi umjesto njega, jer niš drugo s tobom i nemre?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kod paljenja auta NEMA norme... Onaj tko ugrađuje često nove aute, već otprilike zna da recimo na novom bimeru treba napravit to i to i da mu za to treba 16 sati i onda će odmah reći 1000kn više, što nije problem platiti nekome tko je kupio bimera za 60.000EU... Pogotovo ako mu je bitno da taj posao bude odrađen profesionalno, i ako zna da upaliti novog bimera mogu možda 2 čovjeka u HR (jedan od njih je Žac tnt a drugog ja nepoznam)...

2G Onaj tko to nije slagao nikad to nece moci shvatiti..

 

Hoces da se upoznamo? Ali zac je prvi to slozio, svi mi ostali smo njega iskopirali :D :naughty::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje Đi, ali ti ko dijete brkaš stvari. Ajd sad pažljivo čitaj:

 

1) Znači tip koji kupi BMW za 60.000 EUR-a će pristati da ga deru samo zato kaj ima novaca? Kak ne, možeš si misliti - čovjek našao novce na cesti, pa 1000 Kn simo tamo, nije važno, jel?

 

2) Tip koji kupi Bimera će tebi (dakle fizičkoj osobi a ne pravnoj osobi) dati tog bimera da mu petljaš po elektronici, pa ak se nekaj skrlji onda ćeš ga ti bespomoćno pogledati i bedasto se nasmijati, a on neće znati dal je bolje da te sam prebije ili da nazove neku ekipu da to obavi umjesto njega, jer niš drugo s tobom i nemre?

 

1) ako mu ne paše nek nađe drugog čovjeka (ja ga neznam).

2) ja to ne ugrađujem, jer da ih ugrađujem, možda bih sad vozio bimera od 60.000EU ali kao što vidiš ne vozim. Ja ugradnju i odgovornost prepustim pravnim osobama...

Link to comment
Share on other sites

2G Onaj tko to nije slagao nikad to nece moci shvatiti..

 

Hoces da se upoznamo? Ali zac je prvi to slozio, svi mi ostali smo njega iskopirali :D :naughty::rofl::rofl:

 

Žac uz moju pomoć... :P I znam da poslije svi njega kopiraju... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

2G Onaj tko to nije slagao nikad to nece moci shvatiti..

 

 

 

Naspram ugradnje daljinskog paljenja za 1500 Kn tuneri zapravo rade besplatno. Ali fućkaš tunere, daljinsko paljenje je puno kompliciranija znanost.

Napola umjetnost, zapravo.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Naspram ugradnje daljinskog paljenja za 1500 Kn tuneri zapravo rade besplatno. Ali fućkaš tunere, daljinsko paljenje je puno kompliciranija znanost.

Napola umjetnost, zapravo.. :lol:

 

Nije problem upaliti kadeta ili staru vectru, ali upaliti neki noviji auto, a da ne pričam o autima bez klasičnog ključa? JEBENA ZNANOST!

 

Dok ja ne razvijem CANBUS algoritam za svoje alarme. Onda će paljenje biti tako da spojiš 2 žice na CANBUS... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Naspram ugradnje daljinskog paljenja za 1500 Kn tuneri zapravo rade besplatno. Ali fućkaš tunere, daljinsko paljenje je puno kompliciranija znanost.

Napola umjetnost, zapravo.. :lol:

ti bas svugdje guras nos :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ajd da probam ovako, za ove koji teško shvaćaju: ugradnja modula za daljinsko spuštanje i dizanje krova (radi također preko CAN busa) koštala me 150Kn. I da, nisam izostavio jednu nulu.

 

Modul radi preko originalnog ključa, a također je svjestan da li je auto upaljen, u kojoj je brzini, kolika je brzina vožnje itd., što kod CAN-a i nije neko svemirsko čudo, jel?

 

Uz to podržava i programiranje max brzine vožnje za spuštanje i dizanje krova, tiltanje bočnih retrovizora kad prebaciš u rikverc i sl.

