Jump to content

Daljinsko paljenje vozila


Recommended Posts

Ja pomislio da se Kova popravio kad ono drek...

 

A svi su ti rekli i Hic, i Josey... No ti si najpametniji.. Samo ću te jedno pitati. Jel imaš daljinsko paljenje na autu?

 

 

 

 

 

Čekaj da odgovorim....

 

 

 

 

 

NE! :lol: :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja sam ugrađivao alarm sa daljinskim paljenjem na skuter koji mora imati stisnutu fizicki kocnicu da bi ga mogao zaverglati.

 

 

ne možeš uspoređivati skuter sa autom....

 

Senzor lera i kod ključ je jebada za riješiti... Možeš napraviti za sat vremena, a može se odužiti i 4 puta reklamirati...

 

Kompliciranije je rastaviti konzolu na autu nego na motoru....

 

A nedaj bože da ima nestandardne ključeve... E onda kemija počinje...

 

I ja i dalje od Kove nisam dobio link i sliku na alarm koji preko CANBUS-a pali auto... Eto i dalje čekam.. :drink:

 

I GSM-SMS alarm, vjerovao ili ne je nastao u mojoj radionici među prvima u svijetu, ako ne i prvi... :D A imam čak i papir o patentu koji dokazuje inovaciju u jednoj funkciji koju sam se potrudio patentirati... :)

 

BTW, evo tko hoće ugrađivati moje alarme za 800kn ma za 1000kn i garantirati ugradnju, ja sam uvijek za! I svima ćemo na myhraweb staviti moje alarme sa paljenjem za 2000kn... Ajde jel može tako... I još mogu platiti na više rata... Jel može tako? ;) Da riješimo dilemu oko cijene ugradnje...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam oko čega se vi tu prepucavate. čovjek je lijepo rekao koliko košta rješenje na pitanje s početka topica

 

Imam samo jedan taj modul i dam ga za 400kn bez ugradnje, 900kn bi bio s ugradnjom.

 

i meni je to fer

nije mi bitno da li će za to potrošiti 10 sati ili 10 minuta. pitam za cijenu, ako mi odgovara ok, ako ne si napravim sam (pod uvjetom da znam).

 

problem je da sam pričao s dečkom koji radi u hyundaiu i rekao mi je da ukoliko mi se desi neki kvar koji bi mi oni morali srediti pod garancijom, da bi spušio jer bi odmah skužili da je prčkano po struji, tako da mi to za sada otpada, budući da auto nema ni godinu dana :(

Link to comment
Share on other sites

2 lac - iskreno receno je, ako se na autu radi citav dan, a radi se, a materijal sav je moj, odnosno tvoje su ruke, oprosti ali dnevnica od 800 kn je za moj pojam jako puno

 

nemoj se ljutit ali to je moje misljenje

a najgore je kaj u biti znam to sam napravit ali nemam vremena

 

no ako je takva cijena tj takav standard za to, nema frke, necu ugradit :D

 

Ne Pale to nije standard rekao ti je Mr_G koji je standard okolo, a i ja...ovo je cijena za tebe jel sam ti već radio na jednom autu taj alarm. Znaš koliko se je alarm radio zadnji put od 9h ujutro do 19h popodne to ti je ispod 100kn sat. Druga stvar je što ovaj alarm kod tebe je bio na nekom drugom autu znači žice su već jednom skraćene sad ja to opet sve moram prilagodit za Bravo..nije to samo tako. Ako ćeš radit sam ja tu opet nemogu ništa samo naprijed dapače, možda onda shvatiš zašto to toliko vrijedi.

 

 

 

2Mr_G za ugradnju sms commandera se možemo više dogovorit, bar da sjednemo jednom i da vidim šta se sve može i kako to radi pa da bar sebi stavim za početak

 

2 Kova Još uvijek nije napravljeno paljenje auta preko Can protokola, radim alarme i sa Can-om rađene posebno za svaki auto i stalno se informiram oko toga al to još nije izvedivo dal će bit sigurno hoće al zasad još uvijek ne.

Edited by Lac Ugradi
Link to comment
Share on other sites

nevolim filozofiju oko elektrike pa može li sta jednostavnije.

 

Audi A6 (C4 model) 2.5TDI tamo neka 1994god... Ima centr i daljin. zaključ.. Al mere li to paljenje imat svoj daljinac i da ga se pali bez obzira na centr.dalj. zklj. ? + ta šema da kad je u brzini da nevergla :)

 

Koliko bi to zadovoljstvo koštalo?

Link to comment
Share on other sites

nevolim filozofiju oko elektrike pa može li sta jednostavnije.

