Jump to content

Grijanje-Polo 1.4 TDI


Recommended Posts

ovaj moj i20 na -2°c radi na 900 o/min, vratim se za 15 min i temp vode još uvjek na minimumu! u vožnji mu treba 4-5 km da se zagrije, ali na mjestu nikako.

sunny je uvijek palio čok i radio bi na približno 1800 o/min pa bi nakon 5 min bilo ugodno, nakon 15 min počela bi se taliti plastika od ventilacije! :doh:

Link to comment
Share on other sites

astra dizlo, na leru stoji nekih 10min i unutra je vec zadovoljavajuce toplo. pocne mi puhat toplo kada voda dosegne nekih 30-40 stupnjeva. dok na radnu temp ako se vozim polako i ne saltam na preko 2200okretaja, dode i nakon nekoliko km-a...:D

Link to comment
Share on other sites

moj je isto ko frižider,jedino ako je neka uzbrdica. ali to se zna da je tako. jedan od razloga niske potrošnje ako se ne varam. jer puno benzina se kuri na toplinsku energiju,zato zgrije za minut.

 

ovo i ja mislim - svi ti auti koji malo troše vjerojatno nemaju toliko otpadne temperature pa im treba duže da se zagriju.....

 

Nippon - jel termostat na polu dobar?

Link to comment
Share on other sites

čim ga kresneš u 3 i pol soma okretaja i grije do prvog semafora....

 

inače meni treba od centra lučkog do jadranske avenije da krene grijat laganom vožnjom, a kad se popnem na aveniju čim ustabilim brzinu na cca 100 km/h krene grijat kako spada (dakle cca 2000 okr/min).

 

btw imam drugi zimski problem.

u procesu zagrijavanja (prvih cca 10 minuta) temp lagano dođe do 90°C i onda odjednom rokne naglo na 50 (kao da oduzmem kontakt) i nakon par sekundi skoči natrag na 90.

Kada prođe 10 minuta normalizira se i ne pada više.

Da li netko zna o čemu bi se moglo radit ?

Link to comment
Share on other sites

Upalis ga 15min prije odlaska i nema zime. Nek tuču 3cilindra šta ima kome smetat osim ako je bas ispod prozora :)

 

Ja prije posla svaki put upalim auto na 15min dok se sredim.. bilo -5 il + 10 :) okretaji preko 2500 nikad dok se nezagrije

Link to comment
Share on other sites

Pa kad vi sa dizelašima želite štedjeti na plaćanju benzina onda štedite i na grijanju jer bolje od ovoga ne može :lol: ! Stilo 1.9 JTD se ne zagrije na radnu temperaturu ni nakon što cijeli grad obiđeš, dok stojiš na mjestu mašina se počne hladiti ako je grijanje upaljeno (vani 0) :lol: .. dok recimo 2.0T benzinac se zagrije za par min normalne vožnje na radnu temperaturu, ako je vani 0 ili ispod. A da ne pričam o grijanju kabine, počne grijat par min nakon kaj si auto upalio. I ne, ne počne padat temp. vode ak upališ grijanje na leru lol

Link to comment
Share on other sites

ja sam jucer isao preko 3000 okr i nije nista brze zagrijao na radnu temperaturu

a bilo je -4

 

ali grijanje u roku par minuta, sitno nesto

 

marioS3 - kak cemo sad,tdi 5 litara trosi a grije u roku 2-3 minute:P

 

Taj ima grijač :) .. al većina dizelaša to nema (najčešće jeftiniji auti) i muka je vozit se po zimi po gradu prvih 15min, tj. možeš al sa kapom na glavi i u rukavicama lol .. al nema do garaže, auto uvijek na temp preko 10c, uđeš fino u njega bez da moraš odmagljivat stakla, skidat led i ugrije se dok kažeš keks :dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

evo jutros sam probao baš ručno upaliti grijanje, ugasio climatronic, stavio 22C, i auto je počeo već nakon 3-4 minute pirit mlako, za 7minuta već puše toplo, a nakon 10 već puše vrućo.