 

Ali, opet ponavljam, niti ugradnja tog modula nije umjetnost.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ajd da probam ovako, za ove koji teško shvaćaju: ugradnja modula za daljinsko spuštanje i dizanje krova (radi također preko CAN busa) koštala me 150Kn. I da, nisam izostavio jednu nulu.

 

Modul radi preko originalnog ključa, a također je svjestan da li je auto upaljen, u kojoj je brzini, kolika je brzina vožnje itd., što kod CAN-a i nije neko svemirsko čudo, jel?

 

Uz to podržava i programiranje max brzine vožnje za spuštanje i dizanje krova, tiltanje bočnih retrovizora kad prebaciš u rikverc i sl.

 

Ali, opet ponavljam, niti ugradnja tog modula nije umjetnost.. :D

 

Ajde mi sad nađi JEDAN, ali ono JEDAN, alarm sa CANBUSom, aftermarket a da ekšuli može upaliti auto preko CANBUSa...

 

Kova, puno gnojiš, no neznaš sve... I ako ekšuli nisi spojio alarm, upalio auto udaljeno, onda neznaš o čemu se radi.. Zaista...

 

No pod alarm ne mislim tvornički alarm za tvoj auto koji se spoji na CANBUS i radi.. Ako postoji takav alarm sa paljenjem, no moguće da postoji, jer u švedskoj su zime duge.. :P

 

S druge strane, nešto se pričalo da će u EU zabraniti daljinsko paljenje motora sve skupa zbog zagađenja. Tako da je moguće i to jedan od razloga zašto se to nije razvijalo... Drugi razlog je naravno sigurnost...

Link to comment
Share on other sites

Ajde mi sad nađi JEDAN, ali ono JEDAN, alarm sa CANBUSom, aftermarket a da ekšuli može upaliti auto preko CANBUSa...

 

Kova, puno gnojiš, no neznaš sve... I ako ekšuli nisi spojio alarm, upalio auto udaljeno, onda neznaš o čemu se radi.. Zaista...

 

No pod alarm ne mislim tvornički alarm za tvoj auto koji se spoji na CANBUS i radi.. Ako postoji takav alarm sa paljenjem, no moguće da postoji, jer u švedskoj su zime duge.. :P

 

S druge strane, nešto se pričalo da će u EU zabraniti daljinsko paljenje motora sve skupa zbog zagađenja. Tako da je moguće i to jedan od razloga zašto se to nije razvijalo... Drugi razlog je naravno sigurnost...

 

Ajd dobro, polako ipak napreduješ: prije si samo sipao bedastoće, a sad sve češće si na kraju svog posta sam i odgovoriš. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moji mehanicari ugrade daljinsko paljenje za manje od 3 sata. Ako vozilo ima proximity kljuc onda tu lijeka nema da se ugradi I zadrzi garancija

 

A vjerojatno i ne košta 1500Kn, jelda?

 

E pa zato ti i voziš BMW-a.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moji mehanicari ugrade daljinsko paljenje za manje od 3 sata. Ako vozilo ima proximity kljuc onda tu lijeka nema da se ugradi I zadrzi garancija

 

da, pričamo o proximity ključevima...

 

S druge strane, tvoji mehaničari ne moraju spajati detekciju rada motora, niti ler senzor, jer su većinom auti sa automatskim mjenjačima... A neš ti nauke spojiti ign, ign1, eventualno ign3 i start... Jedino problemičić može biti zaobići kod ključ...

 

No staviti ler senzor bilo magnetni ili optički, izgubiš barem 2 sata. I još spojiti detekciju rada motora ako mora biti pouzdanije od pada napona... 3 sata, no vej hoze... :P

 

kao što rekoh, ja sam izmislio auto alarme, doslovno, stoga đabe se trudite mene nešto naučiti u tome području.. :P

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

da, pričamo o proximity ključevima...

 

S druge strane, tvoji mehaničari ne moraju spajati detekciju rada motora, niti ler senzor, jer su većinom auti sa automatskim mjenjačima... A neš ti nauke spojiti ign, ign1, eventualno ign3 i start... Jedino problemičić može biti zaobići kod ključ...