 

Audi A6 (C4 model) 2.5TDI tamo neka 1994god... Ima centr i daljin. zaključ.. Al mere li to paljenje imat svoj daljinac i da ga se pali bez obzira na centr.dalj. zklj. ? + ta šema da kad je u brzini da nevergla :)

 

Koliko bi to zadovoljstvo koštalo?

 

2000kn sa ugradnjom i dojavom na daljinski pager sistem

Link to comment
Share on other sites

 

I ja i dalje od Kove nisam dobio link i sliku na alarm koji preko CANBUS-a pali auto... Eto i dalje čekam.. :drink:

 

 

Ajd da ponovim još jednom, jer vidim da si jučer nadmašio samog sebe u sporom shvaćanju:

 

Poanta onog kaj sam htio reći s CAN modulom za daljinsko upravljanje krovom je da, kad bi na tržištu modernih auta postojala potreba za daljinskim paljenjem (a očigledno ne postoji) onda bi to bilo trivijalno izvesti preko CAN-a, bez upotrebe ikakvih dodatnih senzora o kojima gluparate ti i ona nepismena C2 budala, a ugradnja bi koštala 150Kn a ne 10 puta više.

 

Ako je pak tebi lakše razmišljati da auto industrija CAN modul za daljinsko paljenje ne zna napraviti bez tvoje pomoći, onda si me još jednom iznenadio dosezima svoje bedastoće. :D

 

I daj probaj shvatiti da moderni auti imaju razne blokade paljenja a ne daljinsko paljenje, sjedala s grijačima koja su za 30s topla i motorima koji 10s nakon paljenja na -20C mogu krenuti.

Link to comment
Share on other sites

Ajd da ponovim još jednom, jer vidim da si jučer nadmašio samog sebe u sporom shvaćanju:

 

Poanta onog kaj sam htio reći s CAN modulom za daljinsko upravljanje krovom je da, kad bi na tržištu modernih auta postojala potreba za daljinskim paljenjem (a očigledno ne postoji) onda bi to bilo trivijalno izvesti preko CAN-a, bez upotrebe ikakvih dodatnih senzora o kojima gluparate ti i ona nepismena C2 budala, a ugradnja bi koštala 150Kn a ne 10 puta više.

 

Ako je pak tebi lakše razmišljati da auto industrija CAN modul za daljinsko paljenje ne zna napraviti bez tvoje pomoći, onda si me još jednom iznenadio dosezima svoje bedastoće. :D

 

I daj probaj shvatiti da moderni auti imaju razne blokade paljenja a ne daljinsko paljenje, sjedala s grijačima koja su za 30s topla i motorima koji 10s nakon paljenja na -20C mogu krenuti.

 

Samo ti uživaj u sjedalima od 30s i svako jutro struži led sa šajbi... Ja svako jutro sjednem u relativno hladna sjedala (štaš kad nije moderan auto pa nema grijače), ali zato ja odmah vozim, nakon što brisačima skinem nakupine snijega sa stakala, dok svi moji susjedi 15 minuta se smrzavaju i stružu led sa šajbi... :thumbsup:

 

Toliko o nepotrebi...

 

Nije canbus ftp ili telnet protokol da je trivijalna stvar... Je, trivijalna je kad ju netko napravi. Do tada će i dalje biti star trek enterprajz...

 

A te sve razne blokade paljenja i štef zna zaobići i svejedno mazne auto... Bemti blokade.. :drink: A staviš u auto zadnje kinesko smeće od alarma, i gle čuda nitko ga neće ukrasti.. :huh:

 

Dakle potreba itekako postoji, no kako kažeš 150Kn.. Misliš da će ikoja automobilistička tvrtka, prodavati tako nešto ekskluzivno za 150kn? Naravno da neće. A opet tako nešto trivijalno kako ti kažeš ne mogu naplatiti 34000kn koliko koštaju gluposti po "modernim" autima...

 

Zato oni lijepo stave vidi ovo, komadinu hardwarea, vebasto, koji ima 20kg i koji se onda može naplatiti kao suho zlato po kg mase, a ne tamo neka trivijalna stvar... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ne Pale to nije standard rekao ti je Mr_G koji je standard okolo, a i ja...ovo je cijena za tebe jel sam ti već radio na jednom autu taj alarm. Znaš koliko se je alarm radio zadnji put od 9h ujutro do 19h popodne to ti je ispod 100kn sat. Druga stvar je što ovaj alarm kod tebe je bio na nekom drugom autu znači žice su već jednom skraćene sad ja to opet sve moram prilagodit za Bravo..nije to samo tako. Ako ćeš radit sam ja tu opet nemogu ništa samo naprijed dapače, možda onda shvatiš zašto to toliko vrijedi.