 

a kad ga držim na climatronicu, na auto, onda mi prvih 5 min uopće ne piri, ili ja barem nisam primijetio...

ali volim ja climatronic, i kad počne grijati, neće ti stvoriti saunu u autu, već lijepo iz temperira auto unutra.

Link to comment
Share on other sites

ovo i ja mislim - svi ti auti koji malo troše vjerojatno nemaju toliko otpadne temperature pa im treba duže da se zagriju.....

 

Nippon - jel termostat na polu dobar?

 

 

Dobar je, jer bi se u suprotnom hladio na otvorenoj cesti pri laganom gasu. I ne vidim baš neke veće pomoći od kartona, "roleta" i sličnog ako je termostat ispravan. I teško da dobar BMW iz 2004. nema grijač kabine. Zato tako grije. Ma ko ga šiša, dobit će minutu da malo digne ulje i onda druga, pa ožeži dva-tri kilometra.

Link to comment
Share on other sites

evo jutros sam probao baš ručno upaliti grijanje, ugasio climatronic, stavio 22C, i auto je počeo već nakon 3-4 minute pirit mlako, za 7minuta već puše toplo, a nakon 10 već puše vrućo.

 

a kad ga držim na climatronicu, na auto, onda mi prvih 5 min uopće ne piri, ili ja barem nisam primijetio...

ali volim ja climatronic, i kad počne grijati, neće ti stvoriti saunu u autu, već lijepo iz temperira auto unutra.

 

Imaš ti kakav +- gumb? Ono, kad počne jako grijati, smanjiš malo;) Osim toga, nisi mjerodavan za grijanje jer ti auto ujutro nije ispod 0. Upali ga na -15 pa da vidiš veselja i cupkanja u autu. Jedna ruka u džepu, drugom voziš i tako naizmjenice:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Dobar je, jer bi se u suprotnom hladio na otvorenoj cesti pri laganom gasu. I ne vidim baš neke veće pomoći od kartona, "roleta" i sličnog ako je termostat ispravan. I teško da dobar BMW iz 2004. nema grijač kabine. Zato tako grije. Ma ko ga šiša, dobit će minutu da malo digne ulje i onda druga, pa ožeži dva-tri kilometra.

 

ne znam jel ima grijač ili ne....auto prodan....znam samo da ima rolete i da se otvaraju kad se motor ugrije...ako uz to ima još i grijač onda je to samo plus po meni:D

Link to comment
Share on other sites

Na Leonu 2.0 TDI cca 5 min i počne grijat, ali dok se voda digne na 90 treba mu cca 10-ak km, uglavnom ujutro upalim auto, popijem kavu i sjedam u topli auto, na Volvu T4 je to drukčije bilo, za 3 min grije a za 5 voda na 90 celzića.

Link to comment
Share on other sites

vidit cewmo kako se zagrijavaju ovi novi motori (audi) sa pametnom vod. pumpom..... i koliko ce to bit kvalitetno....

 

ganc novi A3 1.6 tdi sa 90 ks, 2000 km ima na satu.

 

Jutros na -14 upalim, nakon 100 m je prvi semafor, dok se upalilo zeleno, vec je puhao toplo. Znaci ekstremno brzo i to na jebackoj temp.

 

Btw potrosnja Dubrovnik Zagreb 5,2 litre.

 

Od Dbv do ulaska Ravce je nekih 180 km otvorene ceste, vecinom uzbrdo, autoput cjelo vrijeme 120-140.

 

Pre pre dobra masina i auto za pozeljet :wub:

Link to comment
Share on other sites

ganc novi A3 1.6 tdi sa 90 ks, 2000 km ima na satu.

 

Jutros na -14 upalim, nakon 100 m je prvi semafor, dok se upalilo zeleno, vec je puhao toplo. Znaci ekstremno brzo i to na jebackoj temp.

 

Btw potrosnja Dubrovnik Zagreb 5,2 litre.

 

Od Dbv do ulaska Ravce je nekih 180 km otvorene ceste, vecinom uzbrdo, autoput cjelo vrijeme 120-140.

 

Pre pre dobra masina i auto za pozeljet :wub:

 

da...ovi novi motori common rail iz VAG grupacije su mnogo mnogo dobri pogotovo svi hvale tu 1.6tdi 90ks

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...