 

No staviti ler senzor bilo magnetni ili optički, izgubiš barem 2 sata. I još spojiti detekciju rada motora ako mora biti pouzdanije od pada napona... 3 sata, no vej hoze... :P

 

kao što rekoh, ja sam izmislio auto alarme, doslovno, stoga đabe se trudite mene nešto naučiti u tome području.. :P

 

Kakvi vražji senzori? Preko CAN protokola možeš saznati da li je motor upaljen ili ne i u kojem je stupnju prijenosa.

Link to comment
Share on other sites

Daljinsko paljenje sa obicnim daljinskim kosta oko 250 dolara, ako hoces 2 ili 3way daljinsko sa lcd ekranom to kosta oko 500. Vecinom su svi automatici. Proximity kljuc je mnogo zajebaniji jer je najveci problem ocitati prisutnog istog u autu nakon sto je auto upaljeno daljinskim

Link to comment
Share on other sites

Vidi se prijatelju da ti o CAN protokolu znaš koliko i Đi.. :lol:

 

Kova canbus i to što ti pričaš sa trenutnim stanjem tržišta je na nivou star trek enterprise... Znači SF... OK?

 

I daj nemoj se više sramotiti jer ako netko bude čitao od ovih koji to ekšuli svaki dan ugrađuju, ispasti ćeš dume... :lol::P

 

Jednog dana kad ja realiziram CANBUS algoritam u svom alarmu, onda će tvoja priča i SF, postati realnost, kad bude SMSCommander star trek edition... :rofl:

 

Znači, imao, gledao, držao u ruci, mazio, kako to kaže Hiconja, i metinu canbus bez paljenja, i canbus module koji samo očitavaju neka stanja, ali ništa ne piše po canbus. Znači NEMA! Jer kineski auti nemaju canbus, a ameri nemogu dovoljno platiti čovjeka koji će visiti ispred ekrana 20 dana i gledati u matrix i onda reći, vidiš tu se pali auto, tu se čita kod ključ, tu se čita ručna, itd... Nema, simpl es det!

 

Evo a sad bih mogao dobiti auto na korištenje sa canbusom pa ćemo malo gledati matrix... :D :lol:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Nema poklopca? Moja zadnja?! :eek::huh: Aj kent bilivit... Mora da je samo na putu za doma, pa dok ponovno sjedne za komp... :rofl:

 

 

2axell: De mi reci jel ima tu šta kod tebe ono što mi neuki balkanci nismo vidjeli? ;) Nepodjebavam, nego me zaista zanima. Možda su se pojavili neki alarmi u bijelom svijetu koji se i spajaju na canbus i nešto pale preko istog.. Ajde raspiši se, što se kod tebe, tj tvoji mehaničari ugrađuju za 3 sata i u koje aute.. ;)

 

Jednog dana kad ja realiziram CANBUS algoritam u svom alarmu, onda će tvoja priča i SF, postati realnost, kad bude SMSCommander star trek edition... :rofl:

 

 

kvotam sam sebe ali tek sad skužio... LOL! :lol: SMSCommander ST Edition (Star Trek).. :lol: Nije Sport Turbo.. :lol:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Kova canbus i to što ti pričaš sa trenutnim stanjem tržišta je na nivou star trek enterprise... Znači SF... OK?

 

I daj nemoj se više sramotiti jer ako netko bude čitao od ovih koji to ekšuli svaki dan ugrađuju, ispasti ćeš dume... :lol::P

 

Jednog dana kad ja realiziram CANBUS algoritam u svom alarmu, onda će tvoja priča i SF, postati realnost, kad bude SMSCommander star trek edition... :rofl:

 

Znači, imao, gledao, držao u ruci, mazio, kako to kaže Hiconja, i metinu canbus bez paljenja, i canbus module koji samo očitavaju neka stanja, ali ništa ne piše po canbus. Znači NEMA! Jer kineski auti nemaju canbus, a ameri nemogu dovoljno platiti čovjeka koji će visiti ispred ekrana 20 dana i gledati u matrix i onda reći, vidiš tu se pali auto, tu se čita kod ključ, tu se čita ručna, itd... Nema, simpl es det!