 

 

 

2Mr_G za ugradnju sms commandera se možemo više dogovorit, bar da sjednemo jednom i da vidim šta se sve može i kako to radi pa da bar sebi stavim za početak

 

2 Kova Još uvijek nije napravljeno paljenje auta preko Can protokola, radim alarme i sa Can-om rađene posebno za svaki auto i stalno se informiram oko toga al to još nije izvedivo dal će bit sigurno hoće al zasad još uvijek ne.

 

sv jasno drug, ja samo trazim jeftinije ako moze, ako ne nikome nis, stavit cu samo daljinsko zakljucavanje, ako nadem vremena i paljenje i bok

 

sve 5 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A zasto nebi odma mogao krenuti?

 

Možeš odmah krenuti, ali prvih desetak sekundi ECU drži ler gas na oko 1500 RPM, pa piše u user manualu da se (ako se može) pričeka s kretanjem dok ne padne na 800. Vjerojatno neka fora oko smanjenja habanja motora..

 

Edit: ovih "desetak sekundi" naravno varira od vanjske temperature, oko nule je to 5 sec a kad je toplije onda je zanemarivo.

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

2 Kova Još uvijek nije napravljeno paljenje auta preko Can protokola, radim alarme i sa Can-om rađene posebno za svaki auto i stalno se informiram oko toga al to još nije izvedivo dal će bit sigurno hoće al zasad još uvijek ne.

 

Moje osobno mišljenje je da to nije napravljeno jedino zato kaj ne postoji tržište tj. potreba, jer bez obzira kaj u CAN standardu ne postoji paljenje svaki proizvođač ionako već ima svoju ekstenziju CAN protokola u kojem može napraviti kaj hoće.

 

Ne vidim niti jedan tehnički razlog da se to ne napravi, s tim da bi takav modul bio vrlo jednostavan (isto kao i ovaj moj za daljinsko dizanje krova) jer bi koristio postojeće senzore u autu i originalni ključ (s nekom kombinacijom tipki) plus postojeći primopredajnik. Ugradnja bi također bila trivijalna, jer ga staviš na bilo koje mjesto na CAN bus-u koje ti je već fizički raspoloživo.

 

Anyway, vjerujem da je oko ove teme svima sve jasno, osim Đi-u, ali tu pomoći ionako nema.. :D

 

Meni pak nije jasno zakaj Đi ima zaštitu od provale, jer jedini koji bi otfurali njegov auto su oni kaj odvozi stare krame s parkirališta na otpad, a tu mu ta njegova zaštita ne bu pomogla.. :D

 

@Đi: Jel ti ikad išta pročitaš bez greške? Modul za daljinsko spuštanje krova košta 250USD, 150Kn je koštala ugradnja.

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Kova prepre naporan si....

 

Da je trivijalno postajalo bi.. Očito nije...

 

Koliko ja znam niti jedan auto sa manualnim mjenjačem nema senzor lera tvornički, a bez toga iss bog neće ići paliti auto na daljinski da je preko android a ne canbusa... Znači nemaš osnovne preduvjete za to...

 

Znači nemoj se dalje sramotiti i srati... Lijepo ti je C2 napisao... :P

Link to comment
Share on other sites

Kova prepre naporan si....

 

Da je trivijalno postajalo bi.. Očito nije...

 

Koliko ja znam niti jedan auto sa manualnim mjenjačem nema senzor lera tvornički, a bez toga iss bog neće ići paliti auto na daljinski da je preko android a ne canbusa... Znači nemaš osnovne preduvjete za to...

 

Znači nemoj se dalje sramotiti i srati... Lijepo ti je C2 napisao... :P

 

Imaš pravo, jedini razlog zakaj to ne postoji je zato kaj je to prekomplicirano za autoindustriju. :lol:

 

Imaš pravo, postoji senzor za sve stupnjeve prijenosa, postoji senzor da li je stisnuta pedala spojke, ali senzor lera - e to ne postoji, jer da postoji ti bi sigurno znao, jel? :lol:

 

Odi se molim te upoznaj s C2 - biće to pravi trust mozgova, pa će nam onda fakat biti drž' gaće kad zajedno "krenete filati topice pameću".. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kova prepre naporan si....

 

 

Pre naporan a kurcu se ne razumije u to, bitno da pise gluposti po forumu.

 

Lijepo ti je C2 napisao...

