Jump to content

pretvarac iz H saltanja u sekvencijalno


Recommended Posts

jel ima netko takav saltung? kakva iskustva imate s time? znaci rijec je o sistemu koji pretvara H saltanje u plus-minus saltanje kao na sekvenci :) gledam cijene sistema su po 2000$, smatram da bi se to dalo puno jeftinije napraviti samo treba dobro konstruirati..

Link to comment
Share on other sites

2 MRĐ: Jopa priča sa H na sekvencijalu.

 

A hidrauličnih shiftera na sekvencijali naravno da postoji posvuda.

Hidraulični shifter na H je vec "robotiziran" mjenjac... IMO ubitačno presporo.

 

Shift-parts.jpg

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

jel ima netko takav saltung? kakva iskustva imate s time? znaci rijec je o sistemu koji pretvara H saltanje u plus-minus saltanje kao na sekvenci :) gledam cijene sistema su po 2000$, smatram da bi se to dalo puno jeftinije napraviti samo treba dobro konstruirati..

 

Ima.:)

Samo, ....taj mehanizam ima smisla kod trkacih getriba na kandze bez sinhrona.

Dobitak na saltanju na getribi sa sinhronima je takav da ga nema.:no2:

Link to comment
Share on other sites

Miki je u pravu sto se mehanike tice, a G sto se ideje da treba ici na pneumatiku

 

imam ja ovaj sistem negdje u radioni u ĐĐ u SB od VW-a, na kopiranju bio

 

znaci treba mehanicki napraviti ovo na naprijed natrag i onda staviti pneumatski cilindar s ventilima da to buba naprijed natrag i isprogramirati kak spada

 

al ne vidim potrebu osim trka

Link to comment
Share on other sites

2 MRĐ: Jopa priča sa H na sekvencijalu.

 

A hidrauličnih shiftera na sekvencijali naravno da postoji posvuda.

Hidraulični shifter na H je vec "robotiziran" mjenjac... IMO ubitačno presporo.

 

Shift-parts.jpg

 

Meni u biti trebaju samo 2 ovakva aktuatora kao ovaj cilindrični sa slike... Na njih spojim 4 solenoid ventila, i onda PWM-om mogu aktuatore staviti u bilo koju poziciju... Aktuatore spojiti na 2 sajle od getribe, i ja onda u programu napišem "konverter iz sekvencijale u H mjenjač"...

 

Ja mislim da ima smisla... Jer takav mjenjač bi uvijek jednako brzo šaltao, i nebi bilo krčanja...

 

Na kuplung se stavi mikroprekidač, i ti onda tasterom (tasterima na volanu) kažeš elektronici hoću višu ili nižu (ili dvije ili tri), i kad stisneš kuplung, elektronika odradi šaltanje....

 

Samo bi trebalo dodati i neki aktuator (zaključavanje kuplunga) tako da ne možeš prebrzo pustiti kuplung, nego da elektronika otključa i pusti kuplung kad je odradila šaltanje... To nebi bilo brzo ko DSG, ali bi bilo sigurno brže od mog šaltanja...

 

A tko zna, možda bi se približio brzini klošarevog šaltanja... :rofl: No poanta je da nebi trgao mjenjač kao klošar, ili fakin.. :rofl:

 

S tim da bi se onda mogle staviti i zaštite razne, no poanta je da ne fulaš brzinu i da ne možeš ubaciti iz druge u prvu umjesto u treću...

Link to comment
Share on other sites

Bucko ce to dobiti ove godine za brdo u skodi proto, kao i Skonda , ali kod nje je puno jednostavnije jel ima sekvencu

 

i jos jedan ce to dobiti na brdu. Bas malo programiram.

Ali na sekvenciji je skoro trivijalno sloziti, prema ovome za normalne getribe s sinkronima.

Link to comment
Share on other sites

risbo ajde malo daj slike, cijene, linkove... Imati ću i hidro kvačilo... I getribu na dvije sajle... Bilo bi još bolje složiti potpuno robotizirani auto-manualni mjenjač, koji će po načinu vožnje mijenjati polako i štediti sinkrone, ili kad ga poklopiš pokidati sinkrone, ali biti brži od mene... :D

Link to comment
Share on other sites

Za odvajat kvačilo možeš uzet od Citroena VTR potisni koji ubiti je dovoljno brz...taj mjenjač na Citroenima je spor radi izvršnih članova koji su ubiti na običnom H mjenjaču

(dva elektromagneta) i on ima obavezu izšaltat sve brzine tako da kad lupiš iz pete u treću ako ti da uopće elektronika on ubode u četvrtu pa u treću bez da pusti spojku...a ne preskoći odmah u treću...

Ali tamo ima i drugih razloga šta je taj mjenjač spor...ali to je drugi par rukava...

A i ti izvršni članovi su dosta loši, ćesto su rikavali...sa potisnim nikada nije bilo problema, barem u onih par godina šta sam ja vodio garancije u Citroenu...

Edited by stealth
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...