 

Evo a sad bih mogao dobiti auto na korištenje sa canbusom pa ćemo malo gledati matrix... :D :lol:

 

Ma da? Znači razvoj CAN baziranog daljinskog paljenja ovisi o tebi, ha? :rofl:

 

Daj shvati da je to za postojeću CAN tehnologiju trivijalna naprava koja košta 100$ (skupa s ugradnjom), ali ju moderna auto industrija ne nudi na tržištu iz više nego očiglednih razloga. A to kaj je tebi tehnologija bazirana na CAN protokolu slična Enterprise-u više govori o tebi nego o toj tehnologiji. Ali ok, ako ti i ovaj tvoj C2 pajdaš velite da se to mora delati s hrpom dodatnih senzora i da ugradnja treba koštati 1500Kn onda ok - to je valjda tako. I ziher će se naći barem jedan papak mjesečno koji smatra da je Internet vanzemaljska tehnologija i da ugradnju tak nečeg trivijalnog, i uz to baziranog na prastaroj tehnologji vanjskih senzora, treba platiti 1500 Kn - ako ne i više! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

2axell: De mi reci jel ima tu šta kod tebe ono što mi neuki balkanci nismo vidjeli?

 

Nisu svi "balkanci" neuki, govori u svoje ime zatucanko! :lol:

 

I nisu Ameri ti koji su izmislili CAN protokol. :drink:

Link to comment
Share on other sites

Ma da? Znači razvoj CAN baziranog daljinskog paljenja ovisi o tebi, ha? :rofl:

 

Daj shvati da je to za postojeću CAN tehnologiju trivijalna naprava koja košta 100$ (skupa s ugradnjom), ali ju moderna auto industrija ne nudi na tržištu iz više nego očiglednih razloga. A to kaj je tebi tehnologija bazirana na CAN protokolu slična Enterprise-u više govori o tebi nego o toj tehnologiji. Ali ok, ako ti i ovaj tvoj C2 pajdaš velite da se to mora delati s hrpom dodatnih senzora i da ugradnja treba koštati 1500Kn onda ok - to je valjda tako. I ziher će se naći barem jedan papak mjesečno koji smatra da je Internet vanzemaljska tehnologija i da ugradnju tak nečeg trivijalnog, i uz to baziranog na prastaroj tehnologji vanjskih senzora, treba platiti 1500 Kn - ako ne i više! :rofl:

Zbilja kad procitam ovaj dio ne vezan uz CAN si fakat pomislim kakvih ovdje budala ima. Vidi se da nikad nisi ni prismrdio nekakvoj instalaciji.

 

Edit: Zbilja imas 46 godina kova? :huh:

Edited by Ciki
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ugrađivao alarm sa daljinskim paljenjem na skuter koji mora imati stisnutu fizicki kocnicu da bi ga mogao zaverglati.

 

10ak žica i 2 sata posla meni koji sam prvi put u zivotu to vidio. Nikada nije se dogodilo da nije upalio na komadu ili da je upalio bez potrebe.

 

Recimo da je kod auta 4x kompliciranije, ali izvjezbanoj osobi treba 2x manje nego meni i da je satnica SSS autoelektričara 150kn bruto - to je 600kn + malo i za žice, senzore i to, 800kn mi ima smisla.

 

Poučen iskustvom kod hr "majstora" kod novog auta očekujem za ugradnju daljinskog paljenja i TT-a:

- strganu plastiku na središnjem tunelu kod ugradnje senzora za to da li je auto u brzini ili da mjenjac prilikom ubacivanja u brzinu zapinje u neku zicu ili senzor

- strgan poklopac osigurača

- izglodane šarafe plastike oko stupa volana da bi se zakeljio kod kljuca

 

ili nesto slicno

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...