Ali nece on shvatiti, a ima covjek 50 godina jbt :lol: :doh::doh:

 

To su vec stari ljudi koji su jako nedokazni.

Link to comment
Share on other sites

Kova ti stvari možda znaš u teoriji... Ali neznaš u praksi... ja se skoro svaki dan susrećem sa stvarnim autima i valjda vidim šta ima ili nema...

 

Jedno je RAČUNANJE STUPNJA PRIJENOSA iz brzine i broja okretaja dok se auto vozi, to ima svaki moderniji auto ako ima boost kontrolu po brzinama, no apsolutno JE NEŠTO DRUGO FIZIČKI SENZOR NA ŠALTALICI da zna u kojoj brzini je ručica mjenjača na mjestu! To možeš na brojati na prste jedne ruke aute koji to imaju serijski... Naravno manualci.. Automatik to svaki ima..

 

Pitaj Dominika koliko košta takav senzor (motorsport) da mu na instrument tabli i logu piše koja je brzina (a da se ne računa kao kod vemsa)...

I sad se ti proseri opet kako ja nemam poma... Zac i Lac i Ivan, i Mario, svi su oni glupi jer se jebu po 2 sata da namontiraju i testiraju ler senzor kad to svaki auto ima serijski ne... :huh:

 

Kova, neću biti prost... Stvarno mi ideš na... nešto..:D

 

To su vec stari ljudi koji su jako nedokazni.

 

:notworthy::notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Kova ti stvari možda znaš u teoriji... Ali neznaš u praksi... ja se skoro svaki dan susrećem sa stvarnim autima i valjda vidim šta ima ili nema...

 

Jedno je RAČUNANJE STUPNJA PRIJENOSA iz brzine i broja okretaja dok se auto vozi, to ima svaki moderniji auto ako ima boost kontrolu po brzinama, no apsolutno JE NEŠTO DRUGO FIZIČKI SENZOR NA ŠALTALICI da zna u kojoj brzini je ručica mjenjača na mjestu! To možeš na brojati na prste jedne ruke aute koji to imaju serijski... Naravno manualci.. Automatik to svaki ima..

 

Pitaj Dominika koliko košta takav senzor (motorsport) da mu na instrument tabli i logu piše koja je brzina (a da se ne računa kao kod vemsa)...

I sad se ti proseri opet kako ja nemam poma... Zac i Lac i Ivan, i Mario, svi su oni glupi jer se jebu po 2 sata da namontiraju i testiraju ler senzor kad to svaki auto ima serijski ne... :huh:

 

Kova, neću biti prost... Stvarno mi ideš na... nešto..:D

 

 

Kao što ti kod "struganja leda sa stakla" nije bio jasan koncept garaže tako ti ni ovdje nije jasno da ti za daljinsko paljenje ne treba senzor koji ti očitava u kojoj si brzini, nego senzor koji ti govori da li si u leru (tzv. "neutral safety switch"), a to je nekaj puno jednostavnije i jeftinije nego motorport gear sensor o kojem si čuo od Dominika pa sad bezveze o njemu laprdaš.. :lol:

 

Ajd da lagano zaključimo ovu raspravu, u kojoj si opet potvrdio status forumskog klauna koji u stilu pijanog ruskog milijunaša sa presmješnijim argumentima opravdava cijenu ugradnje od 1500 (ili koliko već) kuna.

 

Idi se readije druži s C2 genijalcem koji je s "nedokazni" bez problema obranio titulu prvaka nepismenosti. :lol:

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Kao što ti kod "struganja leda sa stakla" nije bio jasan koncept garaže tako ti ni ovdje nije jasno da ti za daljinsko paljenje ne treba senzor koji ti očitava u kojoj si brzini, nego senzor koji ti govori da li si u leru (tzv. "neutral safety switch"), a to je nekaj puno jednostavnije i jeftinije nego motorport gear sensor o kojem si čuo od Dominika pa sad bezveze o njemu laprdaš.. :lol:

 

 

Ostalo laprdanje, jadajadajada, neću komentirati... No helou, koliko ljudi na planetu ima privilegiju zatvorene grijane garaže?! :doh:

 

I molim te nabroji mi aute i stavi linkove na dokaz koji imaju neutral safety switch (i to ne na foru da moraš stisnuti kuplung prije paljenja, jer helou, oće mali mujo stisnuti kuplung kad mu ja daljinski kažem da upali auto) a da nisu smg, tiptronic, dsg, automatik i slične izvedenice automatskog ili poluatomatskog menjača... I naravno izbaciti ćemo i motocikle iz ovoga...

 

Ajde molim te.. Nabroji mi iste... :thumbsup:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...